Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Заслужена нагорода для ветерана грецького руху Гайтан Марії Георгіївни

Заслужена нагорода для ветерана грецького руху Гайтан Марії Георгіївни

На День Соборності України на розширеному засіданні Ради національних спільнот України нашому ветерану, одному із засновників грецького руху України, людині-легенді Гайтан Марії Георгіївні вручена заслужена нагорода - Грамота Міністерства культури України за вагомий особистий внесок у розвиток культури України, укріплення взаємопорозуміння та взаємозв"язків між національними спільнотами і високий професіоналізм. Греки всього світу, не тільки України та Греції, знають та шанують здобутки, працю працівника культури від Бога, одного із найвіданніших патріотів грецького руху Гайтан Марії Георгіївни. Директор і художній керівник Будинку культури м.Сартана одна змогла зробити те, що після неї ніхто не зміг повторити. На одному ентузіазмі, без підтримки змогла відродити всесвітньо відомий колектив "Сартанські самоцвєти", створити грецьку театральну студію та поставити декілька постанов на грецьку тематику, знайти і виховати багато зірок, серед яких найвідомішою безумовно є грецька співачка Тамара Каци. На жаль, незавжди поряд з цією святою людиною були уважні, добрі люди. Часто це були недалекі, заздрісні до чужого таланту та здобутків особи. Та ще Гайтан Марія Георгіївна як справжня грекиня за вихованням, душею та серцем прямо в очі цим користолюбцям висловлювала звинувачення в обмані простих греків, в наживі, в привласненні того, що належить всій громаді. Звичайно ті особи, які і сьогодні наділені владою, все зробили , щоб ця скромна, порядна людина була відсторонена від улюбленої справи, від можливості відстоювати свою точку зору. Але вони не можуть перекреслити людську пам"ять, людську повагу до видатної особистості, якою безумовно є Гайтан Марія Георгіївна. В цьому році Марія Георгіївна відзначає своє 80-річчя з дня народження. Давайте за життя, на відміну від деяких "діячів ", вшануємо цю скромну жінку, згадпаємо те добро яке вона несла людям, ту славу, яку вона принесла грекам Приазов'я, України.

Інші новини

 • Подарунок від нашого представництва в м. Суми
  Культура
  Голова Сумського Представництва ГО "Союз греків України " Сергій Л. ( одного з 16 ) передав нашому центральному офісу ГО "Союз греків України " в м. Києві ( вул. Жилянська, 146 ) картину юної грекині Світлани М. "Греція - моя мрія ". Вдячні нашим друзям за увагу та співдружність.
 • Μήνυμα του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Προκοπίου Παυλόπουλου προς τον Απόδημο Ελληνισμό με την ευκαρία της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου
  Культура
  Εορτάζουμε την καθοριστική περίοδο της σύγχρονης Ιστορίας μας, την «Ανάσταση» του Γένους μας, η οποία οδήγησε στην εγκαθίδρυση του Νεώτερου κυρίαρχου Ελληνικού Κράτους. Υπό τα δεδομένα αυτά η Εθνική μας Επέτειος πρέπει ν’ αποτελεί, για κάθε Έλληνα και διαχρονικώς, πηγή Εθνικών Διδαγμάτων και Έμπνευσης. I. Η Επανάσταση του 1821 εκδηλώθηκε σε μιαν εποχή, κατά την οποίαν η πολιτική συγκυρία στην Ευρώπη, που ήταν τότε ουσιαστικώς το αποκλειστικό πεδίο διαμόρφωσης της διεθνούς πολιτικής, δεν εμφανιζόταν ευνοϊκή γι’ αυτήν. Και τούτο διότι οι γεωπολιτικοί συσχετισμοί και οι διαφόρων ειδών Συμμαχίες μεταξύ των «ισχυρών» της εποχής εκείνης δεν συνιστούσαν πρόσφορο έδαφος για την Εθνεγερσία των Ελλήνων.Εντούτοις, την 25η Μαρτίου το Έθνος των Ελλήνων τόλμησε την εξέγερση κατά του τουρκικού ζυγού και αγωνίσθηκε, με απαράμιλλον ηρωισμό, για την κατάκτηση της Ελευθερίας του και για την κατοχύρωση της Κυριαρχίας του.
 • Грецька операція 1937 року та розстріляні греки Києва
  Культура
  Греки України пережили свого часу і переживають зараз непрості часи. Дуже важко усвідомити ті події, через які пройшли більшість грецьких сімей. Перед Вами матеріали: протокол і акт розстрілу 25 греків як громадян тодішнього Радянського Союзу так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала як своїх громадян , так і іноземних. В чому ж їх була вина, коли наприкінці 1937 року їх всіх по списку заарештували, потім катували, вимагаючи зізнання що вони є всі шпіони, і потім всіх 26 чоловік було приговорено до розстрілу? В наказі , який був надісланий з Москви (Москва, площа Дзержинського,2) записано:" Негайно привести у виконання приговор відносно всіх 26 чоловік, приговорених до розстрілу. Справи на них та акти виконання приговорів вислати до Москви!". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну і українців незалежно від національності. І хто сьогодні дивиться в бік Москви - знайте , що сотні років до України біда приходила для всіх її мешканців незалежно від національності від Москви та Московії. І ось виконавці 25 лютого 1938 року вніч розстріляли всіх 26 греків в підвалах НКВС ( сьогоднішній Жовтневий палац), тіла погрузили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покров ночі вивезли до підготовлених ям-могил на так званну "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Практично представники всіх національностей України. Лежать без могил, без пам"ятників, без прізвищ, імен. Дуже велику увагу приділили пам"яті загиблих, репресованих поляків польські державні і громадські організації. Було побудовано цілий меморіал, виведені на дошки пам"яті імена всіх загиблих поляків. Щорічно їх могили відвідують представники уряду Польщі, політичні і громадські діячі, прості поляки, родичі загиблих. Родичі загиблих можуть сюди привести своїх дітей і онуків та показати місце, де поховані їх діди й прадіди. На жаль, цього не має у греків. Не має ні монумента, ні пам"ятника, ні таблички з іменами.