Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

ЗВЕРНЕННЯ до еллінів, членів грецьких товариств та національно-культурних об'єднань щодо ситуації у Федерації грецьких товариств України

ЗВЕРНЕННЯ до еллінів, членів грецьких товариств та національно-культурних об'єднань щодо ситуації у Федерації грецьких товариств України

ЗВЕРНЕННЯ до еллінів, членів грецьких товариств та національно-культурних об'єднань                Шановні елліни, члени грецьких товариств та національно-культурних об'єднань!З незрозумілих причин у нашому грецькому Русі виник конфлікт та проблеми, яких до цього не було. При цьому, керівництво федерації грецьких товариств України покладає всю відповідальність саме на мене.              

Мова йде про інформацію у ЗМІ, в якій висвітлюються факти фінансування з боку федерації грецьких товариств окупованих територій, факт займання в Федерації посад шанувальниками ДНР і проросійської політики, входження ФГТУ до складу периферії країн СНД ради греків зарубіжжя, яку очолює російський мультимільйонер, довірена особа Путіна, Іван Саввідіс.   

Я не можу і не буду коментувати і судити, чи правдива інформація, викладена в статтях.Але, як мені стало відомо, деякі члени грецьких товариств звинувачують саме мене у внесенні розколу серед греків України.              

Адекватні ж люди розуміють, що ні можливостей, ані бажання цього робити в мене немає. Особисто я не маю нічого проти керівництва Федерації, і все що хочу - розвивати структуру київського товариства (яка, до речі, входить до складу федерації) та еллінський рух України.              

Проте, раз пішли такі звинувачення в мій бік, хочу дійсно висловити своє обурення деякими процесами в грецькому Русі. Всі ми знаємо, що федерація входить до складу САЕ периферії країн колишнього СРСР, а Олександра Проценко є заступником Івана Саввідіса в цій структурі. Скажіть, як на 4-му році війни України з Росією ми можемо, нехай формально, проте бути залежними, підконтрольними агресору? Про що лідер ФГТУ може домовлятися на засіданнях цієї міжнародної організації, яка є повністю підконтрольна Саввідісу і російським урядовцям. Хіба немає інших варіантів, наприклад, та ж периферії країн Європи?              

Також усі ми знаємо, що заступником голови федерації по цей день є Олена Продан - яка очолює грецька товариство Донеччини. Як може бути заступником голови федерації людина, яка підтримує ДНР, і це підтверджений факт, в Інтернеті є чимало відео та фото, на яких Продан на публіці виступає з бойовиками ДНР і підтанцьовує їм. Виходить, що федерація виділяє кошти людям, які потурають терористам із ДНР, а всі ми, греки Києва, Львова, Чернігова, Одеси, Миколаєва, всі повинні організовувати заходи за свій кошт. Те ж питання і з виїздами до Греції на відпочинок: чому 95 % місць надається грекам Донеччини?          

Я ніколи не був і не буду розкольником, виступаю за мир, злагоду і розвиток грецької культури, мови, традицій в Україні. Але те, що ми маємо сьогодні - це залежність від Росії, від ДНР, проти яких зараз на сході воюють наші хлопці, етнічні греки.Греки України мають бути єдиними. І ця єдність не може диктуватися сьогодні Росією, піддаватися впливу з боку представників російської 5-ї колони.               

Сьогодні ми повинні сказати рішуче "охі" російському впливу, "охі" яке сама Греція висловила, виславши російських дипломатів. Ми повинні зробити все для того, щоб не допустити сварок і конфліктів між греками. Тому, я пропоную наступні кроки, які повинна зробити федерація для нормального розвитку грецького руху України:              

 1. Федерація повинна переглянути свою взаємодію з 5-ю периферією і вийти з її лав, або хоча б призупинити взаємодію. Повинна визначитись щодо пошуку інших стратегічних партнерів, наприклад, периферію країн Європи.              
 2.  Звільнити Продан із лав федерації, а також інших членів, які підтримують ДНР і чекають, поки Росія захопить Маріуполь.             
 3.  Призупинити фінансування, якщо фінансує, греків окупованих територій - вимагати від них звіту за свою діяльність і витрачені кошти. Це має бути публічним. Врахувати при розподілі коштів  та місць на відпочинок в Греції інтереси членів наших товариств в Одесі, Львові, Києві, Чернігові, Запоріжжі, всіх регіонів. Цей розподіл має бути справедливим, адже федерація - структура всеукраїнська, а не локальна організація, яка представляє інтереси виключно греків Донецької області. Також прошу членів Федерації та О.Проценко особисто припинити обливати мене брудом, а навпаки шукати компромісів у нашій діяльності.             
 4.  Зробити публічною інформацію щодо надходження коштів на рахунки Федерації від Уряду Грецької республіки, від благодійних та інших фондів, їх подальше використання. Для цього є сайт Федерації, газета, відповідні заходи. Ввести грантову систему надання коштів на ті чи інші проекти грецьких товариств України.
 5. Публічно в засобах масової інформації України та Греції, особливо в САЕ звернутися з офіційною заявою щодо засудження окупації частини Донецької та Луганської областей російським агресором, щодо анексії Криму, щодо засудження колаборантів з грецьких товариств Донбасу та Криму, які пішли на співпрацю та співпрацюють з московськими загарбниками. Звернутися до Федерацій грецьких товариств країн СНД за підтримкою звернення Федерації грецьких товариств України щодо засудження агресії Російської Федерації проти України. 
 6. Звернутися до голови перифірії країн СНД Івана Саввідіса ( найближчого соратника Путіна) з вимогою звільнення кремлівських бранців О.Сенцова, О.Кольченка, представників кримських татар, військовополонених ЗСУ та інших громадян України, яких незаконно утримують бойовики та правоохоронні органи Російської федерації.
 7. Звернутися до керівництва нашої держави, до уряду та Президента Греції, до Вселенського Патріарха з листом підтримки греками України створення Єдиної Помісної Автокефальної Української Церкви, надання їй Томосу. Засудити дії Руської православної церкви щодо перешкоджання волі Єдиного Українського народу. 

            Треба вже зрозуміти з ким Федерація - з Саввідісом І. та Продан О. чи з народом України? Слава Україні! Слава Греції!

 

    З повагою до всіх еллінів та філеллінів,

Голова ГС" Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті", 

доктор наук з державного управління, професор,

Заслужений діяч науки і техніки України                                                        Корецький М.Х. 

 

Інші новини

 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  Культура
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Культура
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Культура
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.