Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Відкриття виставки в КМДА, що присвячена репресованим грекам Києва

Відкриття виставки в КМДА, що присвячена репресованим грекам Києва

15 травня 2019 року в приміщенні КМДА відбулося відкриття, з нашої ініціативи, Виставки, що присвячена репресованим грекам Києва, яка була підтримана керівництвом міста, громадськими активістами, членами Комісії з реабілітації політичних  репресованих, керівництвом Національного заповідника "Биківнянські могили", членами нашого Товариства. Для греків День пам'яті політичних репресованих співпадає з памятною датою - Початком геноциду греків-понтійців 19 травня 1919 року. Цій події, коли почалися знищення понтійців турками-османами виповнюється в цьому році 100 років. Пам'ятаємо за 350 тисяч невинно вбитих дітей, жінок, чоловіків, греків- понтійців. Пам'ятаємо тих, хто був вимушений рятуватися від цього лиха в інших країнах. Через 20 років ( 1937-1938 роки) в Радянському Союзу почалася за волею не "отця всіх народів ", як він любив себе називати і як цю дурницю по сьогоднішній день повторюють деякі наші недалекі співвітчизники, а "ворога і вбивцю всіх народів" Іосифа Сталіна почалися так званні "національні операції". Серед них і "грецька" операція. Згідно постанов та настанов з Москви ( всім вже треба зрозуміти, що віддтіля весь час треба чекати тільки горе) в Україні пройшли арешти греків-українців грецького походження та  греків з паспортами Греції. Ніщо не зупиняло НКВСників - навіть те, наприклад, що більшість з 26 греків заарештованих в Києві були громадянами іншої держави. Знищували всіх. Заарештовані піддавалися нелюдським тортурам, з усіх вибивалися зізнання в " шпионській " діяльності, а потім пострілами в скроню розстрілювали. Одним списком, попередньо схваленим в Москві сумнозвіснними Єжовим та Вишенським. Сім"ї залишилися без батька, без чоловіка, без годувальника. На дітях, дружинах довгі роки висіло надумане клеймо " ворога народу". Рідні цей тягар, це горе пронесли і несуть по сьогоднішній день все своє життя вже в декількох поколіннях. Декомунізація не закінчилася. Поки не будуть реабілітовані всі постраждалі, поки не будуть відкритті всі архіви, поки не будуть оголошені імена та прізвища всіх хто долучався до карального апарату, всіх хто знищував своїх співвітчизників навіть за такою ознакою , як національність.  Пам"ятаємо!

Інші новини

  • День пам'яті жертв політичних репресій
    Культура
    У неділю, 19 травня, в Україні вшановують пам'ять жертв політичних репресій. Одним з трагічних символів тієї епохи є київська Биківня: в Биківнянському лісі розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВД, де у кінці 1930-х - 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч в Києві 19 травня 1938 року, коли в тюрмах НКВД були розстріляні 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогоднішній день вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.
  • Міжнародний щорічний шахматний турнір Ради національних спільнот України
    Культура
    Вчергове Рада національних спільнот України з успіхом провела черговий Міжнародний шахматний турнір. Відкрив турнір Голова ради Ашот Дадікоєвич Аванесян. В цьому році Рада встановила достатньо високий призовий фонд для учасників Турніру. Серед учасників вже традиційно - члени ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті". В цьому році лідером грецької команди був гросмейстер Сергій Ставрояні. Сергій не підвів своїх уболівальників і став одним із переможців турніру. Будемо тренуватися, щоб в наступному році взяти головний приз. Турнір відбувся, і самим головним здобутком сьогоднішнього дня були позитивні емоції всіх учасників змагання.