Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Звернення від Союзу греків України

Звернення від Союзу греків України

Шановні представники грецької громади України, шановні українці!

В останні роки поняття української Незалежності набуло кардинально нового значення. Ми зіткнулися з багатьма проблемами, та не втратили свободи, гідності і честі!

Хоча між Афінами та Києвом більше двох тисяч кілометрів, історія наших народів є надзвичайно спорідненою і спільною в ідеї  одвічної боротьби за незалежність. І представники вітчизняної грецької національної меншини зробили колосальний вклад в боротьбу за свободу Української держави. 

Як і всьому світу, для України Греція стала колискою цивілізації, демократії та свободи, дала ази філософії, математики, геометрії. Проте, у найважчі для греків часи, саме українські землі подарували нам притулок. Більше того, сповнена духом козацької свободи і вічної боротьби проти ярма, у 1814 році в Одесі була створена провідна революційна структура греків «Філікі Етерія», яка фактично стала основою грецького руху за незалежність. Ім’я київського князя Іпсіланті, що став основним ідеологом незалежності Греції, сьогодні почесно носить одна з провідних грецьких структур України – «Київське товариство греків ім.К.Іпсіланті».

У важкі часи Великого терору, після проведення Голодомору стосовно етнічних українців, радянська влада приступила до Грецької операції НКВД. Греки в Україні стали другою після українців національністю, яка зазнала з боку СРСР наймасштабнішого винищення, тортур, заслання в Сибір. Проте ми разом витримали цей удар.

Представники вітчизняної грецької громади першими на території України провели майдан, та, незважаючи на шалений тиск з боку компартії і КГБ, добилися перейменування радянського міста Жданов у Маріуполь.

Жага до незалежності була і є провідною ідеєю нашого буття.

Пліч-опліч з українцями греки і сьогодні роблять свій неоціненний вклад у боротьбу з російським агресором на Донеччині і його П’ятою колоною в Україні в цілому. З перших днів російсько-української війни наша громада підтримала українських військових. Тому, неспроста сьогодні лінія розмежування з т.зв. «ДНР» від Азовського моря до Волновахи проходить по населених пунктах, компактно заселених етнічними греками. 

Віримо, грецькі села, що перебувають під окупацією обов’язково продовжать свою боротьбу проти агресора і невдовзі знову стануть частиною сильної і незалежної України. 

Ми пам’ятаємо наших братів і сестер в тимчасово окупованому Криму, молимось за них і переконані, що в недалекому майбутньому ми разом будемо розвивати Український Крим з грецькими коренями!

Щиро вітаємо з Днем незалежності всіх громадян України незалежно від національності, кольору шкіри, віросповідання! Віримо, в єдності - наша сила, а Незалежність - в наших руках!    

З Днем незалежності, Україно!

Інші новини

 • Привітання Віце-президента ГО «Союз греків України» Ставрояні С.М.
  Культура
  Любі друзі! Шановні громадяни України грецької та інших національностей! Вітаю всіх Вас з наступаючим 2021 роком і Різдвом Христовим! Бажаю кожному з нас зберегти найдорожче, відпустити минуле, пробачити несправедливе! Всім нам - здоров'я, щастя і сил нести свій хрест!
 • За дорученням Президії ГО "Союз греків України" - Перший віце-президент ГО "Союз греків України", Голова ГС "Київське міське товариство греків ім.Костянтина Іпсіланті " Корецький М. Х. вітає з Новим роком!
  Культура
  Шановні друзі! Шановні елліни та філелліни! Вітаємо всіх Вас з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим. Рік, що минає - був для всіх непростим. В першу чергу для всіх нас - українців. Війна, загибель наших вояків, які відстоюють Незалежність України. Втрати нашої економіки, окупація частини наших земель. До цих викликів додалася ще й та підступна хвороба, перед якою всі стають рівними та беззахисними. Все це як ніколи вимагає від нас єдності, взаємопорозуміння, об"єднання зусиль всіх національних спільнот єдиного народу України. Наближається Новий Рік. Ми зустрічаємо його з надїєю та сподіваннями на позитивні зміни, на покращення нашого життя, на зупинення війни та досягнення миру, на перемогу над всіма хворобами. Бажаємо всім нам - міцного здоров"я, особистого та сімейного щастя, миру та злагоди, порозуміння. Віримо в те, що минуть всі негаразди, проблеми та труднощі.