Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»
15 кітня 2023 року виповнилося 90 років найстаршому члену грецької громади м. Києва Ілліасу Хачиакісу (Іллі Пантелійовичу Хачику) - творцю та багаторічному очільнику Київського тоівариства греків, почесному голові Київського міського товариства греків імені Костянтина Іпсіланті, Київського міського товариства греків імені Александра і Дмитрія Іпсіланті, їх потомків, автокефальноїрелігійної громади грецької церкви Святої Катерини. Від імені президії ГО "Союз греків України", від Київських товариств греків вітаємо шановного Іллю Пантелійовича, бажаємо міцного здоровя та багато років.
 • Прощання з членом "Київське міське товариство греків імені К. Іпсіланті " Мазараті С.М.
  28 грудня 2022 року о 13 годині в ритуальному залі Байкового кладовища ( вул. Волзька, 65 ) відбудеться прощання з Мазараті Світланою Миколаївною, однією із засновниць та активісткою ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". Світла пам'ять! Царство Небесне!
 • ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΡΟΣ ΑΠΟΔΗΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠ’ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΟΡΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ  ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ КАТЕРИНИ САКЕЛЛАРОПУЛУ З НАГОДИ РІЗДВЯНИХ ТА НОВОРІЧНИХ СВЯТ ДО ГРЕКІВ УКРАЇНИ
  Αγαπητοί μου συμπατριώτες, Με ιδιαίτερη χαρά απευθύνομαι, ενόψει των Χριστουγέννων και του νέου έτους, σε όλους εσάς, τους ομογενείς μας, τους απανταχού Έλληνες. Όλους εσάς που, όπου και αν βρίσκεστε, διαφυλάσσετε ευλαβικά τη μητέρα πατρίδα στη μνήμη και στην καρδιά σας. Εσάς που παλέψατε να γεφυρώσετε αντιθέσεις ανάμεσα στον τόπο της καταγωγής και τις νέες σας πατρίδες, που μοχθήσατε, δημιουργήσατε, διακριθήκατε, όχι μόνο προοδεύοντας σε ατομικό επίπεδο, αλλά διαπρέποντας και σε συλλογικό, τιμώντας έτσι τις ελληνικές σας ρίζες, βαθύ και στέρεο κομμάτι της ταυτότητας σας.
 • ГО "Союз греків України" проти незаконних референдумів на окупованих територіях
  Один з очільників УНР свого часу в розпачі наголошував: " Не так страшні московські воші, як свої українські гниди". Повністю поділяємо його думку. Особливо в такі часи важких випробувань. Як так сталося, що в перші же години окупації поряд з орками з'явилися зрадники, колаборанти? Як так сталося, що ті хто народився, виріс в Україні - від неї відмовляються? Що треба мати в голові, щоб просидіти в підвалах Маріуполя, а потім прибігти цілувати руки кадирівцям та іншим "асвободітєлям", їхати ще до расєї з концертами національних колективів? Звідкіля взявся такий діяч як ЄБАЛІцькій ? Хто його підняв і з якого дна?
 • З Днем незалежності України!!!
  Прийміть щирі вітання з Днем Незалежності України – найбільшим національним святом України. Бажаємо всім щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого прийдешнього. Нехай це свято додасть Вам наснаги і творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.
 • З Днем Української Державності!
  Греки України вітають з Днем Української Державності! Ми - за Перемогу, за сильну Українську Державу, за майбутнє наших дітей у вільній, свободній, демократичній Україні! Від імені Президії ГО" Союз греків України" Корецький М.
 • " Українські студенти успішно в Афінах здали іспит на Сертифікат В2 ( новогрецька мова)"
  Шановні друзі! Вітаємо наших студентів з України з успішним складанням іспиту на знання новогрецької мови в Національному університеті імені Каподістрія ( м.Афіни). Вчергове учасники програми Компанії "Грік Груп" - " Бескоштовна освіта в державних університетах Греції для українських студентів" показали найкращі результати. З 10-ти можливих балів при прохідному 5 балів - у всіх студентів результати більше за 6 балів. А Юлія З. - наша розумниця, здала іспит аж на 9,4 бала; Анастасія З. - на 8,2 бала. Найбільше хвилювань було у Влади К. та її батьків. Влада як ї інші студенти довели, що немає ніяких підстав для хвилювань, що новогрецьку мову можно вивчити за 8 місяців. Її результат - 8,0 балів.
 • Звернення ГО "Союз греків України"
  Грецька громада України шокована інформацією світових ЗМІ про нібито зростаючу допомогу з боку грецьких компаній країні-агресору в питанні обходу санкцій та висловлює з цього приводу свій рішучий протест! Ми, греки, одна з найбільших національних меншин в Україні, хочемо нагадати грецьким підприємцям і судновласникам, що росія, яка 24 лютого розпочала проти України повномасштабну війну, повністю знищила місто Маріуполь - центр грецької культури в одній з найбільших країн Європи. Місто, в якому з 24 лютого загинуло понад 25 тисяч людей, серед яких кожен п’ятий мав грецьке коріння. Росія залишила без даху над головою декілька мільйонів громадян України, серед яких левова частка – греки. Не мають прощення і оправдання жахіття, які російські військові скоїли на київщині – землі засновників грецької революції Костянтина та Олександра Іпсіланті, чернігівщині – землі грецьких купців Зосимів – людей, які фактично профінансували грецьку незалежність, одещині – центрі, де відродилася і з якої реалізувалась ідея незалежності Еллади. Те, що відбувається на новоокупованих територіях східних та південних областей України, гірше за грецьку операцію НКВС в декілька разів. Сьогодні допомога росії дорівнює знищенню демократії, свободи, здорового глузду! Ми закликаємо всі грецькі компанії, грецький бізнес та весь грецький народ сьогодні, 9 травня, сказати рішуче ОХІ російському фашизму! Ми звертаємося до влади Греції з проханням вплинути на людей, які сьогодні, допомагаючи росії обійти санкції, сприяють їй у знищенні України та всього демократичного світу!
 • Заява ГО "Союз греків України"
  В контексте існуючої загрози воєнного вторгнення Росії, наша організація отримує чимало звернень у тому числі від мешканців Греції із запитаннями про ситуацію в Україні та становище представників нашої спільноти. Тож, в сьогоднішній ситуації хочемо висловити публічну позицію нашої організації. Греки України є невід'ємною складовою Української держави та Українського народу. Наші предки зробили свій неоцінимий вклад у розвиток її державотворчих процесів та демократичного курсу. Не випадковим є й те, що з українських земель, а саме зі створеної в Одесі організації «Філікі Етерія», фінансованої братами Зосимами з Ніжина та очоленої представниками сім'ї Іпсіланті з Києва, почалася незалежність Греції, 200 річчя якої ми відсвяткували в минулому році.
 • Послання Заступника Міністра Закордонних Справ Греції пана Андреаса Кацаніотиса до Греків Зарубіжжя з нагоди відзначення роковин 28-го Жовтня
  Співвітчизники та співвітчизниці! Річниця 28-го жовтня 1940 року для Греків усього світу є днем пам’яті та пошани. Сьогодні вшановується однодушність та згуртованість, з якими наші предки повстали проти шантажу імовірного загарбника. Вони голосно заявили «ОХІ - НІ» фашизмові та нацизму. І в цьому гордому «ОХІ» зосереджена віра Греків у вселюдські цінності свободи, справедливості та відданості національним ідеалам. Відмова Греції здатися силам Осі на світанку 28-го жовтня вмить запульсувала загальним запалом народу, який брав зброю в руки, щоб захистити святу землю Батьківщини. Відвага Греків викликала страх у народів, і дружніх, і ворожих до нас, ставши синонімом героїзму, прикладом єднання народу, який не скорився перед перевагою ворога. Але натомість зібрав сили і ринувся у бій, доводячи, що жодну чисельну чи військову перевагу не можна порівняти з силою духу та серця.
 • Перший віце-президент Громадської організації "Союз греків України" Корецький М.Х. та віце-президент Ангелін І.І. прийняли участь у підготовці спільної наради представників Діаспор України
  Перший віце-президент Громадської організації "Союз греків України" Корецький М.Х. та віце-президент Ангелін І.І. прийняли участь у підготовці спільної наради представників Діаспор України, яка відбулася 22 жовтня 2021 року в Офісі Президента України. На запрошення радника Президента України пані Альони Вербицької в цей день в Офісі Президента України зібрались представники восьми діаспор України
 • Μήνυμα Υφυπουργού Εξωτερικών, Κωνσταντίνου Βλάση, προς τον Απόδημο Ελληνισμό για την εορτή του Πάσχα
  Αγαπητοί συμπατριώτες και συμπατριώτισσες, απανταχού Έλληνες και Ελληνίδες, Χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί η μεγάλη εορτή της Ορθοδοξίας, το Πάσχα, μου δίνει την ευκαιρία να επικοινωνήσω για μία ακόμη φορά μαζί σας, τους Έλληνες Απόδημους σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης, που ζείτε και δημιουργείτε στο εξωτερικό, έχοντας πάντα στην καρδιά και στην ψυχή σας την Ελλάδα. Η προκοπή και η πρόοδός σας, στον τομέα που ο καθένας από εσάς έχει επιλέξει, μας κάνει ιδιαίτερα υπερήφανους. Το Πάσχα, ο εορτασμός της Λαμπροφόρου Ανάστασης του Κυρίου, αποτελεί για εμάς τους Έλληνες ημέρα ανάτασης. Μετά το μαρτύριο του Πάθους, ο θάνατος νικάται και ο Σταυρός γίνεται σύμβολο ελπίδας. Είναι η ελπίδα που μας κράτησε ενωμένους και δυνατούς κατά τη χρονιά που πέρασε, μία από τις πιο δύσκολες χρονιές των τελευταίων ετών. Πέρυσι την ίδια εποχή αναγκαστήκαμε, εξαιτίας της πανδημίας που έπληξε τον πλανήτη, να εορτάσουμε απομονωμένοι από τους αγαπημένους μας, μακριά από τις κατανυκτικές Ακολουθίες και από την τήρηση των τοπικών εθίμων που εμείς οι Έλληνες ιδιαιτέρως τιμούμε και διατηρούμε. Ήταν, όμως, υποχρέωσή μας να το πράξουμε για τους συνανθρώπους μας, αλλά και για εμάς τους ίδιους. Σε αυτήν τη δύσκολη στιγμή, η ελπίδα ότι θα νικήσουμε μας κράτησε όρθιους.
 • Привітання першого віце-президента ГО «Союз греків України» Корецького М.Х. Надзвичайному та Повноважному Послу Грецької Республіки в Україні пану Васіліосу Борновасу
  Ваше Величносте! Від імені Президії Громадської організації " Союз греків України", її 16 регіональних представництв дозвольте привітати Вас, Високоважний пане Посол, всіх співробітників Посольства Грецької Республіки в Україні, членів іх сімей з Великим Святом всіх греків - Ювілейною 200- річницею початку Визвольної боротьби Грецького народу за Незалежність. Просимо передати слова Вітання. слова Вдячності Президенту Грецької Республіки пані Катерині Сакелларопулу, Голові Уряду Прем"єр-Міністру пану Кіріакосу Міцотакісу, членам Уряду, Голові Грецького Парламенту пану Константіносу Тасуласу, членам Парламенту, всьому Грецькому народу за увагу, отримані вітання, підтримку греків України. Побажати нам всім - процвітання Греції та Україні, грецькому та українському народам, світлого майбутнього, впевненого поступу вперед до нових звершень та досягнень.
 • Привітання Голови ГС «Київське міське товариство греків ім. К. Іпсіланті» Корецького М.Х. Надзвичайному та Повноважному Послу Грецької Республіки в Україні пану Васіліосу Борновасу
  Високоповажний пане Поосол! Члени Громадської Спілки "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті " вітає Вас, всіх співробітників Посольства з 200 -річницею початку Грецької Революції, початку боротьби за Незалежність, Свободу, Демократію. Для нас, греків Києва - це Святе свято, світле, переможне. Наше Товариство має честь носити ім"я Великої людини - князя Костянтина Іпсіланті. З ім"ям якої пов"язані події 200 - річної давності. Ми пишаємося тим, що, як кияни, є причетними до однієї із сторінок славетної грецької історії. Боротьба Грецького народу за свою Незалежність є прикладом для всіх народів світу, є прикладом для Українців незалежно від етнічного походження в сьогоднішній боротьбі проти окупації та агресії. Миру, процвітання, злагоди всім нам.
 • Життя чудових греків України. Серця віддані Елладі.
  До книги увійшли унікальні дослідні, документальні та ілюстровані матеріали, які розповідають про діяльність видатних грецьких патріотів, меценатів і просвітителів братів Феодосія, Зоя, Анастасія, Михайла та Миколи Зосімов, що жили на рубежі XYIII-XIX...
 • Грецька революція почалася на українських землях. Про роль і долю ватажка «Філікі Етерія» Олександра Іпсіланті
  Щорічно у Греції 25 березня відзначають День незалежності. Ця дата пов’язана з початком повстання греків проти турків-османів, яке розпочалося наприкінці зими — у березні 1821 року й тривало до 1829-го. Ці події також отримали назву Грецької революції чи війни за незалежність. Цього року виповнюється 200-літній ювілей означених подій. Закономірно, що в Греції широко відзначатимуть цю дату. Керівництво ж Росії вирішило скористатися такою подією в пропагандистських цілях. На святкування 200-ліття Грецької революції до Афін начебто збирається їхати російський президент Владімір Путін. Також Росія й Греція домовилися в 2021 р. провести «перехресний» Рік історії Греції й Росії.
 • 25 березня - 200 річчя (1821-2021 рр) незалежності Греції
  Шановні співвітчизники! З нагоди 200-річниці незалежності Греції в Афінському концерт-холі «Megaron» відбудеться концерт вокального ансамблю MEIZON у складі двадцяти п’яти музикантів (виконання Національного гімну Греції), який у зв’ізку із заходами запобігіння розпоширенню короновірусної інфекції транслюватиметься в мережі Internet. Перша трансляція відбудеться 25.03.2021 о 20:30 за грецьким часом на інтернет-сторінці www.megaron.gr та буде доступна протягом 1 тижня. Всім бажаючим насолодитися повним виконанням твору код доступу буде надіслано додатково.
 • Звернення керівництва Посольства Греції в Україні
  Посольство Греції в Україні звертається з проханням надіслати інформацію про осіб (українського/грецького та будь-якого іншого походження), які мешкають на території України та володіють грецькою мовою на рівні А2, В1 та вище (в першу чергу вільне розуміння письмової мови). Просимо оформити інформацію у таблиці, що додається, та надіслати якомога швидше попередній список осіб на електронну адресу: consulate/kiev@mfa.gr (остаточний список очікуємо пізніше). Вищезазначена інформація стосується викладачів грецької мови, студентів/випускників відповідних факультетів ВУЗів, вчених, дослідників, співробітиків грецьких компаній, членів товариств/Федерації грецьких товариств та будь-яких інших осіб, які володіють грецькою на достатньому рівні, та необхідна терміново для роботи Посольства (на вимогу керівництва).
 • Послання Заступника Міністра п. Константиноса Власиса з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Грецької Мови (9 лютого 2021 року)
  День торжества Грецької Мови покликаний служити не простим нагадуванням про безперервну тяглість нашої мови у часі, але і визнанням її позачасового внеску у формування глобального світу. Саме у цьому визнанні полягає суть запровадження щорічного відзначення цього Дня. Грецька Мова існує вже понад п’ять тисячоліть, починаючи від її первісної ранньої форми, близько 3000 років до н.е., до сьогодні. Попри численні корегування, яких вона зазнала упродовж віків, вона залишається тією ниткою, яка поєднує віхи тисячоліть у цілісну історичну часову послідовність. Її історичність сягає такої глибини у часі, що за нею безапеляційно визнають першість мови, яка першою закодувала найвищі лексичні референції як щодо абстрактних, так і щодо технічних понять, запровадила вселенські цінності, заклала підвалини та сформувала концептосферу західної цивілізації. Французька вчена-філологиня та елліністка Жаклін де Ромійї вважала, «що якби Греція попросила вилучити з нашої мови грецькі слова, які вона нам позичила, західна цивілізація зазнала б краху». Цей резерв для нашої країни є непорушним примножувачем м’якої, але структурної сили.
 • Святкування Всесвітнього дня грецької мови
  Шановні панове! З нагоди святкування Всесвітнього дня грецької мови в 2021 році МЗС Грецької Республіки звернулося з проханням про запис короткого відео, в якому учні шкіл з вивченням грецької мови, діти греків зарубіжжя, студенти факультетів грецької мови або всі інші, хто вивчає грецьку, відповідати на питання: "Чому ви вивчаєте грецьку мову" (відповідь повинна бути на грецькій мові). Запис не повинна перевищувати 30 секунд і мати альбомний формат. У разі виникнення труднощів з відеозаписом безпосередньо в академічному приміщенні, рекомендується зібрати відео повідомлення учнів / студентів або здійснити запис за допомогою дистанційних платформ зв'язку (наприклад, Skype, Zoom, Teams). Відео має супроводжуватися письмовим дозволом або відповідальним заявою опікунів / учасників конкурсу на демонстрацію відео МЗС Грецької Республіки, спрямованим по електронній пошті. Грецька сторона звернулася з проханням надіслати матеріали до понеділка, 25 січня 2021, на електронну адресу Посольства Греції в Україні gremb.kie@mfa.gr. Відео має супроводжуватися інформацією про назви навчального закладу із зазначенням класу / факультету грецької мови і прізвища / імені учасника конкурсу. Звертаємося з проханням про поширення інформації серед зацікавлених осіб. Прохання підтвердити отримання повідомдлення. З повагою.
 • Директор Представництва Greek Group в Республіці Индія Марина Акрам вітає з Новим 2021 роком
  Шановні друзі та колеги! Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим! Бажаємо, щоб 2021 рік подарував Вам безліч приємних вражень, здійснення найзаповітніших мрій, віру в щасливе майбутнє! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду в кожну оселю! Зичимо Вам, щоб Новий рік став для всіх вдалим і багатим на гарні події і знайомства, прагнення і можливості! Бажаємо, щоб заплановане, обов’язково здійснилося, а все розпочате – було успішно завершене. Нехай у прийдешньому році всі ми станемо щасливішими, добрішими і уважнішими до людей, які нас оточують. Господнього благословення, міцного здоров’я, щастя, радості, любові, добробуту і процвітання Вам і Вашим родинам! Колектив Представництва Greek Group в Республіці Індія Representative of GG Group (Greece, Ukraine) in India CEO, Director Марина Акрам
 • Вітання з Новим Роком члена ГС "Київське міське товариство греків ім. Костянтина" Ангеліна І.І.
  Шановні земляки ! Вітаю вас з прийдешнім Новим 2021 роком і бажаю, щоб він став успішніше року, що минає. Нехай прийдешній рік стане для нас роком добрих змін, миру і злагоди. Нехай всі плани досягаються, мрії і бажання виконуються, а дива нехай трапляються не тільки в Новорічну ніч! Нехай наші справи ростуть і радують новими успіхами і досягненнями. Нехай добра вдача супроводжує всі наші починання. Нам треба багато зробити в прийдешньому році для України та нашої Батьківщини - Греції, адже ми були та залишаємось невтомними та працелюбними оптимістами. Щиро бажаю Вам та Вашим сім'ям здоров'я, здійснення всіх найграндіозніших бажань та мрій ! З Новим роком !!!
 • Привітання Віце-президента ГО «Союз греків України» Ставрояні С.М.
  Любі друзі! Шановні громадяни України грецької та інших національностей! Вітаю всіх Вас з наступаючим 2021 роком і Різдвом Христовим! Бажаю кожному з нас зберегти найдорожче, відпустити минуле, пробачити несправедливе! Всім нам - здоров'я, щастя і сил нести свій хрест!
 • За дорученням Президії ГО "Союз греків України" - Перший віце-президент ГО "Союз греків України", Голова ГС "Київське міське товариство греків ім.Костянтина Іпсіланті " Корецький М. Х. вітає з Новим роком!
  Шановні друзі! Шановні елліни та філелліни! Вітаємо всіх Вас з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим. Рік, що минає - був для всіх непростим. В першу чергу для всіх нас - українців. Війна, загибель наших вояків, які відстоюють Незалежність України. Втрати нашої економіки, окупація частини наших земель. До цих викликів додалася ще й та підступна хвороба, перед якою всі стають рівними та беззахисними. Все це як ніколи вимагає від нас єдності, взаємопорозуміння, об"єднання зусиль всіх національних спільнот єдиного народу України. Наближається Новий Рік. Ми зустрічаємо його з надїєю та сподіваннями на позитивні зміни, на покращення нашого життя, на зупинення війни та досягнення миру, на перемогу над всіма хворобами. Бажаємо всім нам - міцного здоров"я, особистого та сімейного щастя, миру та злагоди, порозуміння. Віримо в те, що минуть всі негаразди, проблеми та труднощі.