Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Відродження духовності починається з Божого Храму

Відродження духовності починається з Божого Храму

Що робили першим греки, коли опинялися на новому місці?  Чи коли під царициними багнетами генералісумуса- карателя Суворова були зняті зі своїх місць, зірвані від землі предків та з Криму переселені до степів Приазов"я, чи коли під загрозою знищення, геноциду, від ножів османів були вимушені шукати захист на землях Грузії? Вони всюди будували церкви. В Грузії в більшості вони збереглися, Збереглася в селі Опреті Церква Світої Марії над цілющим джерелом, пам"ятного для кожного хто там народився та виріс. І як раніше, коли в цій Церкві служив мій прапрадід , сьогодні відроджено богослужіння. На жаль, в Приазов"ї за часів безбожної комуністичної влади практично всі Собори та Церкви були знищені. На жаль знову, за тридцять практично років Незалежності небагато зроблено.  Яскравим прикладом відновлення Храму є відроджена спільними зусиллями Церква Різдва Святої Богородиці в с.Бугас. Активну участь у відбудові приймали керівники Союзу греків України М.Талах, Д.Хачук, а тодішній Президент Союзу греків України грецький бізнесмен Харіс Агурзенідіс надав мармур для внутрішнього оздоблення. 

Але не всім так повезло. Нещодавно мешканці села Красна Поляна звернулися до Президента Союзу греків України Холіна Олександра Івановича з проханням про сприяння у відбудові порушеного Собору (на світлині Ви можете побачити, яким красивим та величним був свого часу і як на нього в когось могла піднятися рука ). З нашими проблемами ми звернулися до Митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневецького Олександра( Драбинко), були радо ним зустрічені. Відбулася розмова, товариське спілкування. Вирішили разом працювати для греків України та Православної Церкви України. Між Союзом греків України та Єпархіїю підписано Договір про співробітництво. 

Інші новини

 • ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΡΟΣ ΑΠΟΔΗΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠ’ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΟΡΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ  ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ КАТЕРИНИ САКЕЛЛАРОПУЛУ З НАГОДИ РІЗДВЯНИХ ТА НОВОРІЧНИХ СВЯТ ДО ГРЕКІВ УКРАЇНИ
  Культура
  Αγαπητοί μου συμπατριώτες, Με ιδιαίτερη χαρά απευθύνομαι, ενόψει των Χριστουγέννων και του νέου έτους, σε όλους εσάς, τους ομογενείς μας, τους απανταχού Έλληνες. Όλους εσάς που, όπου και αν βρίσκεστε, διαφυλάσσετε ευλαβικά τη μητέρα πατρίδα στη μνήμη και στην καρδιά σας. Εσάς που παλέψατε να γεφυρώσετε αντιθέσεις ανάμεσα στον τόπο της καταγωγής και τις νέες σας πατρίδες, που μοχθήσατε, δημιουργήσατε, διακριθήκατε, όχι μόνο προοδεύοντας σε ατομικό επίπεδο, αλλά διαπρέποντας και σε συλλογικό, τιμώντας έτσι τις ελληνικές σας ρίζες, βαθύ και στέρεο κομμάτι της ταυτότητας σας.
 • З Днем Української Державності!
  Культура
  Греки України вітають з Днем Української Державності! Ми - за Перемогу, за сильну Українську Державу, за майбутнє наших дітей у вільній, свободній, демократичній Україні! Від імені Президії ГО" Союз греків України" Корецький М.
 • Заява ГО "Союз греків України"
  Культура
  В контексте існуючої загрози воєнного вторгнення Росії, наша організація отримує чимало звернень у тому числі від мешканців Греції із запитаннями про ситуацію в Україні та становище представників нашої спільноти. Тож, в сьогоднішній ситуації хочемо висловити публічну позицію нашої організації. Греки України є невід'ємною складовою Української держави та Українського народу. Наші предки зробили свій неоцінимий вклад у розвиток її державотворчих процесів та демократичного курсу. Не випадковим є й те, що з українських земель, а саме зі створеної в Одесі організації «Філікі Етерія», фінансованої братами Зосимами з Ніжина та очоленої представниками сім'ї Іпсіланті з Києва, почалася незалежність Греції, 200 річчя якої ми відсвяткували в минулому році.