Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

"Реконструкція" будинку Іпсіланті

"Реконструкція" будинку Іпсіланті

Перед вами поточний стан будинку Іпсіланті на вул. І. Мазепи 6а, реконструкція якого відбувається з порушенням чинного законодавства. Ви можете побачити, що будівельники повністю розібрали верхній поверх, а також почали будівництво колон перед фасадом будівлі. Згідно проекту, мають відновити історичний вигляд будівлі, якою вона була до перебудови будівлі в 1870-их рр. З одного боку, похвальне бажання відновити дім таким, яким його бачив сам Костянтин Іпсіланті, але нагадаємо, що статус пам’ятки архітектури отримала будівля вже зі змінами, а згідно чинного законодавства, вигляд будівлі змінювати не допускається. Проте в Києві далеко не поодинокі випадки, коли будинки-пам’ятники архітектури повністю перебудовують і погіршують їх вигляд. Також хочемо звернути увагу на те, що на цокольному поверсі будівлі планується збереження закладу громадського харчування, що, на нашу думку, є неприпустимим. Звертаємося до всіх грецьких товариств та небайдужих громадян підтримати вимогу повернути Будинок Іпсіланті до комунальної власності міста з метою зберегти історичну спадщину Києва та всього грецького народу, а також створення там музею греків України та грецького культурного центру. Будинок Іпсіланті знову має слугувати мостом між українською та грецькою культурами, як це і було 200 років тому за життя князя Костянтина Іпсіланті.

 

Інші новини

 • ЗАДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ
  Культура
  Греки України як і в минулому, так і сьогодні продовжують переживають непрості часи. Дуже важко усвідомити те, що пережила більшість грецьких сімей. Ми хотіли би запропонувати вашій увазі документи – протокол та акт розстрілу 26-ти греків, як громадян тодішнього Радянського Союзу, так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала не тільки своїх громадян, але і іноземних. В чому ж була їх вина? Наприкінці 1937 року їх всіх заарештували, шляхом жорстоких катувань вимагали зізнатися в шпигунській діяльності. Врешті, всіх 26 чоловік було приречено до розстрілу. В наказі, який надійшов з Москви (Москва, площа Дзержинського, 2) говорилося: "Негайно виконати вирок відносно всіх 26 чоловік, приречених до розстрілу. Справи на них та акти виконання вироків вислати до Москви". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну та її мешканців. І хто сьогодні ще дивиться в бік Москви – знайте, що сотні років біда приходить до України та українського народу, незалежно від національності, зі сторони Москви та Московії. Вирок приведено в дію уночі 25 лютого 1938 року в підвалах НКВС (сьогоднішній Жовтневий палац), тіла розстріляних 26-ти греків завантажили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покровом ночі вивезли до завчасно підготовлених ям-могил на так звану "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій, лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Представники практично всіх національностей України. Лежать без могил, без пам'ятників, без прізвищ та імен.
 • Подяка Корецькому М.Х. від Міністерства культури України
  Культура
  На засіданні Громадської ради при Мінкультури України 25.06.2019 року Міністр культури України Євген Нищук вручив подяку Міністерства культури України КОРЕЦЬКОМУ МИКОЛІ ХРИСТОФОРОВИЧУ за вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня пам'яток історії та культури.
 • Участь Корецького М.Х. на засіданні Громадської ради при Мінкультури України
  Культура
  На початку засідання Міністр культури України Євген Нищук подякував членам Громадської ради за налагоджену та ефективну співпрацю, чия діяльність охоплює великий спектр напрямків діяльності відомства та допомагає оперативно реагувати на чуттєві питання громадянського суспільства.