Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Сартанський грецький театр - єдиний з країн колишнього СНД, який входить в каталог театрів грецької діаспори світу, єдиний із зарубіжних театрів, який у вересні брав участь в грецькому театральному фестивалі в Афінах, і єдиний, що ставить спектаклі на давньогрецькому румейських діалекті. Нинішньої зими він готується відзначати свій десятирічний ювілей. Ймовірно, до цієї дати і, з огляду на внесок театру в відродження і збереження румейської діалекту, розвиток грецької культури, а також дружбу між Україною і Грецією, в Маріупольській міськраді було прийнято рішення підготувати документи на присвоєння театру звання народного. Але процес цей заморожений, адже, за словами його творця і керівника Марії Гайтан, в даний час театру офіційно ... не існує, а значить, затія з присвоєнням йому звання народного не більше ніж фарс. Доля Марії Життя Марії Георгіївни Гайтан, як і життя багатьох людей її покоління, складалося нелегко. Працювати вона почала ще школяркою - потреба змусила: батько загинув на війні, а мама виховувала трьох дітей. Марія з шістнадцяти років продавала в місцевому клубі квитки в кіно. А після закінчення школи її відправили до Харкова освоювати професію кіномеханіка. Вивчившись, дівчина повернулася в клуб і зайняла місце в кінобудці. Але хотілося вчитися далі, і вона вступила до Донецького культпросвітучилище на режисерське відділення. Після закінчення училища її призначили директором Палацу культури в Сартані. Нелегко довелося спочатку юному директору, але стало можливим реалізувати безліч цікавих задумів. Перш за все відродити ансамбль "Сартанські самоцвіти", який колись був у селищі. Репертуар "Самоцвєтів" поповнювався місцевим грецьким фольклором, який ентузіасти збирали по селах, - піснями, обрядами, танцями. Почала формуватися концертна програма, потягнулася в ансамбль молодь. Правда, в ті застійні роки незабаром на Марію Гайтан почалися гоніння "за націоналізм" з вимогою "все припинити". І колектив, і керівника мордували перевірками документів, контролем діяльності "Самоцвєтів". В результаті начальство вирішило звільнити Марію Гайтан з формулюванням "за розвал ідеологічної і культурно-виховної роботи". Правда, звільнити не вдалося - її відстояв міський відділ культури. Проте, репетиції ансамблю довелося конспірувати заняттями драматичного гуртка. Так, на напівлегальному становищі "Сартанські самоцвіти" проіснували кілька років. У 1970-му ситуація погіршилася після того, як Гайтан, обурена тим фактом, що під час всесоюзного перепису її односельці грецької національності називали себе росіянами або українцями, написала лист в "Известия", де висловила свій протест "підтасовуванням фактів". Після цього пішли виклик на бесіди в КДБ, нові гоніння, колектив довелося розпустити.
 • Видатній грекіні, члену президії ГО "Союз греків України" Гайтан Марії Георгіївні - 80 років!
  15 березня відзначає свій День народження видатна грекиня, людина з Великої літери, творець, керівник від Бога, душа всього грецького руху України - Гайтан Марія Георгіївна. В цьому році їй виповнюється 80 років. Вітаємо Марію Георгіївну з Ювілеєм. Бажаємо міцного здоров"я, довгих років життя, більше щасливих і світлих днів. Від Президії ГО " Союз греків України" та ГО " Ради національних спільнот України " Гайтан Марія Георгіївна нагороджена Почесними грамотами за значний особистий внесок в розвиток національного руху в Україні, за поданням Президії ГО " Союз греків України" - нагороджена орденом " За розбудову України".
 • Привітання з Днем Незалежності Греції та зпрошення до поїздки в грецьку столицю України - м. Ніжин
  Шановні друзі! 25 березня всі греки світу, греки України відзначають День Незалежності Греції. Вітаємо, бажаємо процвітання та успіхів всім грекам, всім друзям греків - філєллінам. В цей день ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" організовує поїздку комфортабельним автобусом до грецької столиці України - міста Ніжина для учнів нашої школи №139, які вивчають новогрецьку мову, а також для членів наших оранізацій, співробітників Посольства Грецької Республіки в Україні. Виїзд о 8-00 годині від школи (провулок Татарський, 1). В програмі - відвідування Ніжинського державного університету імені М.В. Гоголя ( корпусу старовинного ліцею, музею, картинної галереї), Музею старовинної книги ( більше 3000 томів з Грецького училища ( 16-17 сторіччя)), грецького кварталу, Соборів та грецьких Церков, могили знаменитих Братів Зосимів. І обов'язково - зустріч і спілкування з нашими друзями з Ніжинського міського товариства греків імені Братів Зосимів. Повернення до Києва о 20 годині. Прошу завчасно до 22 березня повідомити про своє рішення взяти участь у поїздці. Кількість місць ( 51 місце) обмежена.
 • Організаційне засідання конкурсної комісії по виборам Генерального директора Національної кіностудії імені О.П.Довженка
  Відбулося перше організаційне засідання конкурсної комісії по виборам Генерального директора ДП "Національна кіностудія художніх фільмів імені О.П.Довженка". Приємно бути серед таких знаних особистостей як професор Скуратівський В.Л., професор Чміль Г.П., голова ГО "Товариство зв'язків з українцями за межами України". Працювали наполегливо. Затвердили двох кандидатів, яких допущено до участі в конкурсному доборі. Це Янчук Олександр Спиридонович та Слєпак Сергій Віленович. Наступне засідання відбудеться 18 березня 2019 року о 10 годині.
 • Шевченківські читання в Раді національних спільнот Украіни
  Щорічно представники національних товариств - члени Ради національних спільнот Украіни в ці березневі дні збираються разом, щоб віддати шану Великому Кобзарю. Серед читців - представники різних національностей. І мова - наша співуча українська та обов'язково мова національних спільнот. Діти, дорослі, аматори, професійні артисти ( Народні і Заслужені). Від ГО" Союз греків Украіни" презентував збірку " Заповіт " - переклад творів новогрецькою мовою наших друзів з Афін - членів Товариства " Українсько- Грецька Думка ". Глядачі - гості нашого свята почули " Гайдамаки " Т. Г. Шевченка новогрецькою мовою в перекладі Голови Товариства пані Галини Маслюк.
 • Підтримка клопотання щодо присвоєння почесного звання професору Мосенкісу Ю.Л.
  На засіданні Громадської ради при Міністерстві культури України одностайно підтримано клопотання щодо присвоєння професору, доктору філологічних наук Мосенкісу Юрію Леонідовичу звання Почесного громадянина міста Києва. Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Мосенкіс Ю.Л. довгі роки проводить роботу, спрямовану на зміцнення престижу міста Києва у науковому світі. Мета його трудів- розвиток культури, науки, освіти і духовності. Науковець започаткував і розбудовує наукову школу , зосереджену на дослідженні глибинних шарів української мови , давньоукраїнськиїх традицій і культури. Грунтовні дослідження біографій та діяльності святих рівноапостольних княгині Ольги та князя Володимира , проведені Юрієм Леонідовичем, мають високу цінність. Серед наукових робіт професора Мосенкіса Ю.Л. - краєзнавчі праці, об"єктом яких стало рідне місто вченого - Київ. Ним вперше озвучені ідеї, що становлять наукову та суспільну цінність для Києва.
 • Рецензія Олександра Строкаля на книгу Олени Сибиренко-Ставрояні "В тіні танцю"
  Гострі соціальні проблеми, проблеми людськості, честі, ганьби, знедолення, зрад і воєн, проблеми, які не подолано технологічним ХХІ століттям, проблеми, які врубцьовуються болем і гіркотою на жіночім ніжнім серці – усі ці складники мозаїчного панно художнього всесвіту майстерно поєднані образним словом Олени Сибиренко-Ставрояні у її оповіданнях, які змушують замислитись, заглибитись і спробувати осягнути неосягненне…Щоб зрозуміти, що там, де жінка, там завжди таїна….
 • " Київське товариство греків..." Книга Олени - Ставрояні " В тіні танцю".
  На засіданні Громадської ради Міністерства культури України відбулася презентація книги нашого автора Олени Сибиренко-Ставрояні " В тіні танцю". Це вже знаний автор зі своїм світоглядом, думками, мріями. Людину вона розглядає як частину Всесвіту і якщо внутрішній ритм людини співпадає з зовнішніми проявами в житті , не вступає в протиріччя з рухом інших і в цілому відповідає ритму Всесвіту , то тоді життя - красиве та гармонійне. Це вже сьома книга талановитої письменниці. Попередня її книга " Станиця-Київ" свого часу була визнана " Кращою книгою України-2017 ".
 • Заслужена нагорода для ветерана грецького руху Гайтан Марії Георгіївни
  На День Соборності України на розширеному засіданні Ради національних спільнот України нашому ветерану, одному із засновників грецького руху України, людині-легенді Гайтан Марії Георгіївні вручена заслужена нагорода - Грамота Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток культури України, укріплення взаємопорозуміння та взаємозв"язків між національними спільнотами і високий професіоналізм. Греки всього світу, не тільки України та Греції, знають та шанують здобутки, працю працівника культури від Бога, одного із найвіданніших патріотів грецького руху Гайтан Марії Георгіївни. Директор і художній керівник Будинку культури м.Сартана одна змогла зробити те, що після неї ніхто не зміг повторити. На одному ентузіазмі, без підтримки змогла відродити всесвітньо відомий колектив "Сартанські самоцвєти", створити грецьку театральну студію та поставити декілька постанов на грецьку тематику, знайти і виховати багато зірок, серед яких найвідомішою безумовно є грецька співачка Тамара Каци.
 • Доповідь на Круглому столі з нагоди святкування 100-річчя Дня Соборності України і Розширеного засідання Ради національних спільнот України
  22 січня щорічно відзначаємо День Соборності України. Це Свято, яке встановлено у честь проголошення Першої Незалежності нашої держави та Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Незалежність України була проголошена 4 Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році. І вже за рік, у той же день, на Софієвському майдані в Києві, відбулось офіційне об"єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка ( Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились вікові мрії , якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка". Ці слова прозвучали рівно 100 років тому.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.
 • Запрошення на святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва
  Шановні друзі! шановні члени ГС "Київське міське товариство греків Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо з Новим 2019 роком. Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, процвітання, успіхів в усіх справах. Маємо честь запросити Вас, членів Ваших сімей, друзів 7 січня 2019 року на 9 годину до Андріївської Церкви Вселенського Патріархату на Святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва. Богослужіння здійснить Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Іларіон (Рудник) у співслужінні настоятеля Грецької парафії св вмч Катерини м.Києва протоієрея Петра Зуєва та протоієрея Богдана Гулямова. В січні 2019 року Церковні служби для грецької громади будуть проведені 14 січня та 19 січня .
 • Вітання з Новим Роком!
  Шановні друзі! Шановні члени ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті"! Щиро вітаю всіх Вас з Новим 2019 роком та Різдвом Христовим! Рік , що минає - був роком тяжких випробувань як для громадян Украіни, незалежно від їх національності, так і для громадян Греціі. В Украіні вже п'ятий рік продовжується військова агресія з боку нашого " сусіда" - Російської Федерації, гинуть люди, діти залишаються сиротами, люди в віці залишаються без крову над головою. В Греції - нечуваних розмірів пожежа , яка забрала життя сотен греків, і " сусіди " , які весь час піднімали питання- претензії щодо історичних назв територій , щодо самих територій. Мабуть, вперше в історії Греції, було прийнято рішення на самому високому рівні щодо " висилки " докучливих " сусідів - вони ж і браття " так званих російських дипломатів. Вперше в історії керівництво Монастиря Святої Гори Афон прийняло рішення про недопуск до православних Святинь представників духовенства та прихожан Російської Церкви. Греція зрозуміла всю підступність, заангожованість " російських друзів". І Дай Боже, щоб менше було чути представників різних організацій, які жити не можуть без " руського миру". Ми вже в Украіні, особливо за п'ять років війни , це зрозуміли. Зрозуміли і підтримуємо всі позитивні зміни, які відбуваються в нашій державі. Єдина мова, сильна армія, єдина держава, і нарешті - єдина автокефальна помісна православна церква - Православна Церква Украіни. Держава , як ніколи підтримує розвиток національних громад. Вперше практично за 100 років згідно Закону Украіни " Про освіту" держава взяла на себе фінансування навчання представників національних спільнот в дитячих садочках та початковій школі мовами національних спільнот вне залежності від того, чи компактне це проживання спільноти чи ні. Вище керівництво держави розглядає питання про відтворення державного органу управління , який би опікувався розвитком національних спільнот. На державному рівні піднято питання , щодо збереження національних і історичних пам'яток. Ми з впевненістю на краще зустрічаємо 2019 рік
 • Президія Ради національних спільнот України - єдина команда
  Яким для мене був 2018 рік? В першу чергу, роком плідної співпраці в Раді національних спільнот Украіни як Заступника Голови Ради та Голови ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". Роком дружби, взаємопорозуміння, спільної роботи та спільних досягнень з багатьма членами та керівниками Ради національних спільнот України. І в першу чергу - з Головою Ради національних спільнот Ашотом Дадікоєвичем Аванесяном, Заслуженим діячем культури України. Серед таких знакових досягнень хочу відзначити нашу, без перебільшення, рідну, цікаву газету "Національний діалог". Щомісячно на протязі року газета доходила до читача, публікувала цікаву інформацію про наше життя, про наші плани та здобутки. На світлині -члени Президії після грудневого засідання. Навіть з цієї світлини можемо зробити висновок, що наша команда є єдиною, є здатною відповісти на любі виклики часу.
 • Під загрозою знищення скульптура з надгробного пам'ятника князю Костянтину Іпсіланті
  200 років тому дружина князя Костянтина Іпсіланті на могилі князю в Георгівській церкві біля Святої Софії встановила пам'ятник. Центральне місце в якому займає фігура богині з італійського мармуру роботи видатного скульптора Піменова. На жаль, у 1934 році Церкву комуністична влада знищила, пам'ятник було перенесено до Успенського Собору Києво-Печерськоі Лаври. У 1941 році Собор НКВД-стами було знищено потужним вибухом. І пам'ятник , а правильніше його частини залишились під уламками Собору. В подальшому , коли розібрали уламки Собору - знайшли й уламки пам'ятнику. У 1997 році силами члена нашого Товариства Світлани Мазараті та Всегрецького Союзу офіцерів-понтійців імені Олександра Іпсіланті пам'ятник було реконструйовано та встановлено в Києво-Печерській Лаврі.
 • Засідання Комісії з питань культурної спадщини
  Засідання Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Міністерстві культури України відбулося. Проходило в актовій залі адміністративного корпусу національного заповідника " Києво- Печерська Лавра". Розглянули важливі питання. Одне з них : Розширення буферної зони об"єкту національної спадщини ЮНЕСКО " Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирсьькі споруди, Києво-Печерська Лавра". Підвели підсумки роботи комісії за друге півріччя 2018 року. Намітили плани на майбутнє.
 • Приємна подія
  Приємна подія. Вдячний за оцінку моєї праці.
 • День "ОХІ" в Греції
  День «Охі» в Греції (грец. Επέτειος του « 'Οχι») - державне свято, яке щороку відзначається в країні 28 жовтня в пам'ять про події 1940 року. Грецьке слово «όχι» означає «ні». В ніч з 27 на 28 жовтня 1940 року італійський посол в Греції з'явився в дверях кабінету прем'єр-міністра Іоанніса Метаксаса і передав телеграму Муссоліні, в якій Греції пропонувалося здатися на милість італійському диктаторові без жодних умов, здати національні позиції. Відповідь грецького прем'єр-міністра був категоричним: «Ні!» (По-грецькі «охі»). На ультиматум італійського посольства було заявлено, що такий спосіб звернення розцінюється як оголошення війни Греції з боку Італії, а в 6 ранку з санкції італійського парламенту збройні сили почали окупацію грецьких територій.
 • Вийшов перший номер щорічного українсько-грецького альманаху «Вісник-Ангеліафорос».
  Вийшов перший номер щорічного українсько-грецького альманаху «Вісник-Ангеліафорос».«Вісник-Ангеліафорос» - це щорічний журнал в якому можна буде знайти найважливіше за рік в Україні українській та грецькій діаспорах в...
 • Привітання з Днем Захисника України
  Сьогодні 14 жовтня святкується зразу 4 великих свята українського народу. 14 жовтня українські православні святкують свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято здавна було одне із найбільш шанованіших в Україні.   В свято Покрови хочемо...
 • Для чого Федерація грецьких товариств Украіни створила Грецьку " казацьку" дивізію або хто є провокатором в Украіні?
  Цю статтю я пишу вже не для членів Товариств Греків України і не для керівництва Федерації. Замість відповіді на поставлені запитання, які цікавлять всіх греків України, таких як:  - Чому за 20 років ні один член товариства недонецького регіону не зміг...
 • На боротьбу з інакомисленням у федерації греків підключають вже колишніх профспілкових босів
  Замість обговорення проблем, які накопичилися у Федерації грецьких товариств, по суті, продовжується травля, погрози, особисті образи з боку так званих " активістів" і " засновників" . Цей раз після грузинського комсомольського активіста підключили цілого...