Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

19 травня - день скорботи для греків-понтійців, для греків всього світу

19 травня - день скорботи для  греків-понтійців, для греків всього світу

19 травня є скорбною датою для греків - понтійців, для греків всього світу. Де б вони не були, всі греки пам'ятають цей день і події пов'язані з ним. В цей день ми - греки, відзначаємо День пам'яті геноциду греків Малої Азії турками- османами. На цей день, 19 травня приходиться початок геноциду понтійських греків, одного із самих страшних епізодів багаторічної різні. 

Жертвами геноциду, який включав в себе прямі вбивства, примусову депортацію, масові висилки , Казні, питки, жорстокі покарання , стали по різним розрахункам від 350 тисяч до 1,2 млн греків. Геноцид супроводжувався планомірним розрушенням православних пам'ятників та святинь. 
В цей день19 травня о 9 годині 30 хвилин  в Свято- Іллінському Храмі на Подолі Настоятелем  Храму отцями Віталієм буде відслужена паніхіда в пам'ять жертв Геноцида греків Малої Азіі. По завершенню Паніхіди всіх запрошуємо на поминальний обід в Трапезній Храму. Чекаємо всіх греків Києва, філеллінів, всіх наших друзів -кому небайдужа наша біль і наші втрати. Забути - це неможливо. І через 100 років пам'ятаємо! 
З повагою, Корецький Микола , голова ГС" Киівське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті".