Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»
28 грудня 2022 року о 13 годині в ритуальному залі Байкового кладовища ( вул. Волзька, 65 ) відбудеться прощання з Мазараті Світланою Миколаївною, однією із засновниць та активісткою ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". Світла пам'ять! Царство Небесне!
 • ГО "Союз греків України" проти незаконних референдумів на окупованих територіях
  Один з очільників УНР свого часу в розпачі наголошував: " Не так страшні московські воші, як свої українські гниди". Повністю поділяємо його думку. Особливо в такі часи важких випробувань. Як так сталося, що в перші же години окупації поряд з орками з'явилися зрадники, колаборанти? Як так сталося, що ті хто народився, виріс в Україні - від неї відмовляються? Що треба мати в голові, щоб просидіти в підвалах Маріуполя, а потім прибігти цілувати руки кадирівцям та іншим "асвободітєлям", їхати ще до расєї з концертами національних колективів? Звідкіля взявся такий діяч як ЄБАЛІцькій ? Хто його підняв і з якого дна?
 • 25 березня - 200 річчя (1821-2021 рр) незалежності Греції
  Шановні співвітчизники! З нагоди 200-річниці незалежності Греції в Афінському концерт-холі «Megaron» відбудеться концерт вокального ансамблю MEIZON у складі двадцяти п’яти музикантів (виконання Національного гімну Греції), який у зв’ізку із заходами запобігіння розпоширенню короновірусної інфекції транслюватиметься в мережі Internet. Перша трансляція відбудеться 25.03.2021 о 20:30 за грецьким часом на інтернет-сторінці www.megaron.gr та буде доступна протягом 1 тижня. Всім бажаючим насолодитися повним виконанням твору код доступу буде надіслано додатково.
 • Прес-реліз щодо трансляції телеканалом ERT-World святкування Різдва греками зарубіжжя у різних частинах світу
  Шановні панове! Надсилаємо у додатку прес-реліз щодо трансляції телеканалом ERT-World святкування Різдва греками зарубіжжя у різних частинах світу. Трансляція відбуватиметься в суботу, 26.12.2020 р., о 16:00 (за часом Греції), повторна трансляція відбуватиметься у неділю, 27.12.2020 р., о 03:00 (за часом Греції). Звертаємось з проханням щодо поширення інформації серед зацікавлених осіб. З повагою. Посольство Греції в Україні.
 • ПРЕС-АНОНС ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВІД ГО «СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ»
  28 січня 2020 року о 15.00 в прес-центрі інформаційної агенції «Укрінформ» відбудеться презентація відновленої, після окупації Донецька, україно-грецької газети " Нео Логос". Перша газета України , яка була започаткована ГО" Союз греків України" ще в далекому 1989 році , продовжує славетні традиції розвитку , національного відродження грецької культури, мови, звичаїв, традицій греків України. Весь час цим займалися греки - патріоти – чесні і порядні люди. Дійсно патріоти, які завжди ставили перед собою основну мету - відроджувати грецьку культуру і весь час йти вперед. Назвемо такі прізвища, як : Ялі, Хорош, Докерих, Христокин, Валентин Балши. З перших днів в національному русі патріарх, відомий журналіст та письменник, ветеран Другої світової війни Холін Олександр Іванович, який вже багато років є Президентом ГО" Союз греків України". Серед зірок українських греків завжди була і є всесвітньо відома, і не тільки в Україні та в Греції, діяч культури Гайтан Марія Георгіївна, яка свого часу відродила Національний грецький ансамбль і колектив " Сартанські самоцвєти ". В Будинку культури селища Сартана, поблизу Маріуполя, де вона більше 30 років працювала директором, відбулися перші уроки новогрецької мови, була створена Грецька театральна студія та поставлені декілька театральних постанов з життя, як древніх греків, так і греків Приазов’я. З діяльністю Марії Георгіївни Гайтан , свого часу, пов’язано становлення та розквіт солістки ансамблю " Сартанські самоцвєти" , відомої співачки Тамари Каци.
 • Запрошення на відкриття Виставки
  Маємо честь запросити на відкриття фотодокументальної Виставки" Перетинаючи Київський Стікс " 15 травня 2019 року о 16 годині в приміщенні Київської міської ради ( 4 поверх, кулуари) . Виставка організована ГС " Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті " спільно з Національним історико-меморіальним заповідником " Биківнянські могили", Регіональною комісією по реабілітації жертв політичних репресій м.Києва. Вона приурочена національному пам"ятному Дню в Україні - Дню пам"яті жертв політичних репресій, що відзначається в державі 19 травня 2019 року. Розповідає про долі київських греків, розстріляних у результаті проведення так званої " грецької операції" - масових репресій щодо представників грецької спільноти.
 • Привітання з Днем Незалежності Греції та зпрошення до поїздки в грецьку столицю України - м. Ніжин
  Шановні друзі! 25 березня всі греки світу, греки України відзначають День Незалежності Греції. Вітаємо, бажаємо процвітання та успіхів всім грекам, всім друзям греків - філєллінам. В цей день ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" організовує поїздку комфортабельним автобусом до грецької столиці України - міста Ніжина для учнів нашої школи №139 . які вивчають новогрецьку мову, а також для членів наших оранізацій, співробітників Посольства Грецької Республіки. О 8 годині ми від!їзджаємо від школи ( провулок Татарський, 1). В програмі - відвідування Ніжинського державного університету імені М.В. Гоголя ( корпусу старовинного ліцею, музею, картинної галереї), Музею старовинної книги ( більше 3000 томів з Грецького училища ( 16-17 сторіччя)), грецького кварталу, Соборів та грецьких Церков, могили знаменитих Братів Зосимів. І обов"язково - зустріч і спілкування з нашими друзями з Ніжинського міського товариства греків імені Братів Зосимів. Повернення до Києва о 20 годині. Прошу завчасно до 22 березня повідомити про своє рішення взяти участь у поїздці. Кількість місць ( 51 місце) обмежена.
 • Презентація накових робіт членов ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті
  В неділю 20 січня в приміщенні Будинку письменників Спілки письменників України ( знаменитий будинок Лібермана, який кожен день відвідують туристичні групи зі всієї України) відбулася презентація наукових робіт членів ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" історика, відомого археолога, дослідника Ольвії -Мазараті Світлани Миколаївни та провідного наукового співробітника Інституту історії НАН України Томазова Валерія Вячеславовича" Греки України: від античності до сучасності" та відомійшего еллініста , дослідника трипілля, мовознавця, доктора філологічних наук, професора Мосенкіса Юрія Леонідовича "Кукутень-Трипілля-Троя-Греція: Писемна історія 3500-1500 р ". Великий зал Будинку письменників не зміг вмістити всіх бажаючих почути, побачити авторів, отримати довгоочікувані книги. Це вже добра традиція Київського товариства греків імені Костянтина Іпсіланті, в лавах якого відомі вчені, дослідники, письменики , проводити такі зустрічі. Така зустріч відбулася на весною напередодні Дня Незалежності Греції з презентацією книги В.Будакіду " Тємєтєрон" , яка як і сьогоднішні книги були видані за сприяння та фінансування ТОВ " Грік Груп". Серед учасників зустрічі - Перший віце -президент ГО" Союз греків України" Шабан Геннадій Васильович, голова Громадської Ради при Міністерстві культури України Юрченко-Микита Олена, члени Київських товариств греків, представники на чолі з Головою Зайко Л.О. Ніжинського міського товариства греків імені Братів Зосимів, науковці, вчені, громадські діячі.
 • Запрошення на святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва
  Шановні друзі! шановні члени ГС "Київське міське товариство греків Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо з Новим 2019 роком. Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, процвітання, успіхів в усіх справах. Маємо честь запросити Вас, членів Ваших сімей, друзів 7 січня 2019 року на 9 годину до Андріївської Церкви Вселенського Патріархату на Святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва. Богослужіння здійснить Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Іларіон (Рудник) у співслужінні настоятеля Грецької парафії св вмч Катерини м.Києва протоієрея Петра Зуєва та протоієрея Богдана Гулямова. В січні 2019 року Церковні служби для грецької громади будуть проведені 14 січня та 19 січня .
 • Презентація книжок Мазараті С.М., Томазова В.В., Мосенкіса Ю.Л.
  Доброго дня, шановні друзі! Доброго дня, шановні члени ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина іпсіланті" та ГО "Рада національних спільнот України"! 19 січня 2019 року о 10 годині ранку в приміщенні актової зали Будинку письменників (вул. Банкова, 2) Національної спілки письменників України відбудеться презентація книжок членів ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" Мазараті Світлани Миколайовни, Томазова Валерія В'ячеславовича "Греки в Україні: Від античності до сучасності" та Мосенкіса Юрія Леонідовича "Трипілля - Троя - Греція. Писемна історія 3500- 1500 рр до н.е."
 • Вітання новообраним академікам
  22 грудня 2018 року на щорічній конференціі ВГО "Академія наук вищої освіти Украіни" Президент та Генеральний директор ТОВ "Грік Груп" професори Корецький Микола та Корецька Світлана одностайно обрані Академіками. Бажаємо новообраним Академікам міцного здоров'я, успіхів в усіх справах, зміцнення та розвитку очолюваній іми компаніі.
 • Засідання Комісії з питань культурної спадщини
  Засідання Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Міністерстві культури України відбулося. Проходило в актовій залі адміністративного корпусу національного заповідника " Києво- Печерська Лавра". Розглянули важливі питання. Одне з них : Розширення буферної зони об"єкту національної спадщини ЮНЕСКО " Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра". Підвели підсумки роботи комісії за друге півріччя 2018 року. Намітили плани на майбутнє.
 • Бориса Михайловича Тодурова вчергове обрано Директором Інституту серця
  В Інституті серця відбулися вибори керівника. Директором обрана Тодурова Бориса Михайловича, члена -кореспондента НАМН Украіни, доктора медичних наук, професора. Вітаємо від імені членів ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" вельмишановного Бориса Михайловича з Перемогою, бажаємо нових звершень, нових успіхів. Особисто Борису Михайловичу - міцного здоров'я. Всі ми - греки Києва.
 • " Борис Тодуров - Великий українець грецького походження"
  ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" засуджує дії, погрози на адресу Великого українця грецького походження, члена-кореспондента НАМН України, доктора медичних наук, професора Тодурова Бориса Михайловича, директора Інституту серця та членів його колективу. Людина, яка своїми руками щоденно спасає українців, від маленьких діточок до ветеранів українсько-московської війни, заслуговує на Велику повагу та пошану, на визнання та захист. Сподіваємось, що ніякі провокатори в подальшому не зможуть заважати такій потрібній роботі колективу Інституту серця на чолі з його керівником професором Тодуровим Б.М., нашою гордістю та надією. Борисе Михайловичу, ми - з Вами. Шануємо, поважаємо, горді за Вас.
 • Приємна подія
  Приємна подія. Вдячний за оцінку моєї праці.
 • 19 травня - день скорботи для греків-понтійців, для греків всього світу
  19 травня є скорбною датою для греків - понтійців, для греків всього світу. Де б вони не були, всі греки пам'ятають цей день і події пов'язані з ним. В цей день ми - греки, відзначаємо День пам'яті геноциду греків Малої Азії турками- османами. На цей день, 19 травня приходиться початок геноциду понтійських греків, одного із самих страшних епізодів багаторічної різні. Жертвами геноциду, який включав в себе прямі вбивства, примусову депортацію, масові висилки , Казні, питки, жорстокі покарання , стали по різним розрахункам від 350 тисяч до 1,2 млн греків. Геноцид супроводжувався планомірним розрушенням православних пам'ятників та святинь.
 • Болгарія православна + відпочинок на морі
  Давайте відкріємо для себе Болгарію - Болгарію Православної. Відвідаємо Святі монастирі, відчуємо подих часу, зустрінемося з цікавімі людьми. І разом - відпочінемо на Чорному морі. Покоштуємо болгарські смаколики, побуваємо в найкращих місцях. Обіцяємо Незабутня подорож! Болгарія православна + відпочинок на морі. ПАЛОМНИЧЕСТВО Маршрут поїздки Київ - транзит територією Румунії - проїзд по Болгарії - Сарафово - Київ тривалість і вартість поїздки 11 днів / 10 ночей - 240 євро.
 • Підготовка до проведення Міжнародних фестивалів творчості
  Розпочинаємо підготовку до проведення Міжнародних фестивалів творчості. Зустрічаємо нашого партнера з Болгарії Миколу Желєва. Обговорили організаційні питання, пан Микола відповів на запитання. Болгарія чекає на нас!
 • Міжнародні фестивалі творчості, які проводяться в чудовому місці - м. Бургас (Республіка Болгарія) на березі Чорного моря
  Шановні друзі! Запрошуємо взяти участь в літніх Міжнародних фестивалях творчості, які проводяться в чудовому місці - м. Бургас (Республіка Болгарія) на березі Чорного моря. Учасники Фестивалю, їх рідні та близькі будуть мати можливість не тільки стати учасниками, глядачами, але й чудово відпочити в Мініотелях зі всіма зручностями Курортного селища Сарафово ( поселення в 2-3 місних номерах, телевізор, холодильник, кондиціонер, 5-и разове харчування для дітей і 3-х разове длядорослих), а також ознайомитися з культурою, історією Болгарії. Проїзд в обидві сторони з Києва забезпечується автобусом.
 • 19-21 квітня 2018 року виставка «Освіта та кар’єра – 2018» та «Освіта за кордоном»
  19-21 квітня 2018 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» (м. Київ) розпочне свою роботу виставка «Освіта та кар’єра – 2018» та «Освіта за кордоном». Наша Компанія "Greek Group" практично єдина в Україні, яка надає унікальні інформаційно-консультаційні послуги щодо вступу українських випускників до державних університетів Греції. Переваги перед іншими країнами починаються з першого етапу - вступу до університету. Вступ до університету по балам атестату, без ЗНО, без вступних іспитів, без безпосередьої присутності абітурієнта, на момент вступу знання грецької мови не вимагається. На вибір пропонуються 600 факультетів 48 державних університетів Греції - бакалаврські, магістерські, докторські програми.
 • Запрошення на Богослужіння до Свято-Іллінської Церкви на Подолі та Собору Святої княгині Ольги на Харківському житловому масиві
  Шановні друзі! Шановні члени ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо Вас зі Святом Святої Пасхи! Добра, миру в кожну родину, здоров'я міцного, щастя, світлих Свят. Нас запрошують на Богослужіння до Свято-Іллінськоі Церкви на Подолі та Собору Святої княгині Ольги на Харківському жил масиві. Початок о 23 годині 20 хвилин. Будемо разом, чекаємо на Вас. З повагою та найкращими побажаннями, Корецький М., голова ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті".
 • Мітинг за участі всіх греків Києва і філеллінів з вимогою відміни незаконного виводу будинку-садиби Костянтина Іпсіланті з переліку історичних пам'яток
  25 березня 2018 року біля Будинку-садиби Костянтина Іпсіланті о 10 годині до 12 години проводимо Мітинг за участі всіх греків Києва і філеллінів з вимогою відміни незаконного виводу будинку з переліку історичних пам'яток, охороняємих державою, відміни незаконної приватизації та повернення будинку до муніципальної власності міста. Заявка на проведення мітингу подана вчасно ще 12 березня. Греки повинні сказати " ОхІ!" - незаконній приватизації, незаконному виведенню історичної пам'ятки держави, незаконним будівельним роботам! Прийдіть і скажіть з нами "ОХІ!". Зробіть це в День Незалежності Греції ! Будьте греками!
 • 24 березня 2018 року о10 годині в актовій залі на другому поверсі Будинку письменників Спілки письмеників України відбудеться зустріч з письменниками, поетами, дослідниками - представниками національних спільнот України.
  24 марта 2018 О10 часов в актовом зале на втором этаже Дома писателей Союза письменикив Украины состоится встреча с писателями, поэтами, учеными - представителями национальных сообществ Украины. Начинает встреча наша гостья из Греции - известная греческая писательница, известный общественный деятель Валида Будакиду-Брик с романом "Теметерон". Этот роман стал уже бестселлером среди греков в Греции и в Грузии. Надеемся, что его представления в Украине тоже найдет понимание и поддержку. Готовится к преставления монография Мазарати С.М и Томазова В. В. "Греки в Украине: от античности до современности".