Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК

ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК

Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 

            1.Національні свята Греції.

            24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки  письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 

            25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій.

            25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі. 

 1. В приміщенні Державного архіву громадських організацій України були проведені Архівні слухання "Греки Києва: документальний екскурс в історію" 26 лютого до Дня пам’яті розстріляних греків Києва. Підготовлена нами Планшетна виставка була передана на експозицію до Маріупільського державного університету. Колектив авторів на чолі з С,М,Мазараті готує до видання книгу присвячену пам’яті репресованих греків Києва.  
 1. 7 квітня відбулася Святкова літургія до Святої Пасхи в Соборі Святої Ольги  та святкування.  
 1. Прийняли участь в Міжнародній виставці "Освіта за кордоном" в Українському Домі. Отримали відповідний Диплом учасника.  
 1. 19 травня - до Дня пам’яті жертв геноциду греків-понтійців відбулася Літургія в Свято-Іллінській Церкві. Служба велася грецькою мовою.  
 1. Прийняли активну участь у науково-практичній конференції до 100- річниці проголошення Першої Республіки Вірменії. 
 1. Прийняли участь у Міжнародному десятому фестивалі творчості "Морський Бриз" ( Болгарія) - 23.06 - 05.07.2018 рік. 

Підписана Угода про співпрацю з партнером з Болгарії Миколою Желєвим. Прийняли участь в організації Всеукраїнського фестивалю національних культур 28 листопада 2018 року. Підписана Угода про співпрацю з Ассоціацією українців за кордоном, за їх запрошенням прийняли участь в фестивалі в м. Патри.  

 1. Недільні школи.

Працювали дві Недільні школи. Одна - для дорослих на базі Коледжу зв’язку і дитяча - на базі Свято-іллінської церкви на Подолі. Оплата викладчам здійсгнювалася коштом ТОВ "Грік Груп", ніякої допомоги від Федерації грецьких товариств України не отримували. В травні 2018 року 10 (десять) членів
ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" здали іспити на Сертифікат В2 на знання новогрецької мови в Національному університеті імені Каподістрія ( м. Афіни).  

 1. Підготовлена та видана коштом ТОВ "Грік Груп"  монографія
  С.М. Мазараті та В.В. Томазова "Греки в Україні: від античності до сучасності". Підготовлена та видана власним коштом автора професора Ю.Л. Мосенкіса монографія "Кукутені- Трипілля-Троя-Греція. Пісемна історія 3500-1500 до н.е." Приймали участь в авторському колективі Щорічного українсько-грецького альманаху "Вісник (Ангеліафорос)" Асоціації української діаспори в Греції та філоукранців греків "Українсько-грецька Думка". 
 1. Разом з ГО "Союз греків України" готуємо до відновлення видання першої грецької газети в Україні - "Логос". 

 

 1. Голова ГС "Кивське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" Корецький М.Х. проводить роботу по поверненню незаконно приватизованого "Будинку Іпсіланті" до комунальної власності міста, по знаходженню місця його поховання, по збереженню пам’ятника на його могилі, по поверненню грецькій громаді Дзвіниці Катеринінської Церкви на Подолі, про надання церкви для служіння грецькій громаді, по увіковіченню пам’яті міського Голови Івана Фундуклея. В цьому році Корецького М.Х. було обрано членом двох Громадських рад при Міністерстві освіти і науки України та при Міністерстві культури України (комісія по охороні національної спадщини). На Громадській раді Міністерства культури України вже підтримано шість рішень з "грецьких" питань.  

Професора Корецького М.Х. та професора Корецьку С.О. в цьому році одноголосно обрано академіками Української академії наук вищої освіти. Професора Корецького М.Х. нагороджено Вищим орденом Української православної церкви Київського Патріархату - Орденом апостола Андрія Первозванного.  

Проблеми: повна відсутність  організаційної, фінансової підтримки з боку як українських, так і грецьких державних та громадських організацій, Відсутність комунікацій, інформації, зацикленість всіх тільки на двух структурах - Федерації грецьких товариств України та асоціації грецьких підприємців, які зловживають своїм штучно створеним монопольним становищем,  на словах коли отримують блага звітують за всіх греків України, а на ділі - використовують ці блага в інтересах обмеженого кола осіб і навіть зловживають цими благами.  Любий запит до них завершується брутальними образами, цькуванням незгодних з їх позиціями. Для цього навіть використовується газета "Елліни України", яка видається в тому числі і за наш рахунок, як передплатників. Відсутність координації зусиль, любого діалогу, відсутність відповідей на актуальні питання сьогодення.  

З повагою, Голова ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті", професор, доктор наук з державного управління, Заслужений діяч науки і техніки України                                          Корецький М.Х. 

 

Інші новини

 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  Культура
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Культура
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.
 • Запрошення на святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва
  Культура
  Шановні друзі! шановні члени ГС "Київське міське товариство греків Костянтина Іпсіланті"! Вітаємо з Новим 2019 роком. Бажаємо всім Вам міцного здоров'я, процвітання, успіхів в усіх справах. Маємо честь запросити Вас, членів Ваших сімей, друзів 7 січня 2019 року на 9 годину до Андріївської Церкви Вселенського Патріархату на Святково-різдвяну Літургію для греків України та Києва. Богослужіння здійснить Екзарх Вселенського Патріарха єпископ Іларіон (Рудник) у співслужінні настоятеля Грецької парафії св вмч Катерини м.Києва протоієрея Петра Зуєва та протоієрея Богдана Гулямова. В січні 2019 року Церковні служби для грецької громади будуть проведені 14 січня та 19 січня .