Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Відродження духовності починається з Божого Храму

Відродження духовності починається з Божого Храму

Що робили першим греки, коли опинялися на новому місці?  Чи коли під царициними багнетами генералісумуса- карателя Суворова були зняті зі своїх місць, зірвані від землі предків та з Криму переселені до степів Приазов"я, чи коли під загрозою знищення, геноциду, від ножів османів були вимушені шукати захист на землях Грузії? Вони всюди будували церкви. В Грузії в більшості вони збереглися, Збереглася в селі Опреті Церква Світої Марії над цілющим джерелом, пам"ятного для кожного хто там народився та виріс. І як раніше, коли в цій Церкві служив мій прапрадід , сьогодні відроджено богослужіння. На жаль, в Приазов"ї за часів безбожної комуністичної влади практично всі Собори та Церкви були знищені. На жаль знову, за тридцять практично років Незалежності небагато зроблено.  Яскравим прикладом відновлення Храму є відроджена спільними зусиллями Церква Різдва Святої Богородиці в с.Бугас. Активну участь у відбудові приймали керівники Союзу греків України М.Талах, Д.Хачук, а тодішній Президент Союзу греків України грецький бізнесмен Харіс Агурзенідіс надав мармур для внутрішнього оздоблення. 

Але не всім так повезло. Нещодавно мешканці села Красна Поляна звернулися до Президента Союзу греків України Холіна Олександра Івановича з проханням про сприяння у відбудові порушеного Собору (на світлині Ви можете побачити, яким красивим та величним був свого часу і як на нього в когось могла піднятися рука ). З нашими проблемами ми звернулися до Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневецького Олександра( Драбинко), були радо ним зустрічені. Відбулася розмова, товариське спілкування. Вирішили разом працювати для греків України та Православної Церкви України. Між Союзом греків України та Єпархіїю підписано Договір про співробітництво. 

Інші новини

 • Послання Заступника Міністра Закордонних Справ Греції пана Андреаса Кацаніотиса до Греків Зарубіжжя з нагоди відзначення роковин 28-го Жовтня
  Культура
  Співвітчизники та співвітчизниці! Річниця 28-го жовтня 1940 року для Греків усього світу є днем пам’яті та пошани. Сьогодні вшановується однодушність та згуртованість, з якими наші предки повстали проти шантажу імовірного загарбника. Вони голосно заявили «ОХІ - НІ» фашизмові та нацизму. І в цьому гордому «ОХІ» зосереджена віра Греків у вселюдські цінності свободи, справедливості та відданості національним ідеалам. Відмова Греції здатися силам Осі на світанку 28-го жовтня вмить запульсувала загальним запалом народу, який брав зброю в руки, щоб захистити святу землю Батьківщини. Відвага Греків викликала страх у народів, і дружніх, і ворожих до нас, ставши синонімом героїзму, прикладом єднання народу, який не скорився перед перевагою ворога. Але натомість зібрав сили і ринувся у бій, доводячи, що жодну чисельну чи військову перевагу не можна порівняти з силою духу та серця.
 • Μήνυμα Υφυπουργού Εξωτερικών, Κωνσταντίνου Βλάση, προς τον Απόδημο Ελληνισμό για την εορτή του Πάσχα
  Культура
  Αγαπητοί συμπατριώτες και συμπατριώτισσες, απανταχού Έλληνες και Ελληνίδες, Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί η μεγάλη εορτή της Ορθοδοξίας, το Πάσχα, μου δίνει την ευκαιρία να επικοινωνήσω για μία ακόμη φορά μαζί σας, τους Έλληνες Απόδημους σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, που ζείτε και δημιουργείτε στο εξωτερικό, έχοντας πάντα στην καρδιά και στην ψυχή σας την Ελλάδα. Η προκοπή και η πρόοδός σας, στον τομέα που ο καθένας από εσάς έχει επιλέξει, μας κάνει ιδιαίτερα υπερήφανους. Το Πάσχα, ο εορτασμός της Λαμπροφόρου Ανάστασης του Κυρίου, αποτελεί για εμάς τους Έλληνες ημέρα ανάτασης. Μετά το μαρτύριο του Πάθους, ο θάνατος νικάται και ο Σταυρός γίνεται σύμβολο ελπίδας. Είναι η ελπίδα που μας κράτησε ενωμένους και δυνατούς κατά τη χρονιά που πέρασε, μία από τις πιο δύσκολες χρονιές των τελευταίων ετών. Πέρυσι την ίδια εποχή αναγκαστήκαμε, εξαιτίας της πανδημίας που έπληξε τον πλανήτη, να εορτάσουμε απομονωμένοι από τους αγαπημένους μας, μακριά από τις κατανυκτικές Ακολουθίες και από την τήρηση των τοπικών εθίμων που εμείς οι Έλληνες ιδιαιτέρως τιμούμε και διατηρούμε. Ήταν, όμως, υποχρέωσή μας να το πράξουμε για τους συνανθρώπους μας, αλλά και για εμάς τους ίδιους. Σε αυτήν τη δύσκολη στιγμή, η ελπίδα ότι θα νικήσουμε μας κράτησε όρθιους.
 • Життя чудових греків України. Серця віддані Елладі.
  Культура
  До книги увійшли унікальні дослідні, документальні та ілюстровані матеріали, які розповідають про діяльність видатних грецьких патріотів, меценатів і просвітителів братів Феодосія, Зоя, Анастасія, Михайла та Миколи Зосімов, що жили на рубежі XYIII-XIX...