Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

ПРЕС-АНОНС ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВІД ГО «СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ»

ПРЕС-АНОНС ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВІД ГО «СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ»

28 січня 2020 року о 15.00 в прес-центрі інформаційної агенції «Укрінформ» відбудеться презентація  відновленої, після окупації Донецька, україно-грецької газети " Нео Логос".

     Перша газета України, яка була започаткована ГО" Союз греків України"  ще в далекому 1989 році, продовжує славетні традиції розвитку, національного відродження грецької культури, мови, звичаїв, традицій греків України.

     Весь час цим займалися  греки-патріоти – чесні і порядні люди. Дійсно патріоти, які завжди ставили перед собою основну  мету - відроджувати грецьку культуру і весь час йти вперед.

     Назвемо такі прізвища, як: Ялі, Хорош, Докерих, Христокин, Валентин Балши. З перших днів в національному русі патріарх, відомий журналіст та письменник, ветеран Другої світової війни Холін Олександр Іванович, який вже багато років є Президентом ГО "Союз греків України".

     Серед зірок українських греків  завжди була  і є всесвітньо відома, і не тільки в Україні та в Греції, діяч культури Гайтан Марія Георгіївна, яка свого часу відродила Національний грецький ансамбль і колектив "Сартанські самоцвєти". В Будинку культури селища Сартана, поблизу Маріуполя, де вона більше 30 років працювала директором,  відбулися перші уроки новогрецької мови, була створена Грецька театральна студія та поставлені декілька театральних постанов з життя, як древніх греків, так і греків Приазов’я. З діяльністю Марії Георгіївни Гайтан, свого часу, пов’язано становлення та розквіт  солістки  ансамблю "Сартанські самоцвєти", відомої співачки Тамари Каци.

    Шабан Геннадій Васильович – дійсно  народний грецький мер. Практично, повністю грецького селища Сартана. Багато зробив корисного, як для односельців, так і для греків України. Як приклад, перша   і , на жаль, єдина, грецька футбольна команда "Кальміус" була створена ним  і утримувалася його особистими коштами. Перші делегації з Греції приймалися за його ініціативи. Він першим, і  теж, на жаль,  єдиний  із  мерів, хто свого часу підписали  договори  співдружності  між  селищем  Сартана та Афінським муніципалітетом Зографу. В цьому районі встановлено єдиний в Греції пам’ятник  нашому  Кобзарю. 

   Грекиня Світлана Мазараті, свого часу, виступила ініціатором і потім очолила  роботу по реставрації та відновленню в м.Києві  пам’ятника грецькому князю Костянтину Іпсіланті.

  На жаль, всі наші зусилля по поверненню грецькій громаді України таких історичних пам’яток, як дзвіниця Церкви Святої Катерини на Подолі, садиби-будинку сім’ї князя Костянтина Іпсіланті, поки що,  не принесли відповідних результатів.

  Програма ГО "Союз греків України" і в подальшій перспективі націлена на конкретний результат, на залучення до грецького руху молоді, майбутнього нашої держави, майбутнього України та Греції.

Інші новини

 • Звернення Президії ГО "Союз греків України"
  Культура
  Вимушені зробити заяву щодо неприємного інциденту, коли члени Союзу греків України нещодавно отримали на свою адресу звинувачення та погрози у зв’язку зі своєю громадською діяльністю. А саме, 19 грудня 2019 року, у День Святого Миколая Чудотворця відбулося відкрите судове засідання у Дніпровському суді м. Києва з приводу захисту честі та гідності одного із членів нашої організації. Під час засідання від опонуючої сторони, від Хари В.Г. та офіційного представника (а саме від кого, є членом Федерації грецьких товариств України, ми почули звинувачення в тому, що напередодні зробили неправомірну заяву щодо засудження фактів втручання Росії в українсько-грецькі міжконфесійні та релігійні стосунки. Представники ФГТУ заявили про те, що ми не мали права робити такої заяви, оскільки вона ніби-то політизована, і тим паче, від імені всіх греків України. Крім того, в адресу членів Союзу греків України лунали чергові образи, погрози. З огляду на такі заяви і погрози, наголошуємо: Союз греків України створений та зареєстрований відповідно до чинного законодавства, як ВСЕУКРАЇНСЬКА громадська організація. Висловлення громадської позиції є нашим КОНСТИТУЦІЙНИМ ПРАВОМ, яке у нас ніхто не може забрати. У своїй заяві ми закликали членів інших грецьких товариств до консолідації. Якщо у когось з грецької громади є відмінна від Союзу греків України позиція, раді були б ознайомитись з нею у публічному просторі.
 • Відродження духовності починається з Божого Храму
  Культура
  Що робили першим греки, коли опинялися на новому місці? Чи коли під царициними багнетами генералісумуса- карателя Суворова були зняті зі своїх місць, зірвані від землі предків та з Криму переселені до степів Приазов"я, чи коли під загрозою знищення, геноциду, від ножів османів були вимушені шукати захист на землях Грузії?