Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Привітання з Днем Незалежності з Греції

Всіх співвітчизників, всіх для кого Україна - велика та могутня держава,  вітаємо з Днем Незалежності. В цьому році перше свято нашої держави зустрічаємо в Греціі. Готуємо " базу" для приїзду наших студентів і їх подальшого навчання на курсах новогрецькоі мови та основних курсах державних університетів Греці. В ці дні було дуже багато зустрічей з греками, українцями Греціі, представниками інших національностей. Величезним знаковим подарунком на День Незалежності Украіни стала книга " Заповіт " Т.Г.Шевченка в перекладі новогрецькою мовою відомоі громадської діячки Галини Маслюк. Нашого Тараса люблять, цінують, знають. Від усіх - з ким довелось зустрічатися почули слова підтримки Украіні та українцям, поваги та захоплення укранським народом, який на протязі п'яти років бореться з найбільшим агресором. І розуміння підступності , " ненажерливості" , не прогнозованості  такої країни, як Росія. Ще недавно дуже багато особливо російських греків-понтійців захоплювалися "руським миром" та його представником Іваном Савввідісом. Сьогодні все більше греків розуміють , що від дружби Росіі з нашим споконвічним " недругом" Турцією - Греції та грекам добра не чекати. Повторюється історія сторічної давнини, коли дружба Леніна з Ататюрком привела до геноциду та знищення 353 тисяч греків-понтійців, до масової міграції греків. Розуміють , що так звана гібридна війна ведеться не тільки проти Украіни, а й проти всього світу. І Росія використовує для цього любу можливість, любі проблеми в тій чи іншій державі. Так для Греції такою проблемою стала сусідня держава Скопія і її намагання отримати назву Маккедонія. На жаль, в Украіні керманичі деяких грецьких товариств, Федерації грецьких товариств Украіни цього не розуміють. Або розуміють, але не можуть відірватися від фінансової допомоги, яку надають різні проросійські фонди і в першу чергу від Івана Саввідіса.  Ведуть нас , греків Украіни, не в бік Європи- Греції, а в бік Росіі. І це в той час , коли на нашій території ( території Украіни) іде війна , щоденно гинуть люди. Так тільки в цей день- День Незалежності Украіни загинуло 5 бійців Збройних сил Украіни. Висловлюємо співчуття рідним та близьким героів, Вічна їм пам'ять. 

Греція - з Украіною. Вона не сприймає загарбників, тих - хто прийшов в чужий будинок, тих - хто не дає можливості вільному народу спокійно жити та розвиватися. Слава Греції! Слава Украіні! 

Інші новини

 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  Культура
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Культура
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Культура
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.