Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Звернення від Союзу греків України

Звернення від Союзу греків України

Шановні представники грецької громади України, шановні українці!

В останні роки поняття української Незалежності набуло кардинально нового значення. Ми зіткнулися з багатьма проблемами, та не втратили свободи, гідності і честі!

Хоча між Афінами та Києвом більше двох тисяч кілометрів, історія наших народів є надзвичайно спорідненою і спільною в ідеї  одвічної боротьби за незалежність. І представники вітчизняної грецької національної меншини зробили колосальний вклад в боротьбу за свободу Української держави. 

Як і всьому світу, для України Греція стала колискою цивілізації, демократії та свободи, дала ази філософії, математики, геометрії. Проте, у найважчі для греків часи, саме українські землі подарували нам притулок. Більше того, сповнена духом козацької свободи і вічної боротьби проти ярма, у 1814 році в Одесі була створена провідна революційна структура греків «Філікі Етерія», яка фактично стала основою грецького руху за незалежність. Ім’я київського князя Іпсіланті, що став основним ідеологом незалежності Греції, сьогодні почесно носить одна з провідних грецьких структур України – «Київське товариство греків ім.К.Іпсіланті».

У важкі часи Великого терору, після проведення Голодомору стосовно етнічних українців, радянська влада приступила до Грецької операції НКВД. Греки в Україні стали другою після українців національністю, яка зазнала з боку СРСР наймасштабнішого винищення, тортур, заслання в Сибір. Проте ми разом витримали цей удар.

Представники вітчизняної грецької громади першими на території України провели майдан, та, незважаючи на шалений тиск з боку компартії і КГБ, добилися перейменування радянського міста Жданов у Маріуполь.

Жага до незалежності була і є провідною ідеєю нашого буття.

Пліч-опліч з українцями греки і сьогодні роблять свій неоціненний вклад у боротьбу з російським агресором на Донеччині і його П’ятою колоною в Україні в цілому. З перших днів російсько-української війни наша громада підтримала українських військових. Тому, неспроста сьогодні лінія розмежування з т.зв. «ДНР» від Азовського моря до Волновахи проходить по населених пунктах, компактно заселених етнічними греками. 

Віримо, грецькі села, що перебувають під окупацією обов’язково продовжать свою боротьбу проти агресора і невдовзі знову стануть частиною сильної і незалежної України. 

Ми пам’ятаємо наших братів і сестер в тимчасово окупованому Криму, молимось за них і переконані, що в недалекому майбутньому ми разом будемо розвивати Український Крим з грецькими коренями!

Щиро вітаємо з Днем незалежності всіх громадян України незалежно від національності, кольору шкіри, віросповідання! Віримо, в єдності - наша сила, а Незалежність - в наших руках!    

З Днем незалежності, Україно!

Інші новини

 • ПРЕС-АНОНС ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВІД ГО «СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ»
  Культура
  28 січня 2020 року о 15.00 в прес-центрі інформаційної агенції «Укрінформ» відбудеться презентація відновленої, після окупації Донецька, україно-грецької газети " Нео Логос". Перша газета України , яка була започаткована ГО" Союз греків України" ще в далекому 1989 році , продовжує славетні традиції розвитку , національного відродження грецької культури, мови, звичаїв, традицій греків України. Весь час цим займалися греки - патріоти – чесні і порядні люди. Дійсно патріоти, які завжди ставили перед собою основну мету - відроджувати грецьку культуру і весь час йти вперед. Назвемо такі прізвища, як : Ялі, Хорош, Докерих, Христокин, Валентин Балши. З перших днів в національному русі патріарх, відомий журналіст та письменник, ветеран Другої світової війни Холін Олександр Іванович, який вже багато років є Президентом ГО" Союз греків України". Серед зірок українських греків завжди була і є всесвітньо відома, і не тільки в Україні та в Греції, діяч культури Гайтан Марія Георгіївна, яка свого часу відродила Національний грецький ансамбль і колектив " Сартанські самоцвєти ". В Будинку культури селища Сартана, поблизу Маріуполя, де вона більше 30 років працювала директором, відбулися перші уроки новогрецької мови, була створена Грецька театральна студія та поставлені декілька театральних постанов з життя, як древніх греків, так і греків Приазов’я. З діяльністю Марії Георгіївни Гайтан , свого часу, пов’язано становлення та розквіт солістки ансамблю " Сартанські самоцвєти" , відомої співачки Тамари Каци.
 • Звернення Президії ГО "Союз греків України"
  Культура
  Вимушені зробити заяву щодо неприємного інциденту, коли члени Союзу греків України нещодавно отримали на свою адресу звинувачення та погрози у зв’язку зі своєю громадською діяльністю. А саме, 19 грудня 2019 року, у День Святого Миколая Чудотворця відбулося відкрите судове засідання у Дніпровському суді м. Києва з приводу захисту честі та гідності одного із членів нашої організації. Під час засідання від опонуючої сторони, від Хари В.Г. та офіційного представника (а саме від кого, є членом Федерації грецьких товариств України, ми почули звинувачення в тому, що напередодні зробили неправомірну заяву щодо засудження фактів втручання Росії в українсько-грецькі міжконфесійні та релігійні стосунки. Представники ФГТУ заявили про те, що ми не мали права робити такої заяви, оскільки вона ніби-то політизована, і тим паче, від імені всіх греків України. Крім того, в адресу членів Союзу греків України лунали чергові образи, погрози. З огляду на такі заяви і погрози, наголошуємо: Союз греків України створений та зареєстрований відповідно до чинного законодавства, як ВСЕУКРАЇНСЬКА громадська організація. Висловлення громадської позиції є нашим КОНСТИТУЦІЙНИМ ПРАВОМ, яке у нас ніхто не може забрати. У своїй заяві ми закликали членів інших грецьких товариств до консолідації. Якщо у когось з грецької громади є відмінна від Союзу греків України позиція, раді були б ознайомитись з нею у публічному просторі.