Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

Звернення Президента Асоціації Пантелеймон Васильович Бумбурас звертається до Міністра Закордонних Справ Греції

Звернення Президента Асоціації Пантелеймон Васильович Бумбурас звертається до Міністра Закордонних Справ Греції

Президент Асоціації Пантелеймон Васильович Бумбурас звертається до Міністра Закордонних Справ Греції з проханням взяти під контроль механізм видачі віз горомадянам України. Багато українців не змогли відпочити цього літа в Греції саме через візовий режим, встановлений грецьким консульством. Видача віз має регулюватися Міністерством Закордонних Справ Греції та нормативними актами Європейського Союзу, а не політикою окремих консулів.

Просимо Вас висловити свою думку з цього приводу.

Текст звернення:

Як ми втратили 300 мільйонів євро протягом декількох місяців у зв’язку із зменшенням українських туристів

У той час як грецька держава знаходиться в скрутному фінансовому положенні, окремі її функціонери залишаються абсолютно байдужими до того, що держава втрачає мільйони євро в сфері туризму. Українські туристи опинилися в ситуації аналогічній тій, з якою зіткнулися російські туристи цього року. Йдеться про малу кількість віз виданих консульством в Києві, жорсткі умови та інші перешкоди в отриманні туристичної візи. У розмовах з керівниками великих туристичних компаній в Україні виявилося, що значна кількість громадян України, які мали змогу і бажання поїхати в Грецію на літні канікули, надали перевагу  іншим країнам (таким як Чорногорія та Хорватія) через візову політику грецького консульства. Згідно з даними отриманими мною, прямі втрати для туризму в цьому році оцінюється в 300 мільйонів євро, не враховуючи того факту, що більшість з тих, кому вдалося отримати візу, більше не захочуть їхати в Грецію через виснажливу процедуру отримання візи.

Цим питанням я цікавлюся вже більше року і запитавши у Посла Греції в Україні про причини зменшення видачі віз (якщо у попередні роки видавалося  приблизно 200.000, зараз їх кількість впала до 40.000) я отримав відповідь, що стосовно цього існує офіційна вказівка.

Однак, у розмові із співробітниками посольств Франції, Італії та Німеччини в Україні я дізнався, що   для них не лише не існує такої вказівки, а навпаки розроблені інструкції з полегшення процедури отримання віз для громадян України. Слід відзначити той факт, що з часів видачі 200.000 віз в рік  більша частина співробітників консульства і посольства працюють і зараз, саме тому, я не можу зрозуміти, що змінилося. Особисто у мене є деякі припущення чому так відбувається, але досліджувати чому працівники відмовляються виконувати свою роботу не моя справа. Вважаю своїм обов’язком зробити те, що в моїх силах, - полегшити роботу грецьких бізнесменів які займаються туристичним бізнесом в Україні. Наразі грецький туризм зазнає значних втрат, а Греція втрачає прибутки через те, що окремі чиновники відмовляються виконувати свою робот.

З повагою
Бумбурас Пантелеймон Васильович
Президент ГС «Асоціація Грецьких Підприємців та Підприємств в Україні»