Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква??? Сьогодні приймав участь в Київському обласному фестивалі національних спільнот "Київщина - сузір'я злагоди", котрій проводиться вже третій раз по ініціативі Управління культури, національностей і релігій КОДА, що очолюється членом нашого Київського міського товариства греків імені К. Іпсіланті Подолянцем І.І. Фестиваль як завжди пройшов на Ура. Спочатку був круглий стіл, де представники і керівники релігійних і національних організацій знайомили присутніх зі своєю діяльністю. В тому числі, і ми - греки Києва. Але пишу цю статтю для греків, не тільки Києва. Інших регіонів України, небайдужих людей, які думають самостійно і думають не тільки про своє майбутнє, а й майбутнє своїх дітей і онуків. Спочатку наведу такі цифри (інформація по Київській області, не думаю, що в інших областях і регіонах вона істотно відрізнятиметься). Так ось, Православ'я в області представляють 5 церков і одна єпархія. Вдумайтеся в ці цифри. Українська православна Церква МП - 727 громад, Українська православна Церква КП - 430 громад, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) -22, Російська істинно-православна старообрядницька церква (РПСЦ) -1, Російська істинно-православна церква (РІПЦ) -2, Харківсько - Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви (оновленої) УАПЦ (о) - 1. Крім того, 22 громади Римсько-Католицької церкви, і 24 - Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Ще додати протестантські церкви - євангелістів-баптистів, християн віри євангельської, Церкви Христа, адвентистів сьомого дня, мормонів, назарян ... Ще є громади харизматичного напряму ... Не буду перевантажувати інформацією. Але немає тільки одного церкви-матері всіх Християнських Церков. Немає Елладської Церкви. Наші предки, перебуваючи але нові місця насамперед зводили храми. І сьогодні вони є окрасою християнського світу України. Тільки по сьогоднішній день греки не отримали назад жодного храму. І вина в цьому - не владі, а наша провина ... Ще цифри - на Київщині реліозним громадам передано в користування -69 споруд- пам'ятників архітектури. За 26 років збудовано 592 Храму, на різних стадіях будівництва перебувають ще 69. Дорогі греки! Скільки Храмов побудовано за 26 років нами, в яку з перерахованих Церков Ви ходите? В яку Церква будуть ходити наші діти і внуки? Озирніться навколо-всі будують: вірмени, грузини, поляки, ... Тільки у нас - інші проблеми або це так здається. І всіх влаштовує нинішній стан речей. Розумію, що ця стаття може бути самотнім голосом у пустелі. Але думаю, що є і однодумці. . Хочу Вас почути.

Інші новини

 • ЗАДЛЯ МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ
  Культура
  Греки України як і в минулому, так і сьогодні продовжують переживають непрості часи. Дуже важко усвідомити те, що пережила більшість грецьких сімей. Ми хотіли би запропонувати вашій увазі документи – протокол та акт розстрілу 26-ти греків, як громадян тодішнього Радянського Союзу, так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала не тільки своїх громадян, але і іноземних. В чому ж була їх вина? Наприкінці 1937 року їх всіх заарештували, шляхом жорстоких катувань вимагали зізнатися в шпигунській діяльності. Врешті, всіх 26 чоловік було приречено до розстрілу. В наказі, який надійшов з Москви (Москва, площа Дзержинського, 2) говорилося: "Негайно виконати вирок відносно всіх 26 чоловік, приречених до розстрілу. Справи на них та акти виконання вироків вислати до Москви". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну та її мешканців. І хто сьогодні ще дивиться в бік Москви – знайте, що сотні років біда приходить до України та українського народу, незалежно від національності, зі сторони Москви та Московії. Вирок приведено в дію уночі 25 лютого 1938 року в підвалах НКВС (сьогоднішній Жовтневий палац), тіла розстріляних 26-ти греків завантажили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покровом ночі вивезли до завчасно підготовлених ям-могил на так звану "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій, лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Представники практично всіх національностей України. Лежать без могил, без пам'ятників, без прізвищ та імен.
 • Подяка Корецькому М.Х. від Міністерства культури України
  Культура
  На засіданні Громадської ради при Мінкультури України 25.06.2019 року Міністр культури України Євген Нищук вручив подяку Міністерства культури України КОРЕЦЬКОМУ МИКОЛІ ХРИСТОФОРОВИЧУ за вагомі досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня пам'яток історії та культури.
 • Участь Корецького М.Х. на засіданні Громадської ради при Мінкультури України
  Культура
  На початку засідання Міністр культури України Євген Нищук подякував членам Громадської ради за налагоджену та ефективну співпрацю, чия діяльність охоплює великий спектр напрямків діяльності відомства та допомагає оперативно реагувати на чуттєві питання громадянського суспільства.