Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України

План роботи Громадської ради при Міністерстві культури України

План роботи

Громадської ради при Міністерстві культури України

на друге півріччя 2018 року.

 

 1. Провести два засідання Громадської ради при Міністерстві культури України.
 2. Провести два засідання Президії Громадської ради при Міністерстві культури України.
 3. Участь у засіданнях Колегії Міністерства культури України.
 4. Взяти участь у роботі над проектом Закону України «Про переміщення через державний кордон України культурних цінностей».
 5. Взяти участь у роботі над законопроектом про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини України».
 6. Взяти участь у роботі над законопроектом «Про повернення культурних цінностей».
 7. Взяти участь у роботі Експертно-фондової ради з питань розподілу конфіскованих культурних цінностей до державних фондосховищ України.
 8. Взяти участь у ХІІ засіданні Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей» (листопад 2018 р.).
 9. Провести чотири засідання Комісії з питань свободи совісті та Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей
 10. Опрацювати Концепцію державної політики реформування сфери охорони нерухомої культурної спадщини та взяти участь в її громадському обговоренні.
 11. Звернутися до Міністерства культури України щодо порятунку об’єкта національної спадщини – Садиби К. Іпсіланті, призупинення всіх незаконних будівельних та ремонтних робіт та повернення його до комунальної власності міста (м. Київ, вул. І.Мазепи, 6).
 12. Опрацювати питання щодо відновлення історичного вигляду після незаконної перебудови Надвратної Церкви Часовні Монастиря Святої Великомучениці Катерини на Подолі. 
 13. Звернутися до Міністерства культури України щодо включення до плану роботи Національного Києво-Печерського заповідника реконструкцію Надгробного пам’ятника князю Костянтину Іпсіланті з перенесенням його до Успенського Собору. 
 14. Звернутися до КМДА про включення до плану фінансування на 2019 рік святкування ювілею колишнього міського голови Івана Фундуклея та встановлення Меморіальної дошки на його честь на приміщенні колишньої жіночої гімназії ( будівля Нафтогазу).
 15. Звернутися до Міністерства культури України та Національної академії наук України про включення до плану пошукових та археологічних робіт пошуку місця поховання князя Костянтина Іпсіланті на місці сьогоднішнього Георгіївського скверу (на місці розташування знищеної Георгіївської церкви, встановленої до 200-річчя Грецької революції). 
 16. Взяти участь в опрацюванні питання розширення буферної зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра».
 17. Взяти участь у міжнародному семінарі з презентацією Подесіння з метою ініціювання внесення цього об'єкту у Попередній список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
 18. Взяти участь у розробці плану управління об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди Києво-Печерська лавра”.
 19. Постійне ведення візуального моніторингу стану охоронної (буферної) зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» - ансамблю споруд Софійського собору та ансамблю споруд Києво-Печерської лаври
 20. Взяти участь у XXIII Міжнародній конференції “Могилянські читання”. Секція охорони пам’яток (грудень 2018 року).
 21. Взяти участь у VІІІ Судацькій міжнародній науковій конференції «Причорномор’я, Крим, Русь в історії та культурі». Київ, 27-28 вересня 2018 року.
 22. Взяти участь у круглому столі. «Проблеми збереження пам’яток в урбанізованому середовищі. Мікробіотика».
 23. Взяти участь в організації та проведенні міжнародної конференції з питань охорони культурної спадщини в Україні (під егідою КМДА).
 24. Організація та проведення фотовиставок "Об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні" в приміщенні КМДА та Міністерства культури.
 25. Взяти участь в організації та проведенні виставки живопису відомих українських художників у Національному музеї літератури України.
 26. Взяти участь в організації та проведенні Міжнародного кінофестивалю «Світло».
 27. Взяти участь у реалізації проекту «Єдність», спрямованого на духовно-культурне об’єднання українців та патріотичне виховання молоді зі сходу «України».
 28. Взяти участь у проведенні Всеукраїнського фестивалю національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian», м. Приморськ, 8-9 вересня 2018р.
 29. Взяти участь в роботі III-го Всеукраїнського форуму «Академія міжкультурного діалогу», м. Мелітополь, 13-14 вересня 2018 р.
 30. Сформувати робочі групи Комісії з питань міжнаціональних відносин та культурного розмаїття по основним напрямкам їх діяльності за наступними проектами:
 • «Позашкільна освіта етноспільнот»;
 • «Висвітлення вкладу представників етноспільнот в державотворенні України на всіх етапах її розвитку»;
 • «Етноспільноти в Громадському телебаченні України»;
 • «Протидія проявам міжетнічної та расової дискримінації»;
 • «Співпраця з регіонами України з питань етнокультури»;
 • «Співпраця з українськими та міжнародними організаціями з питань етнокультури».
 1. Підготувати та провести круглий стіл: «Участь національно- культурних об’єднань України в програмі ЕС «Креативна Європа» (ярмарок грантів у сфері культури)»;
 2. Взяти участь у ярмарку грантів у сфері культури.
 3. Вивчити стан і перспективи розвитку мистецької освіти, діяльність вищих навчальних закладів із забезпечення кадрового потенціалу галузі культури.
 4. Зробити аналіз діяльності бібліотек в умовах сучасного розвитку інформаційних технологій.
 5. Розробити анкети та провести анкетування серед керівного складу ОЦНТ та клубних закладів (директорів та заступників директорів) щодо визначення ролі Центрів та їх впливу на розвиток культури регіонів України.
 6. Дослідити фестивальний рух як чинника розвитку народної творчості регіонів України. Участь у проведенні Всеукраїнських та обласних фестивалів та конкурсів.
 7. Співпраця з Радою керівників Обласних центрів народної творчості при Міністерстві культури України
 8. Проаналізувати діяльність художньо-літературних об’єднань, творчих спілок, мистецьких рухів та інших громадських організацій, що опікуються станом культури та мистецтва, звернути увагу на їх напрямки діяльності та порушувані проблеми, долучити суттєві пропозиції до плану розгляду їх на засіданнях та Президії Громадської ради для подальших висновків та рекомендацій в проведенні національної культурної політики Міністерством культури України
 9. Забезпечити інформаційне наповнення рубрики «Громадянське суспільство і влада» на офіційному веб-сайті Міністерства культури України. Залучати найактивніші громадські організації до роботи Комісії з питань мистецтв та культурно-мистецької освіти.
 10. Організувати Конференцію «Перспективи діяльності художніх та літературних об’єднань по впровадженню культурної політики та їх участь в реформуванні структури місцевих органів державної влади, механізмів та пріоритетів їх роботи у контексті децентралізації управління».
 11. Організувати та провести Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Роль культури Реформації у формуванні демократичного суспільства».
 12. Організувати та провести Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Культура як основа формування української державності».
 13. Взяти участь у святкуванні 7—річного ювілею українського театрального діяча Василія Неволова на тему «Творчі мандри. Перезавантаження».
 14. Вручити нагороди переможцям українського конкурсу-фестивалю «Гордість Баришивського району».
 15. Організувати та провести Шостий міжнародний фестиваль-конкурс «Україна – це ми», присвяченому Дню української писемності та відзначенню працівника культури.
 16. Взяти участь у святі народного хорового співу «Дарничанка скликає друзів».
 17. Взяти участь у І міжнародному симпозіумі художнього текстилю «Килим» (27-29 вересня 2018 р., мм. Львів-Винники, Глиняни, Львівської обл.).
 18. Взяти участь у міжнародній науковій конференції «На пограниччі культур та етносів: взаємоконтакти як спосіб комунікації та еволюції» (8-9 листопада 2018 р., м. Львів-Винники).
 19. Взяти участь в продовженні реставрації Церкви Спаса на Берестові з організацією благоустрою прилеглої території.
 20. Сприяти ініціативі створення Музею у підземному просторі Поштової площі у м. Київ.
 21. Взяти участь у публічних заходах пов’язаних з підготовкою до створення Музею у підземному просторі Поштової площі у м. Київ.
 22. Сприяти налагодженню просвітницько-виховної діяльності Національного музею народної архітектури  та  побуту України.
 23. Взяти участь у підготовці Зводу пам’яток історії та культури України.  
 24. Сприяти участі членів Комісій до проведення конкурсів, проектів мистецьких фестивалів відповідно до плану роботи Міністерства культури.
 25. Сприяти участі членів Громадської ради у роботі Комісій з проведення конкурсного добору на посаду генеральних директорів державних закладів культури.
 26. Сприяти науковій діяльності та популяризації регіональних підрозділів та Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
 27. Обговорити та прийняти план роботи усіх Комісій на 2019 рік.

   

    

 

Голова                                                                       О.В. Юрченко-Микита

 

Відповідальний секретар                                       І.О. Диннікова

 

 

Документ розглянуто та затверджено на засіданні Громадської ради при Мінкультури України 07 вересня 2018 року.

 

 

 

 

Інші новини

 • ЗАДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ
  Культура
  Греки України як і в минулому, так і сьогодні продовжують переживають непрості часи. Дуже важко усвідомити те, що пережила більшість грецьких сімей. Ми хотіли би запропонувати вашій увазі документи – протокол та акт розстрілу 26-ти греків, як громадян тодішнього Радянського Союзу, так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала не тільки своїх громадян, але і іноземних. В чому ж була їх вина? Наприкінці 1937 року їх всіх заарештували, шляхом жорстоких катувань вимагали зізнатися в шпигунській діяльності. Врешті, всіх 26 чоловік було приречено до розстрілу. В наказі, який надійшов з Москви (Москва, площа Дзержинського, 2) говорилося: "Негайно виконати вирок відносно всіх 26 чоловік, приречених до розстрілу. Справи на них та акти виконання вироків вислати до Москви". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну та її мешканців. І хто сьогодні ще дивиться в бік Москви – знайте, що сотні років біда приходить до України та українського народу, незалежно від національності, зі сторони Москви та Московії. Вирок приведено в дію уночі 25 лютого 1938 року в підвалах НКВС (сьогоднішній Жовтневий палац), тіла розстріляних 26-ти греків завантажили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покровом ночі вивезли до завчасно підготовлених ям-могил на так звану "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій, лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Представники практично всіх національностей України. Лежать без могил, без пам'ятників, без прізвищ та імен.
 • Подяка Корецькому М.Х. від Міністерства культури України
  Культура
  На засіданні Громадської ради при Мінкультури України 25.06.2019 року Міністр культури України Євген Нищук вручив подяку Міністерства культури України КОРЕЦЬКОМУ МИКОЛІ ХРИСТОФОРОВИЧУ за вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня пам'яток історії та культури.
 • Участь Корецького М.Х. на засіданні Громадської ради при Мінкультури України
  Культура
  На початку засідання Міністр культури України Євген Нищук подякував членам Громадської ради за налагоджену та ефективну співпрацю, чия діяльність охоплює великий спектр напрямків діяльності відомства та допомагає оперативно реагувати на чуттєві питання громадянського суспільства.