Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.
 • Запрошення на святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва
  Шановні друзі! шановні члени ГС "Київське міське товариство греків Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо з Новим 2019 роком. Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, процвітання, успіхів в усіх справах. Маємо честь запросити Вас, членів Ваших сімей, друзів 7 січня 2019 року на 9 годину до Андріївської Церкви Вселенського Патріархату на Святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва. Богослужіння здійснить Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Іларіон (Рудник) у співслужінні настоятеля Грецької парафії св вмч Катерини м.Києва протоієрея Петра Зуєва та протоієрея Богдана Гулямова. В січні 2019 року Церковні служби для грецької громади будуть проведені 14 січня та 19 січня .
 • Вітання з Новим Роком!
  Шановні друзі! Шановні члени ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті"! Щиро вітаю всіх Вас з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим! Рік , що минає - був роком тяжких випробувань як для громадян Украіни, незалежно від їх національності, так і для громадян Греціі. В Украіні вже п'ятий рік продовжується військова агресія з боку нашого " сусіда" - Російської Федерації, гинуть люди, діти залишаються сиротами, люди в віці залишаються без крову над головою. В Греції - нечуваних розмірів пожежа , яка забрала життя сотен греків, і " сусіди " , які весь час піднімали питання- претензії щодо історичних назв територій , щодо самих територій. Мабуть, вперше в історії Греції, було прийнято рішення на самому високому рівні щодо " висилки " докучливих " сусідів - вони ж і браття " так званих російських дипломатів. Вперше в історії керівництво Монастиря Святої Гори Афон прийняло рішення про недопуск до православних Святинь представників духовенства та прихожан Російської Церкви. Греція зрозуміла всю підступність, заангожованість " російських друзів". І Дай Боже, щоб менше було чути представників різних організацій, які жити не можуть без " руського миру". Ми вже в Украіні, особливо за п'ять років війни , це зрозуміли. Зрозуміли і підтримуємо всі позитивні зміни, які відбуваються в нашій державі. Єдина мова, сильна армія, єдина держава, і нарешті - єдина автокефальна помісна православна церква - Православна Церква Украіни. Держава , як ніколи підтримує розвиток національних громад. Вперше практично за 100 років згідно Закону Украіни " Про освіту" держава взяла на себе фінансування навчання представників національних спільнот в дитячих садочках та початковій школі мовами національних спільнот вне залежності від того, чи компактне це проживання спільноти чи ні. Вище керівництво держави розглядає питання про відтворення державного органу управління , який би опікувався розвитком національних спільнот. На державному рівні піднято питання , щодо збереження національних і історичних пам'яток. Ми з впевненістю на краще зустрічаємо 2019 рік
 • Президія Ради національних спільнот України - єдина команда
  Яким для мене був 2018 рік? В першу чергу, роком плідної співпраці в Раді національних спільнот Украіни як Заступника Голови Ради та Голови ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". Роком дружби, взаємопорозуміння, спільної роботи та спільних досягнень з багатьма членами та керівниками Ради національних спільнот України. І в першу чергу - з Головою Ради національних спільнот Ашотом Дадікоєвичем Аванесяном, Заслуженим діячем культури України. Серед таких знакових досягнень хочу відзначити нашу, без перебільшення, рідну, цікаву газету "Національний діалог". Щомісячно на протязі року газета доходила до читача, публікувала цікаву інформацію про наше життя, про наші плани та здобутки. На світлині -члени Президії після грудневого засідання. Навіть з цієї світлини можемо зробити висновок, що наша команда є єдиною, є здатною відповісти на любі виклики часу.
 • Під загрозою знищення скульптура з надгробного пам'ятника князю Костянтину Іпсіланті
  200 років тому дружина князя Костянтина Іпсіланті на могилі князю в Георгівській церкві біля Святої Софії встановила пам'ятник. Центральне місце в якому займає фігура богині з італійського мармуру роботи видатного скульптора Піменова. На жаль, у 1934 році Церкву комуністична влада знищила, пам'ятник було перенесено до Успенського Собору Києво-Печерськоі Лаври. У 1941 році Собор НКВД-стами було знищено потужним вибухом. І пам'ятник , а правильніше його частини залишились під уламками Собору. В подальшому , коли розібрали уламки Собору - знайшли й уламки пам'ятнику. У 1997 році силами члена нашого Товариства Світлани Мазараті та Всегрецького Союзу офіцерів-понтійців імені Олександра Іпсіланті пам'ятник було реконструйовано та встановлено в Києво-Печерській Лаврі.
 • Засідання Комісії з питань культурної спадщини
  Засідання Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Міністерстві культури України відбулося. Проходило в актовій залі адміністративного корпусу національного заповідника " Києво- Печерська Лавра". Розглянули важливі питання. Одне з них : Розширення буферної зони об"єкту національної спадщини ЮНЕСКО " Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирсьькі споруди, Києво-Печерська Лавра". Підвели підсумки роботи комісії за друге півріччя 2018 року. Намітили плани на майбутнє.
 • Приємна подія
  Приємна подія. Вдячний за оцінку моєї праці.
 • День "ОХІ" в Греції
  День «Охі» в Греції (грец. Επέτειος του « 'Οχι») - державне свято, яке щороку відзначається в країні 28 жовтня в пам'ять про події 1940 року. Грецьке слово «όχι» означає «ні». В ніч з 27 на 28 жовтня 1940 року італійський посол в Греції з'явився в дверях кабінету прем'єр-міністра Іоанніса Метаксаса і передав телеграму Муссоліні, в якій Греції пропонувалося здатися на милість італійському диктаторові без жодних умов, здати національні позиції. Відповідь грецького прем'єр-міністра був категоричним: «Ні!» (По-грецькі «охі»). На ультиматум італійського посольства було заявлено, що такий спосіб звернення розцінюється як оголошення війни Греції з боку Італії, а в 6 ранку з санкції італійського парламенту збройні сили почали окупацію грецьких територій.
 • Вийшов перший номер щорічного українсько-грецького альманаху «Вісник-Ангеліафорос».
  Вийшов перший номер щорічного українсько-грецького альманаху «Вісник-Ангеліафорос».«Вісник-Ангеліафорос» - це щорічний журнал в якому можна буде знайти найважливіше за рік в Україні українській та грецькій діаспорах в...
 • Привітання з Днем Захисника України
  Сьогодні 14 жовтня святкується зразу 4 великих свята українського народу. 14 жовтня українські православні святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято здавна було одне із найбільш шанованіших в Україні.   В свято Покрови хочемо...
 • Для чого Федерація грецьких товариств Украіни створила Грецьку " казацьку" дивізію або хто є провокатором в Украіні?
  Цю статтю я пишу вже не для членів Товариств Греків України і не для керівництва Федерації. Замість відповіді на поставлені запитання, які цікавлять всіх греків України, таких як:  - Чому за 20 років ні один член товариства недонецького регіону не зміг...
 • На боротьбу з інакомисленням у федерації греків підключають вже колишніх профспілкових босів
  Замість обговорення проблем, які накопичилися у Федерації грецьких товариств, по суті, продовжується травля, погрози, особисті образи з боку так званих " активістів" і " засновників" . Цей раз після грузинського комсомольського активіста підключили цілого...
 • "Відповідь Грузинському "комсомольцю", який на побігеньках у "Старшої піонервожатої"
  В дискусію, щодо шляхів реформування Федерації ввязався колишній грузинський комсомольський діяч. Який практично за два дні вивчив українську мову, бо я пишу українською. І як в хорошій театральній постановці - в кущах стояв рояль. З"являється стаття. Не буду перелічувати образи, епітети, погані слова, які вживає цей невихований або погано вихований комсомольський функціонер. Мабуть погано його виховував в Цалці мій дядька - директор школи Сократ Умудумов. Або комсомол - це назавжди. Колись в моїй юності одна мудра людина сказала, що той хто пройшов через комсомольські посади взагалі ніколи і ніде працювати не буде. Випадок з грузинським діячем молодіжного руху це підтверджує. Я вибачаюсь перед грузинами, мешканцями Грузії, що стосовно цього товариша вживаю слова "грузинський". Це тільки характеристика місця його народження і бурхливої комсомольської юності. Звичайні грузини такі, як мій зять Лєван - шляхетні, мудрі, доброзичливі, відповідальні за свої слова і дії. І образами не розкидуються, бо за них треба відповідати.
 • План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України
  Пропонуємо вашій увазі План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України, в який були внесені зміни та зауваження по грецькій тематиці членом ГР, головою Київського міського товариства греків ім. К. Іпсіланті Корецьким Миколою Христофоровичем
 • ПІОНЕРСЬКИЙ ТАБІР та ПІОНЕРСЬКА ВОЖАТА
  В чергове підтвердили свій статус керманичі Федерації грецьких товариств України. Замість того, щоб розглянути "Звернення до еллінів, грецьких товариств..." по суті - тобто дати відповідь на поставлені запитання вперше за 20 років, краще нічого не видумали, як виключити бунтовників, тобто ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" з тісних лав Федерації грецьких товариств України. Виключати не можна тих, хто там не був. Як немає там більшості грецьких товариств України, бо їх ніхто туди не приймав після проведення реєстрації самої Федерації грецьких товариств України. По сьогоднішній день невідомо - це Громадська спілка чи Громадська організація. Хто її створював, хто є членами. В Законі - не було такої процедури як переєстрація. Була реєстрація. Федерація свідомо порушила порядок реєстрації громадських об"єднань. Свідомо тричі не відповідала на наші заяви про прийом в члени Федерації. Федерація давно вже приватизована деякими фізичними особами, і їй не треба фактично якісь громадські організації з якимось претензіями. Благ та майна "мало" - на всіх не вистачить. В Києві як не було за 20 років ні в кого свого метра квадратних, ні копійки на рахунках, ніякої підтримки. Так і є. Слава Богу, звільняємось від "піонерської вожатої". Ми йдемо своєю дорогою. Керманичі Федерації! Досить звітувати за всіх греків України, залиште їх в спокої. Навіть звільнення з посади сепаратистки Продан О. стоїть на другому місці. І звільняють її тільки за власним бажанням, а не за компроментацію греків України. І як люблять вже не наші керманичі заявляти - ми поза політикою. Так їм краще людьми маніпулювати. І хапати, хапати...
 • "Реконструкція" будинку Іпсіланті
  Перед вами поточний стан будинку Іпсіланті на вул. І. Мазепи 6а, реконструкція якого відбувається з порушенням чинного законодавства. Ви можете побачити, що будівельники повністю розібрали верхній поверх, а також почали будівництво колон перед фасадом...
 • ЗВЕРНЕННЯ до еллінів, членів грецьких товариств та національно-культурних об'єднань щодо ситуації у Федерації грецьких товариств України
  ЗВЕРНЕННЯ до еллінів, членів грецьких товариств та національно-культурних об'єднань                Шановні елліни, члени грецьких товариств та національно-культурних об'єднань!З...
 • Відпочинок дітей членів КМТГ ім. К. Іпсіланті в Греції
  Цього літа діти членів КМТГ ім. К. Іпсіланті відпочивали на Батьківщині наших предків. Діти отримали незабутні враження та цілий океан емоцій! В ході поїздки, діти отримали можливість познайомитися з культурою Греції, спілкування з грецькими дітьми. Висловлюємо велику вдячність всім організаторам та грецьким партнерам за справжнє дитяче свято.
 • Привітання з Днем Незалежності з Греції
  Всіх співвітчизників, всіх для кого Україна - велика та могутня держава,  вітаємо з Днем Незалежності. В цьому році перше свято нашої держави зустрічаємо в Греціі. Готуємо " базу" для приїзду наших студентів і їх подальшого навчання на курсах...
 • Вітання з Днем незалежності України
  Сьогодні, 24 серпня свої уродини святкує наша рідна Україна. Від імені Київського міського товариства греків ім. К. Іпсиланті щиросердно вітаємо вас із найбільшим національним святом українського народу — Днем незалежності України! У серцях народу...
 • Греки, де ж наша Елладська церква???
  Греки, де ж наша Елладська церква??? Сьогодні приймав участь в Київському обласному фестивалі національних спільнот "Київщина - сузір'я злагоди", котрій проводиться вже третій раз по ініціативі Управління культури, національностей і релігій КОДА, що...