Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України

План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України

План роботи

Громадської ради при Міністерстві культури України

на друге півріччя 2018 року.

 

 1. Провести два засідання Громадської ради при Міністерстві культури України.
 2. Провести два засідання Президії Громадської ради при Міністерстві культури України.
 3. Участь у засіданнях Колегії Міністерства культури України.
 4. Взяти участь у роботі над проектом Закону України «Про переміщення через державний кордон України культурних цінностей».
 5. Взяти участь у роботі над законопроектом про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини України».
 6. Взяти участь у роботі над законопроектом «Про повернення культурних цінностей».
 7. Взяти участь у роботі Експертно-фондової ради з питань розподілу конфіскованих культурних цінностей до державних фондосховищ України.
 8. Взяти участь у ХІІ засіданні Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей» (листопад 2018 р.).
 9. Провести чотири засідання Комісії з питань свободи совісті та Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей
 10. Опрацювати Концепцію державної політики реформування сфери охорони нерухомої культурної спадщини та взяти участь в її громадському обговоренні.
 11. Звернутися до Міністерства культури України щодо порятунку об’єкта національної спадщини – Садиби К. Іпсіланті, призупинення всіх незаконних будівельних та ремонтних робіт та повернення його до комунальної власності міста (м. Київ, вул. І.Мазепи, 6).
 12. Опрацювати питання щодо відновлення історичного вигляду після незаконної перебудови Надвратної Церкви Часовні Монастиря Святої Великомучениці Катерини на Подолі. 
 13. Звернутися до Міністерства культури України щодо включення до плану роботи Національного Києво-Печерського заповідника реконструкцію Надгробного пам’ятника князю Костянтину Іпсіланті з перенесенням його до Успенського Собору. 
 14. Звернутися до КМДА про включення до плану фінансування на 2019 рік святкування ювілею колишнього міського голови Івана Фундуклея та встановлення Меморіальної дошки на його честь на приміщенні колишньої жіночої гімназії ( будівля Нафтогазу).
 15. Звернутися до Міністерства культури України та Національної академії наук України про включення до плану пошукових та археологічних робіт пошуку місця поховання князя Костянтина Іпсіланті на місці сьогоднішнього Георгіївського скверу (на місці розташування знищеної Георгіївської церкви, встановленої до 200-річчя Грецької революції). 
 16. Взяти участь в опрацюванні питання розширення буферної зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».
 17. Взяти участь у міжнародному семінарі з презентацією Подесіння з метою ініціювання внесення цього об'єкту у Попередній список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 18. Взяти участь у розробці плану управління об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди Києво-Печерська лавра”.
 19. Постійне ведення візуального моніторингу стану охоронної (буферної) зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» - ансамблю споруд Софійського собору та ансамблю споруд Києво-Печерської лаври
 20. Взяти участь у XXIII Міжнародній конференції “Могилянські читання”. Секція охорони пам’яток (грудень 2018 року).
 21. Взяти участь у VІІІ Судацькій міжнародній науковій конференції «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі». Київ, 27-28 вересня 2018 року.
 22. Взяти участь у круглому столі. «Проблеми збереження пам’яток в урбанізованому середовищі. Мікробіотика».
 23. Взяти участь в організації та проведенні міжнародної конференції з питань охорони культурної спадщини в Україні (під егідою КМДА).
 24. Організація та проведення фотовиставок "Об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні" в приміщенні КМДА та Міністерства культури.
 25. Взяти участь в організації та проведенні виставки живопису відомих українських художників у Національному музеї літератури України.
 26. Взяти участь в організації та проведенні Міжнародного кінофестивалю «Світло».
 27. Взяти участь у реалізації проекту «Єдність», спрямованого на духовно-культурне об’єднання українців та патріотичне виховання молоді зі сходу «України».
 28. Взяти участь у проведенні Всеукраїнського фестивалю національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian», м. Приморськ, 8-9 вересня 2018р.
 29. Взяти участь в роботі III-го Всеукраїнського форуму «Академія міжкультурного діалогу», м. Мелітополь, 13-14 вересня 2018 р.
 30. Сформувати робочі групи Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття по основним напрямкам їх діяльності за наступними проектами:
 • «Позашкільна освіта етноспільнот»;
 • «Висвітлення вкладу представників етноспільнот в державотворенні України на всіх етапах її розвитку»;
 • «Етноспільноти в Громадському телебаченні України»;
 • «Протидія проявам міжетнічної та расової дискримінації»;
 • «Співпраця з регіонами України з питань етнокультури»;
 • «Співпраця з українськими та міжнародними організаціями з питань етнокультури».
 1. Підготувати та провести круглий стіл: «Участь національно- культурних об’єднань України в програмі ЕС «Креативна Європа» (ярмарок грантів у сфері культури)»;
 2. Взяти участь у ярмарку грантів у сфері культури.
 3. Вивчити стан і перспективи розвитку мистецької освіти, діяльність вищих навчальних закладів із забезпечення кадрового потенціалу галузі культури.
 4. Зробити аналіз діяльності бібліотек в умовах сучасного розвитку інформаційних технологій.
 5. Розробити анкети та провести анкетування серед керівного складу ОЦНТ та клубних закладів (директорів та заступників директорів) щодо визначення ролі Центрів та їх впливу на розвиток культури регіонів України.
 6. Дослідити фестивальний рух як чинника розвитку народної творчості регіонів України. Участь у проведенні Всеукраїнських та обласних фестивалів та конкурсів.
 7. Співпраця з Радою керівників Обласних центрів народної творчості при Міністерстві культури України
 8. Проаналізувати діяльність художньо-літературних об’єднань, творчих спілок, мистецьких рухів та інших громадських організацій, що опікуються станом культури та мистецтва, звернути увагу на їх напрямки діяльності та порушувані проблеми, долучити суттєві пропозиції до плану розгляду їх на засіданнях та Президії Громадської ради для подальших висновків та рекомендацій в проведенні національної культурної політики Міністерством культури України
 9. Забезпечити інформаційне наповнення рубрики «Громадянське суспільство і влада» на офіційному веб-сайті Міністерства культури України. Залучати найактивніші громадські організації до роботи Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти.
 10. Організувати Конференцію «Перспективи діяльності художніх та літературних об’єднань по впровадженню культурної політики та їх участь в реформуванні структури місцевих органів державної влади, механізмів та пріоритетів їх роботи у контексті децентралізації управління».
 11. Організувати та провести Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Роль культури Реформації у формуванні демократичного суспільства».
 12. Організувати та провести Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Культура як основа формування української державності».
 13. Взяти участь у святкуванні 7—річного ювілею українського театрального діяча Василія Неволова на тему «Творчі мандри. Перезавантаження».
 14. Вручити нагороди переможцям українського конкурсу-фестивалю «Гордість Баришивського району».
 15. Організувати та провести Шостий міжнародний фестиваль-конкурс «Україна – це ми», присвяченому Дню української писемності та відзначенню працівника культури.
 16. Взяти участь у святі народного хорового співу «Дарничанка скликає друзів».
 17. Взяти участь у І міжнародному симпозіумі художнього текстилю «Килим» (27-29 вересня 2018 р., мм. Львів-Винники, Глиняни, Львівської обл.).
 18. Взяти участь у міжнародній науковій конференції «На пограниччі культур та етносів: взаємоконтакти як спосіб комунікації та еволюції» (8-9 листопада 2018 р., м. Львів-Винники).
 19. Взяти участь в продовженні реставрації Церкви Спаса на Берестові з організацією благоустрою прилеглої території.
 20. Сприяти ініціативі створення Музею у підземному просторі Поштової площі у м. Київ.
 21. Взяти участь у публічних заходах пов’язаних з підготовкою до створення Музею у підземному просторі Поштової площі у м. Київ.
 22. Сприяти налагодженню просвітницько-виховної діяльності Національного музею народної архітектури  та  побуту України.
 23. Взяти участь у підготовці Зводу пам’яток історії та культури України.  
 24. Сприяти участі членів Комісій до проведення конкурсів, проектів мистецьких фестивалів відповідно до плану роботи Міністерства культури.
 25. Сприяти участі членів Громадської ради у роботі Комісій з проведення конкурсного добору на посаду генеральних директорів державних закладів культури.
 26. Сприяти науковій діяльності та популяризації регіональних підрозділів та Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
 27. Обговорити та прийняти план роботи усіх Комісій на 2019 рік.

   

    

 

Голова                                                                       О.В. Юрченко-Микита

 

Відповідальний секретар                                       І.О. Диннікова

 

 

Документ розглянуто та затверджено на засіданні Громадської ради при Мінкультури України 07 вересня 2018 року.

 

 

 

 

Інші новини

 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  Культура
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Культура
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Культура
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.