Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Всіх співвітчизників, всіх для кого Україна - велика та могутня держава,  вітаємо з Днем Незалежності. В цьому році перше свято нашої держави зустрічаємо в Греціі. Готуємо " базу" для приїзду наших студентів і їх подальшого навчання на курсах новогрецькоі мови та основних курсах державних університетів Греці. В ці дні було дуже багато зустрічей з греками, українцями Греціі, представниками інших національностей. Величезним знаковим подарунком на День Незалежності Украіни стала книга " Заповіт " Т.Г.Шевченка в перекладі новогрецькою мовою відомоі громадської діячки Галини Маслюк. Нашого Тараса люблять, цінують, знають. Від усіх - з ким довелось зустрічатися почули слова підтримки Украіні та українцям, поваги та захоплення укранським народом, який на протязі п'яти років бореться з найбільшим агресором. І розуміння підступності , " ненажерливості" , не прогнозованості  такої країни, як Росія. Ще недавно дуже багато особливо російських греків-понтійців захоплювалися "руським миром" та його представником Іваном Савввідісом. Сьогодні все більше греків розуміють , що від дружби Росіі з нашим споконвічним " недругом" Турцією - Греції та грекам добра не чекати. Повторюється історія сторічної давнини, коли дружба Леніна з Ататюрком привела до геноциду та знищення 353 тисяч греків-понтійців, до масової міграції греків. Розуміють , що так звана гібридна війна ведеться не тільки проти Украіни, а й проти всього світу. І Росія використовує для цього любу можливість, любі проблеми в тій чи іншій державі. Так для Греції такою проблемою стала сусідня держава Скопія і її намагання отримати назву Маккедонія. На жаль, в Украіні керманичі деяких грецьких товариств, Федерації грецьких товариств Украіни цього не розуміють. Або розуміють, але не можуть відірватися від фінансової допомоги, яку надають різні проросійські фонди і в першу чергу від Івана Саввідіса.  Ведуть нас , греків Украіни, не в бік Європи- Греції, а в бік Росіі. І це в той час , коли на нашій території ( території Украіни) іде війна , щоденно гинуть люди. Так тільки в цей день- День Незалежності Украіни загинуло 5 бійців Збройних сил Украіни. Висловлюємо співчуття рідним та близьким героів, Вічна їм пам'ять. 

Греція - з Украіною. Вона не сприймає загарбників, тих - хто прийшов в чужий будинок, тих - хто не дає можливості вільному народу спокійно жити та розвиватися. Слава Греції! Слава Украіні! 

Інші новини

 • Подарунок від нашого представництва в м. Суми
  Культура
  Голова Сумського Представництва ГО "Союз греків України " Сергій Л. ( одного з 16 ) передав нашому центральному офісу ГО "Союз греків України " в м. Києві ( вул. Жилянська, 146 ) картину юної грекині Світлани М. "Греція - моя мрія ". Вдячні нашим друзям за увагу та співдружність.
 • Μήνυμα του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Προκοπίου Παυλόπουλου προς τον Απόδημο Ελληνισμό με την ευκαρία της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου
  Культура
  Εορτάζουμε την καθοριστική περίοδο της σύγχρονης Ιστορίας μας, την «Ανάσταση» του Γένους μας, η οποία οδήγησε στην εγκαθίδρυση του Νεώτερου κυρίαρχου Ελληνικού Κράτους. Υπό τα δεδομένα αυτά η Εθνική μας Επέτειος πρέπει ν’ αποτελεί, για κάθε Έλληνα και διαχρονικώς, πηγή Εθνικών Διδαγμάτων και Έμπνευσης. I. Η Επανάσταση του 1821 εκδηλώθηκε σε μιαν εποχή, κατά την οποίαν η πολιτική συγκυρία στην Ευρώπη, που ήταν τότε ουσιαστικώς το αποκλειστικό πεδίο διαμόρφωσης της διεθνούς πολιτικής, δεν εμφανιζόταν ευνοϊκή γι’ αυτήν. Και τούτο διότι οι γεωπολιτικοί συσχετισμοί και οι διαφόρων ειδών Συμμαχίες μεταξύ των «ισχυρών» της εποχής εκείνης δεν συνιστούσαν πρόσφορο έδαφος για την Εθνεγερσία των Ελλήνων.Εντούτοις, την 25η Μαρτίου το Έθνος των Ελλήνων τόλμησε την εξέγερση κατά του τουρκικού ζυγού και αγωνίσθηκε, με απαράμιλλον ηρωισμό, για την κατάκτηση της Ελευθερίας του και για την κατοχύρωση της Κυριαρχίας του.
 • Грецька операція 1937 року та розстріляні греки Києва
  Культура
  Греки України пережили свого часу і переживають зараз непрості часи. Дуже важко усвідомити ті події, через які пройшли більшість грецьких сімей. Перед Вами матеріали: протокол і акт розстрілу 25 греків як громадян тодішнього Радянського Союзу так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала як своїх громадян , так і іноземних. В чому ж їх була вина, коли наприкінці 1937 року їх всіх по списку заарештували, потім катували, вимагаючи зізнання що вони є всі шпіони, і потім всіх 26 чоловік було приговорено до розстрілу? В наказі , який був надісланий з Москви (Москва, площа Дзержинського,2) записано:" Негайно привести у виконання приговор відносно всіх 26 чоловік, приговорених до розстрілу. Справи на них та акти виконання приговорів вислати до Москви!". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну і українців незалежно від національності. І хто сьогодні дивиться в бік Москви - знайте , що сотні років до України біда приходила для всіх її мешканців незалежно від національності від Москви та Московії. І ось виконавці 25 лютого 1938 року вніч розстріляли всіх 26 греків в підвалах НКВС ( сьогоднішній Жовтневий палац), тіла погрузили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покров ночі вивезли до підготовлених ям-могил на так званну "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Практично представники всіх національностей України. Лежать без могил, без пам"ятників, без прізвищ, імен. Дуже велику увагу приділили пам"яті загиблих, репресованих поляків польські державні і громадські організації. Було побудовано цілий меморіал, виведені на дошки пам"яті імена всіх загиблих поляків. Щорічно їх могили відвідують представники уряду Польщі, політичні і громадські діячі, прості поляки, родичі загиблих. Родичі загиблих можуть сюди привести своїх дітей і онуків та показати місце, де поховані їх діди й прадіди. На жаль, цього не має у греків. Не має ні монумента, ні пам"ятника, ні таблички з іменами.