Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Життя чудових греків України. Серця віддані Елладі.

Життя чудових греків України. Серця віддані Елладі.

До книги увійшли унікальні дослідні, документальні та ілюстровані матеріали, які розповідають про діяльність видатних грецьких патріотів, меценатів і просвітителів братів Феодосія, Зоя, Анастасія, Михайла та Миколи Зосімов, що жили на рубежі XYIII-XIX ст.

Автори нарисів захоплююче розповідають про діяльність Ніжинського грецького братства, про боротьбу грецького народу за національну незалежність, про життя, благодійность і книговидавничу діяльность Зосімов в Україні, Росії та Греції, про їхні зв'язки з грецькою патріотичною організацією "Філікі Етерія".

Книга розрахована на всіх, хто цікавиться історією грецько-українських культурно-політичних зв'язків в XYIII-XIX ст.

Серця, віддані Елладі. Пам'яті грецьких патріотів, меценатів і просвітителів братів Зосімов // А. Морозов, Л. Горлач, С. Ерголавос, Х. Ласкарідіс і ін. - Ніжин 2009 - (Серія "Греки в Ніжині") - Вип. Y. -128 c.

Науково-популярне ілюстроване видання Серія: "Греки в Ніжині", Випуск Y

Видання здійснено за фінансової підтримки Посольства Республіки Греція в Україні

Українською, російською та грецьких мовах

Відповідальний редактор: Лариса Мілосова-Пріплавко

Рецензент: Христос Ласкарідіс, доктор філології, історії та богослов'я (Греція, Салоніки)

Автори текстів: Олександр Морозов (Україна, Ніжин) - "Серця, віддані Елладі";

Леонід Горлач (Україна, Ніжин - Київ) - "Дорога дружби";

Спірос Ерголавос (Греція, Яніна) - "Духовна та філантропічна діяльність братів Зосімов в Греції".

Переклад з грецької: Людмила Макарова (Україна, Ніжин - Київ).

Інші новини

 • ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΡΟΣ ΑΠΟΔΗΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠ’ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΟΡΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ  ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ КАТЕРИНИ САКЕЛЛАРОПУЛУ З НАГОДИ РІЗДВЯНИХ ТА НОВОРІЧНИХ СВЯТ ДО ГРЕКІВ УКРАЇНИ
  Культура
  Αγαπητοί μου συμπατριώτες, Με ιδιαίτερη χαρά απευθύνομαι, ενόψει των Χριστουγέννων και του νέου έτους, σε όλους εσάς, τους ομογενείς μας, τους απανταχού Έλληνες. Όλους εσάς που, όπου και αν βρίσκεστε, διαφυλάσσετε ευλαβικά τη μητέρα πατρίδα στη μνήμη και στην καρδιά σας. Εσάς που παλέψατε να γεφυρώσετε αντιθέσεις ανάμεσα στον τόπο της καταγωγής και τις νέες σας πατρίδες, που μοχθήσατε, δημιουργήσατε, διακριθήκατε, όχι μόνο προοδεύοντας σε ατομικό επίπεδο, αλλά διαπρέποντας και σε συλλογικό, τιμώντας έτσι τις ελληνικές σας ρίζες, βαθύ και στέρεο κομμάτι της ταυτότητας σας.
 • З Днем Української Державності!
  Культура
  Греки України вітають з Днем Української Державності! Ми - за Перемогу, за сильну Українську Державу, за майбутнє наших дітей у вільній, свободній, демократичній Україні! Від імені Президії ГО" Союз греків України" Корецький М.
 • Заява ГО "Союз греків України"
  Культура
  В контексте існуючої загрози воєнного вторгнення Росії, наша організація отримує чимало звернень у тому числі від мешканців Греції із запитаннями про ситуацію в Україні та становище представників нашої спільноти. Тож, в сьогоднішній ситуації хочемо висловити публічну позицію нашої організації. Греки України є невід'ємною складовою Української держави та Українського народу. Наші предки зробили свій неоцінимий вклад у розвиток її державотворчих процесів та демократичного курсу. Не випадковим є й те, що з українських земель, а саме зі створеної в Одесі організації «Філікі Етерія», фінансованої братами Зосимами з Ніжина та очоленої представниками сім'ї Іпсіланті з Києва, почалася незалежність Греції, 200 річчя якої ми відсвяткували в минулому році.