Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Відродження духовності починається з Божого Храму

Відродження духовності починається з Божого Храму

Що робили першим греки, коли опинялися на новому місці?  Чи коли під царициними багнетами генералісумуса- карателя Суворова були зняті зі своїх місць, зірвані від землі предків та з Криму переселені до степів Приазов"я, чи коли під загрозою знищення, геноциду, від ножів османів були вимушені шукати захист на землях Грузії? Вони всюди будували церкви. В Грузії в більшості вони збереглися, Збереглася в селі Опреті Церква Світої Марії над цілющим джерелом, пам"ятного для кожного хто там народився та виріс. І як раніше, коли в цій Церкві служив мій прапрадід , сьогодні відроджено богослужіння. На жаль, в Приазов"ї за часів безбожної комуністичної влади практично всі Собори та Церкви були знищені. На жаль знову, за тридцять практично років Незалежності небагато зроблено.  Яскравим прикладом відновлення Храму є відроджена спільними зусиллями Церква Різдва Святої Богородиці в с.Бугас. Активну участь у відбудові приймали керівники Союзу греків України М.Талах, Д.Хачук, а тодішній Президент Союзу греків України грецький бізнесмен Харіс Агурзенідіс надав мармур для внутрішнього оздоблення. 

Але не всім так повезло. Нещодавно мешканці села Красна Поляна звернулися до Президента Союзу греків України Холіна Олександра Івановича з проханням про сприяння у відбудові порушеного Собору (на світлині Ви можете побачити, яким красивим та величним був свого часу і як на нього в когось могла піднятися рука ). З нашими проблемами ми звернулися до Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневецького Олександра( Драбинко), були радо ним зустрічені. Відбулася розмова, товариське спілкування. Вирішили разом працювати для греків України та Православної Церкви України. Між Союзом греків України та Єпархіїю підписано Договір про співробітництво. 

Інші новини

 • ПРЕС-АНОНС ПРЕЗЕНТАЦІЇ ВІД ГО «СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ»
  Культура
  28 січня 2020 року о 15.00 в прес-центрі інформаційної агенції «Укрінформ» відбудеться презентація відновленої, після окупації Донецька, україно-грецької газети " Нео Логос". Перша газета України , яка була започаткована ГО" Союз греків України" ще в далекому 1989 році , продовжує славетні традиції розвитку , національного відродження грецької культури, мови, звичаїв, традицій греків України. Весь час цим займалися греки - патріоти – чесні і порядні люди. Дійсно патріоти, які завжди ставили перед собою основну мету - відроджувати грецьку культуру і весь час йти вперед. Назвемо такі прізвища, як : Ялі, Хорош, Докерих, Христокин, Валентин Балши. З перших днів в національному русі патріарх, відомий журналіст та письменник, ветеран Другої світової війни Холін Олександр Іванович, який вже багато років є Президентом ГО" Союз греків України". Серед зірок українських греків завжди була і є всесвітньо відома, і не тільки в Україні та в Греції, діяч культури Гайтан Марія Георгіївна, яка свого часу відродила Національний грецький ансамбль і колектив " Сартанські самоцвєти ". В Будинку культури селища Сартана, поблизу Маріуполя, де вона більше 30 років працювала директором, відбулися перші уроки новогрецької мови, була створена Грецька театральна студія та поставлені декілька театральних постанов з життя, як древніх греків, так і греків Приазов’я. З діяльністю Марії Георгіївни Гайтан , свого часу, пов’язано становлення та розквіт солістки ансамблю " Сартанські самоцвєти" , відомої співачки Тамари Каци.
 • Звернення Президії ГО "Союз греків України"
  Культура
  Вимушені зробити заяву щодо неприємного інциденту, коли члени Союзу греків України нещодавно отримали на свою адресу звинувачення та погрози у зв’язку зі своєю громадською діяльністю. А саме, 19 грудня 2019 року, у День Святого Миколая Чудотворця відбулося відкрите судове засідання у Дніпровському суді м. Києва з приводу захисту честі та гідності одного із членів нашої організації. Під час засідання від опонуючої сторони, від Хари В.Г. та офіційного представника (а саме від кого, є членом Федерації грецьких товариств України, ми почули звинувачення в тому, що напередодні зробили неправомірну заяву щодо засудження фактів втручання Росії в українсько-грецькі міжконфесійні та релігійні стосунки. Представники ФГТУ заявили про те, що ми не мали права робити такої заяви, оскільки вона ніби-то політизована, і тим паче, від імені всіх греків України. Крім того, в адресу членів Союзу греків України лунали чергові образи, погрози. З огляду на такі заяви і погрози, наголошуємо: Союз греків України створений та зареєстрований відповідно до чинного законодавства, як ВСЕУКРАЇНСЬКА громадська організація. Висловлення громадської позиції є нашим КОНСТИТУЦІЙНИМ ПРАВОМ, яке у нас ніхто не може забрати. У своїй заяві ми закликали членів інших грецьких товариств до консолідації. Якщо у когось з грецької громади є відмінна від Союзу греків України позиція, раді були б ознайомитись з нею у публічному просторі.