Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Всіх співвітчизників, всіх для кого Україна - велика та могутня держава,  вітаємо з Днем Незалежності. В цьому році перше свято нашої держави зустрічаємо в Греціі. Готуємо " базу" для приїзду наших студентів і їх подальшого навчання на курсах новогрецькоі мови та основних курсах державних університетів Греці. В ці дні було дуже багато зустрічей з греками, українцями Греціі, представниками інших національностей. Величезним знаковим подарунком на День Незалежності Украіни стала книга " Заповіт " Т.Г.Шевченка в перекладі новогрецькою мовою відомоі громадської діячки Галини Маслюк. Нашого Тараса люблять, цінують, знають. Від усіх - з ким довелось зустрічатися почули слова підтримки Украіні та українцям, поваги та захоплення укранським народом, який на протязі п'яти років бореться з найбільшим агресором. І розуміння підступності , " ненажерливості" , не прогнозованості  такої країни, як Росія. Ще недавно дуже багато особливо російських греків-понтійців захоплювалися "руським миром" та його представником Іваном Савввідісом. Сьогодні все більше греків розуміють , що від дружби Росіі з нашим споконвічним " недругом" Турцією - Греції та грекам добра не чекати. Повторюється історія сторічної давнини, коли дружба Леніна з Ататюрком привела до геноциду та знищення 353 тисяч греків-понтійців, до масової міграції греків. Розуміють , що так звана гібридна війна ведеться не тільки проти Украіни, а й проти всього світу. І Росія використовує для цього любу можливість, любі проблеми в тій чи іншій державі. Так для Греції такою проблемою стала сусідня держава Скопія і її намагання отримати назву Маккедонія. На жаль, в Украіні керманичі деяких грецьких товариств, Федерації грецьких товариств Украіни цього не розуміють. Або розуміють, але не можуть відірватися від фінансової допомоги, яку надають різні проросійські фонди і в першу чергу від Івана Саввідіса.  Ведуть нас , греків Украіни, не в бік Європи- Греції, а в бік Росіі. І це в той час , коли на нашій території ( території Украіни) іде війна , щоденно гинуть люди. Так тільки в цей день- День Незалежності Украіни загинуло 5 бійців Збройних сил Украіни. Висловлюємо співчуття рідним та близьким героів, Вічна їм пам'ять. 

Греція - з Украіною. Вона не сприймає загарбників, тих - хто прийшов в чужий будинок, тих - хто не дає можливості вільному народу спокійно жити та розвиватися. Слава Греції! Слава Украіні! 

Інші новини

 • ЗАДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ
  Культура
  Греки України як і в минулому, так і сьогодні продовжують переживають непрості часи. Дуже важко усвідомити те, що пережила більшість грецьких сімей. Ми хотіли би запропонувати вашій увазі документи – протокол та акт розстрілу 26-ти греків, як громадян тодішнього Радянського Союзу, так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала не тільки своїх громадян, але і іноземних. В чому ж була їх вина? Наприкінці 1937 року їх всіх заарештували, шляхом жорстоких катувань вимагали зізнатися в шпигунській діяльності. Врешті, всіх 26 чоловік було приречено до розстрілу. В наказі, який надійшов з Москви (Москва, площа Дзержинського, 2) говорилося: "Негайно виконати вирок відносно всіх 26 чоловік, приречених до розстрілу. Справи на них та акти виконання вироків вислати до Москви". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну та її мешканців. І хто сьогодні ще дивиться в бік Москви – знайте, що сотні років біда приходить до України та українського народу, незалежно від національності, зі сторони Москви та Московії. Вирок приведено в дію уночі 25 лютого 1938 року в підвалах НКВС (сьогоднішній Жовтневий палац), тіла розстріляних 26-ти греків завантажили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покровом ночі вивезли до завчасно підготовлених ям-могил на так звану "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій, лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Представники практично всіх національностей України. Лежать без могил, без пам'ятників, без прізвищ та імен.
 • Подяка Корецькому М.Х. від Міністерства культури України
  Культура
  На засіданні Громадської ради при Мінкультури України 25.06.2019 року Міністр культури України Євген Нищук вручив подяку Міністерства культури України КОРЕЦЬКОМУ МИКОЛІ ХРИСТОФОРОВИЧУ за вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня пам'яток історії та культури.
 • Участь Корецького М.Х. на засіданні Громадської ради при Мінкультури України
  Культура
  На початку засідання Міністр культури України Євген Нищук подякував членам Громадської ради за налагоджену та ефективну співпрацю, чия діяльність охоплює великий спектр напрямків діяльності відомства та допомагає оперативно реагувати на чуттєві питання громадянського суспільства.