Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Вчергове Рада національних спільнот України з успіхом провела черговий Міжнародний шахматний турнір. Відкрив турнір Голова ради Ашот Дадікоєвич Аванесян. В цьому році Рада встановила достатньо високий призовий фонд для учасників Турніру. Серед учасників вже традиційно - члени ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". В цьому році лідером грецької команди був гросмейстер Сергій Ставрояні. Сергій не підвів своїх уболівальників і став одним із переможців турніру. Будемо тренуватися, щоб в наступному році взяти головний приз. Турнір відбувся, і самим головним здобутком сьогоднішнього дня були позитивні емоції всіх учасників змагання.
 • Відкриття виставки в КМДА, що присвячена репресованим грекам Києва
  15 травня 2019 року в приміщенні КМДА відбулося відкриття, з нашої ініціативи, Виставки, що присвячена репресованим грекам Києва, яка була підтримана керівництвом міста, громадськими активістами, членами Комісії з реабілітації політичних репресованих, керівництвом Національного заповідника "Биківнянські могили", членами нашого Товариства. Для греків День пам'яті політичних репресованих співпадає з памятною датою - Початком геноциду греків-понтійців 19 травня 1919 року. Цій події, коли почалися знищення понтійців турками-османами виповнюється в цьому році 100 років. Пам'ятаємо за 350 тисяч невинно вбитих дітей, жінок, чоловіків, греків- понтійців. Пам'ятаємо тих, хто був вимушений рятуватися від цього лиха в інших країнах. Через 20 років ( 1937-1938 роки) в Радянському Союзу почалася за волею не "отця всіх народів ", як він любив себе називати і як цю дурницю по сьогоднішній день повторюють деякі наші недалекі співвітчизники, а "ворога і вбивцю всіх народів" Іосифа Сталіна почалися так званні "національні операції". Серед них і "грецька" операція.
 • Запрошення на відкриття Виставки
  Маємо честь запросити на відкриття фотодокументальної Виставки" Перетинаючи Київський Стікс " 15 травня 2019 року о 16 годині в приміщенні Київської міської ради ( 4 поверх, кулуари) . Виставка організована ГС " Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті " спільно з Національним історико-меморіальним заповідником " Биківнянські могили", Регіональною комісією по реабілітації жертв політичних репресій м.Києва. Вона приурочена національному пам"ятному Дню в Україні - Дню пам"яті жертв політичних репресій, що відзначається в державі 19 травня 2019 року. Розповідає про долі київських греків, розстріляних у результаті проведення так званої " грецької операції" - масових репресій щодо представників грецької спільноти.
 • Щира вдячність та повага Голові Ради національних спільнот Украіни Заслуженому діячу культури Украіни Аванесяну Ашоту Дадікоєвичу
  Президія ГО "Союз греків Украіни" та правління ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" висловлює щиру вдячність та повагу Голові Ради національних спільнот Украіни Заслуженому діячу культури Украіни Аванесяну Ашоту Дадікоєвичу , Заступнику Голови Ради національних спільнот Украіни, Голові Благодійного Фонду Бабаєву Різвану Ібрагімовичу за шану, своєчасну надану фінансову допомогу нашим ветеранам, їх підтримку в такий непростий час. Ми високо оцінюємо , високоповажні Ашоте Дадікоєвичу та Різване Ібрагімовичу , в справі підтримки розвитку національних спільнот Украіни, приділення уваги кожній організації , кожному представнику національної організації незважаючи до якої національності вони відносяться, до якого віросповідання чи регіону. Ми всі , як Ви неодноразово зазначали, є українцями різного етнічного походження. Ми всі відчуваємо себе рівними, відчуваємо Вашу турботу, ласку, увагу.
 • Вітання с днем Світлого Великодня!
  Шановні друзі! У день Світлого Великодня бажаємо вам і вашим близьким щастя, гармонії, миру та розуміння. Нехай очиститься душа ваша, будинок наповниться благодаттю, а серце - бажанням творити добро, віддавати себе вірі, бажанням любити і бути коханими! Нехай світла Пасха дзвоном дзвонів зцілить душі, і очі засяють від усвідомлення Воскресіння Христа! Христос Воскрес!
 • Подарунок від нашого представництва в м. Суми
  Голова Сумського Представництва ГО "Союз греків України " Сергій Л. ( одного з 16 ) передав нашому центральному офісу ГО "Союз греків України " в м. Києві ( вул. Жилянська, 146 ) картину юної грекині Світлани М. "Греція - моя мрія ". Вдячні нашим друзям за увагу та співдружність.
 • Μήνυμα του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Προκοπίου Παυλόπουλου προς τον Απόδημο Ελληνισμό με την ευκαρία της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου
  Εορτάζουμε την καθοριστική περίοδο της σύγχρονης Ιστορίας μας, την «Ανάσταση» του Γένους μας, η οποία οδήγησε στην εγκαθίδρυση του Νεώτερου κυρίαρχου Ελληνικού Κράτους. Υπό τα δεδομένα αυτά η Εθνική μας Επέτειος πρέπει ν’ αποτελεί, για κάθε Έλληνα και διαχρονικώς, πηγή Εθνικών Διδαγμάτων και Έμπνευσης. I. Η Επανάσταση του 1821 εκδηλώθηκε σε μιαν εποχή, κατά την οποίαν η πολιτική συγκυρία στην Ευρώπη, που ήταν τότε ουσιαστικώς το αποκλειστικό πεδίο διαμόρφωσης της διεθνούς πολιτικής, δεν εμφανιζόταν ευνοϊκή γι’ αυτήν. Και τούτο διότι οι γεωπολιτικοί συσχετισμοί και οι διαφόρων ειδών Συμμαχίες μεταξύ των «ισχυρών» της εποχής εκείνης δεν συνιστούσαν πρόσφορο έδαφος για την Εθνεγερσία των Ελλήνων.Εντούτοις, την 25η Μαρτίου το Έθνος των Ελλήνων τόλμησε την εξέγερση κατά του τουρκικού ζυγού και αγωνίσθηκε, με απαράμιλλον ηρωισμό, για την κατάκτηση της Ελευθερίας του και για την κατοχύρωση της Κυριαρχίας του.
 • Грецька операція 1937 року та розстріляні греки Києва
  Греки України пережили свого часу і переживають зараз непрості часи. Дуже важко усвідомити ті події, через які пройшли більшість грецьких сімей. Перед Вами матеріали: протокол і акт розстрілу 25 греків як громадян тодішнього Радянського Союзу так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала як своїх громадян , так і іноземних. В чому ж їх була вина, коли наприкінці 1937 року їх всіх по списку заарештували, потім катували, вимагаючи зізнання що вони є всі шпіони, і потім всіх 26 чоловік було приговорено до розстрілу? В наказі , який був надісланий з Москви (Москва, площа Дзержинського,2) записано:" Негайно привести у виконання приговор відносно всіх 26 чоловік, приговорених до розстрілу. Справи на них та акти виконання приговорів вислати до Москви!". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну і українців незалежно від національності. І хто сьогодні дивиться в бік Москви - знайте , що сотні років до України біда приходила для всіх її мешканців незалежно від національності від Москви та Московії. І ось виконавці 25 лютого 1938 року вніч розстріляли всіх 26 греків в підвалах НКВС ( сьогоднішній Жовтневий палац), тіла погрузили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покров ночі вивезли до підготовлених ям-могил на так званну "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Практично представники всіх національностей України. Лежать без могил, без пам"ятників, без прізвищ, імен. Дуже велику увагу приділили пам"яті загиблих, репресованих поляків польські державні і громадські організації. Було побудовано цілий меморіал, виведені на дошки пам"яті імена всіх загиблих поляків. Щорічно їх могили відвідують представники уряду Польщі, політичні і громадські діячі, прості поляки, родичі загиблих. Родичі загиблих можуть сюди привести своїх дітей і онуків та показати місце, де поховані їх діди й прадіди. На жаль, цього не має у греків. Не має ні монумента, ні пам"ятника, ні таблички з іменами.
 • Вибори Генерального директора Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка
  Відомий український кінорежисер Олесь Янчук ("Таємний щоденник Симона Петлюри", "Нескорені", "Залізна сотня", "Голод 1933 року") був обраний Генеральним директором Національної кіностудії художніх фільмів імені О. Довженка. Конкурсна комісія була сформована з представників кіностудії, Міністерства культури України, громадських організацій. До її складу увійшов і активно працював Заступник Голови Ради національних спільнот України, Перший віце-президент ГО "Союз греків України" професор Корецький М. На посаду Генерального директора претендували Сергій Слєпак та Олесь Янчук. Кожний підготував пропозиції та програму розвитку кіностудії, які презентував членам конкурсної комісії. По кожному кандидату була жвава дискусія, запитання, обговорення. Вважаємо , що і переможцю треба використовувати слушні пропозиції свого конкурента. Від цього виграє українське кіно, і в цілому Національна кіностудія художніх фільмів імені О.Довженка. Вітаємо Олеся Янчука, і всіх українців з обранням патріотичного, високваліфікованного, розумного керівника вітчизнянного "Голівуда" - Національної кіностудії.
 • Круглий стіл в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України з проблем розвитку грецької спільноти в Україні
  Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України є одним із авторитетніших і знаних академічних інститутів. Цей інститут відлік часу своєї роботи бере з 1920 року. Серед напрямків його досліджень - історико-етнографічне вивчення культури та етнічної історії. Значна увага приділяється експедиційному фольклорно-етнографічному обстеженню Украіни та створенню бази даних з етнокультури украінців та національних спільнот. З ініциативи директора Інституту академіка НАН Украіни доктора історичних наук Ганни Скрипник 19 березня був проведений Круглий стіл з проблем розвитку грецької спільноти Украіни. Науковці Інституту з радістю зустріли доповідь Першого віце-президента ГО" Союз греків Украіни ", заступника Голови ГО " Рада національних спільнот Украіни" професора Миколи Корецького. Відбулося обговорення доповіді, були задані питання і отримані відповіді. Вразила глибока обізнаність учасників Круглого столу з історії, розміщення, регіональних особливостей, сучасних проблем в розвитку грецької спільноти , і не тільки грецької. Жваву дискусію викликало мовне питання, ситуація з українською мовою та мовами національних спільнот. Вважаємо , що такі зустрічі в подальшому будуть продовжені. Домовилися про те, що найближчим часом проведемо спільний науковий захід разом з національними спільнотами - членами Ради національних спільнот України.
 • Немає пророку у своїй Вітчизні?
  Сартанський грецький театр - єдиний з країн колишнього СНД, який входить в каталог театрів грецької діаспори світу, єдиний із зарубіжних театрів, який у вересні брав участь в грецькому театральному фестивалі в Афінах, і єдиний, що ставить спектаклі на давньогрецькому румейських діалекті. Нинішньої зими він готується відзначати свій десятирічний ювілей. Ймовірно, до цієї дати і, з огляду на внесок театру в відродження і збереження румейської діалекту, розвиток грецької культури, а також дружбу між Україною і Грецією, в Маріупольській міськраді було прийнято рішення підготувати документи на присвоєння театру звання народного. Але процес цей заморожений, адже, за словами його творця і керівника Марії Гайтан, в даний час театру офіційно ... не існує, а значить, затія з присвоєнням йому звання народного не більше ніж фарс. Доля Марії Життя Марії Георгіївни Гайтан, як і життя багатьох людей її покоління, складалося нелегко. Працювати вона почала ще школяркою - потреба змусила: батько загинув на війні, а мама виховувала трьох дітей. Марія з шістнадцяти років продавала в місцевому клубі квитки в кіно. А після закінчення школи її відправили до Харкова освоювати професію кіномеханіка. Вивчившись, дівчина повернулася в клуб і зайняла місце в кінобудці. Але хотілося вчитися далі, і вона вступила до Донецького культпросвітучилище на режисерське відділення. Після закінчення училища її призначили директором Палацу культури в Сартані. Нелегко довелося спочатку юному директору, але стало можливим реалізувати безліч цікавих задумів. Перш за все відродити ансамбль "Сартанські самоцвіти", який колись був у селищі. Репертуар "Самоцвєтів" поповнювався місцевим грецьким фольклором, який ентузіасти збирали по селах, - піснями, обрядами, танцями. Почала формуватися концертна програма, потягнулася в ансамбль молодь. Правда, в ті застійні роки незабаром на Марію Гайтан почалися гоніння "за націоналізм" з вимогою "все припинити". І колектив, і керівника мордували перевірками документів, контролем діяльності "Самоцвєтів". В результаті начальство вирішило звільнити Марію Гайтан з формулюванням "за розвал ідеологічної і культурно-виховної роботи". Правда, звільнити не вдалося - її відстояв міський відділ культури. Проте, репетиції ансамблю довелося конспірувати заняттями драматичного гуртка. Так, на напівлегальному становищі "Сартанські самоцвіти" проіснували кілька років. У 1970-му ситуація погіршилася після того, як Гайтан, обурена тим фактом, що під час всесоюзного перепису її односельці грецької національності називали себе росіянами або українцями, написала лист в "Известия", де висловила свій протест "підтасовуванням фактів". Після цього пішли виклик на бесіди в КДБ, нові гоніння, колектив довелося розпустити.
 • Видатній грекіні, члену президії ГО "Союз греків України" Гайтан Марії Георгіївні - 80 років!
  15 березня відзначає свій День народження видатна грекиня, людина з Великої літери, творець, керівник від Бога, душа всього грецького руху України - Гайтан Марія Георгіївна. В цьому році їй виповнюється 80 років. Вітаємо Марію Георгіївну з Ювілеєм. Бажаємо міцного здоров"я, довгих років життя, більше щасливих і світлих днів. Від Президії ГО " Союз греків України" та ГО " Ради національних спільнот України " Гайтан Марія Георгіївна нагороджена Почесними грамотами за значний особистий внесок в розвиток національного руху в Україні, за поданням Президії ГО " Союз греків України" - нагороджена орденом " За розбудову України".
 • Привітання з Днем Незалежності Греції та зпрошення до поїздки в грецьку столицю України - м. Ніжин
  Шановні друзі! 25 березня всі греки світу, греки України відзначають День Незалежності Греції. Вітаємо, бажаємо процвітання та успіхів всім грекам, всім друзям греків - філєллінам. В цей день ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" організовує поїздку комфортабельним автобусом до грецької столиці України - міста Ніжина для учнів нашої школи №139, які вивчають новогрецьку мову, а також для членів наших оранізацій, співробітників Посольства Грецької Республіки в Україні. Виїзд о 8-00 годині від школи (провулок Татарський, 1). В програмі - відвідування Ніжинського державного університету імені М.В. Гоголя ( корпусу старовинного ліцею, музею, картинної галереї), Музею старовинної книги ( більше 3000 томів з Грецького училища ( 16-17 сторіччя)), грецького кварталу, Соборів та грецьких Церков, могили знаменитих Братів Зосимів. І обов'язково - зустріч і спілкування з нашими друзями з Ніжинського міського товариства греків імені Братів Зосимів. Повернення до Києва о 20 годині. Прошу завчасно до 22 березня повідомити про своє рішення взяти участь у поїздці. Кількість місць ( 51 місце) обмежена.
 • Організаційне засідання конкурсної комісії по виборам Генерального директора Національної кіностудії імені О.П.Довженка
  Відбулося перше організаційне засідання конкурсної комісії по виборам Генерального директора ДП "Національна кіностудія художніх фільмів імені О.П.Довженка". Приємно бути серед таких знаних особистостей як професор Скуратівський В.Л., професор Чміль Г.П., голова ГО "Товариство зв'язків з українцями за межами України". Працювали наполегливо. Затвердили двох кандидатів, яких допущено до участі в конкурсному доборі. Це Янчук Олександр Спиридонович та Слєпак Сергій Віленович. Наступне засідання відбудеться 18 березня 2019 року о 10 годині.
 • Шевченківські читання в Раді національних спільнот Украіни
  Щорічно представники національних товариств - члени Ради національних спільнот Украіни в ці березневі дні збираються разом, щоб віддати шану Великому Кобзарю. Серед читців - представники різних національностей. І мова - наша співуча українська та обов'язково мова національних спільнот. Діти, дорослі, аматори, професійні артисти ( Народні і Заслужені). Від ГО" Союз греків Украіни" презентував збірку " Заповіт " - переклад творів новогрецькою мовою наших друзів з Афін - членів Товариства " Українсько- Грецька Думка ". Глядачі - гості нашого свята почули " Гайдамаки " Т. Г. Шевченка новогрецькою мовою в перекладі Голови Товариства пані Галини Маслюк.
 • Підтримка клопотання щодо присвоєння почесного звання професору Мосенкісу Ю.Л.
  На засіданні Громадської ради при Міністерстві культури України одностайно підтримано клопотання щодо присвоєння професору, доктору філологічних наук Мосенкісу Юрію Леонідовичу звання Почесного громадянина міста Києва. Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Мосенкіс Ю.Л. довгі роки проводить роботу, спрямовану на зміцнення престижу міста Києва у науковому світі. Мета його трудів- розвиток культури, науки, освіти і духовності. Науковець започаткував і розбудовує наукову школу , зосереджену на дослідженні глибинних шарів української мови , давньоукраїнськиїх традицій і культури. Грунтовні дослідження біографій та діяльності святих рівноапостольних княгині Ольги та князя Володимира , проведені Юрієм Леонідовичем, мають високу цінність. Серед наукових робіт професора Мосенкіса Ю.Л. - краєзнавчі праці, об"єктом яких стало рідне місто вченого - Київ. Ним вперше озвучені ідеї, що становлять наукову та суспільну цінність для Києва.
 • Рецензія Олександра Строкаля на книгу Олени Сибиренко-Ставрояні "В тіні танцю"
  Гострі соціальні проблеми, проблеми людськості, честі, ганьби, знедолення, зрад і воєн, проблеми, які не подолано технологічним ХХІ століттям, проблеми, які врубцьовуються болем і гіркотою на жіночім ніжнім серці – усі ці складники мозаїчного панно художнього всесвіту майстерно поєднані образним словом Олени Сибиренко-Ставрояні у її оповіданнях, які змушують замислитись, заглибитись і спробувати осягнути неосягненне…Щоб зрозуміти, що там, де жінка, там завжди таїна….
 • " Київське товариство греків..." Книга Олени - Ставрояні " В тіні танцю".
  На засіданні Громадської ради Міністерства культури України відбулася презентація книги нашого автора Олени Сибиренко-Ставрояні " В тіні танцю". Це вже знаний автор зі своїм світоглядом, думками, мріями. Людину вона розглядає як частину Всесвіту і якщо внутрішній ритм людини співпадає з зовнішніми проявами в житті , не вступає в протиріччя з рухом інших і в цілому відповідає ритму Всесвіту , то тоді життя - красиве та гармонійне. Це вже сьома книга талановитої письменниці. Попередня її книга " Станиця-Київ" свого часу була визнана " Кращою книгою України-2017 ".
 • Заслужена нагорода для ветерана грецького руху Гайтан Марії Георгіївни
  На День Соборності України на розширеному засіданні Ради національних спільнот України нашому ветерану, одному із засновників грецького руху України, людині-легенді Гайтан Марії Георгіївні вручена заслужена нагорода - Грамота Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток культури України, укріплення взаємопорозуміння та взаємозв"язків між національними спільнотами і високий професіоналізм. Греки всього світу, не тільки України та Греції, знають та шанують здобутки, працю працівника культури від Бога, одного із найвіданніших патріотів грецького руху Гайтан Марії Георгіївни. Директор і художній керівник Будинку культури м.Сартана одна змогла зробити те, що після неї ніхто не зміг повторити. На одному ентузіазмі, без підтримки змогла відродити всесвітньо відомий колектив "Сартанські самоцвєти", створити грецьку театральну студію та поставити декілька постанов на грецьку тематику, знайти і виховати багато зірок, серед яких найвідомішою безумовно є грецька співачка Тамара Каци.
 • Доповідь на Круглому столі з нагоди святкування 100-річчя Дня Соборності України і Розширеного засідання Ради національних спільнот України
  22 січня щорічно відзначаємо День Соборності України. Це Свято, яке встановлено у честь проголошення Першої Незалежності нашої держави та Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Незалежність України була проголошена 4 Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році. І вже за рік, у той же день, на Софієвському майдані в Києві, відбулось офіційне об"єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка ( Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились вікові мрії , якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка". Ці слова прозвучали рівно 100 років тому.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.
 • Запрошення на святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва
  Шановні друзі! шановні члени ГС "Київське міське товариство греків Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо з Новим 2019 роком. Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, процвітання, успіхів в усіх справах. Маємо честь запросити Вас, членів Ваших сімей, друзів 7 січня 2019 року на 9 годину до Андріївської Церкви Вселенського Патріархату на Святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва. Богослужіння здійснить Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Іларіон (Рудник) у співслужінні настоятеля Грецької парафії св вмч Катерини м.Києва протоієрея Петра Зуєва та протоієрея Богдана Гулямова. В січні 2019 року Церковні служби для грецької громади будуть проведені 14 січня та 19 січня .