Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква??? Сьогодні приймав участь в Київському обласному фестивалі національних спільнот "Київщина - сузір'я злагоди", котрій проводиться вже третій раз по ініціативі Управління культури, національностей і релігій КОДА, що очолюється членом нашого Київського міського товариства греків імені К. Іпсіланті Подолянцем І.І. Фестиваль як завжди пройшов на Ура. Спочатку був круглий стіл, де представники і керівники релігійних і національних організацій знайомили присутніх зі своєю діяльністю. В тому числі, і ми - греки Києва. Але пишу цю статтю для греків, не тільки Києва. Інших регіонів України, небайдужих людей, які думають самостійно і думають не тільки про своє майбутнє, а й майбутнє своїх дітей і онуків. Спочатку наведу такі цифри (інформація по Київській області, не думаю, що в інших областях і регіонах вона істотно відрізнятиметься). Так ось, Православ'я в області представляють 5 церков і одна єпархія. Вдумайтеся в ці цифри. Українська православна Церква МП - 727 громад, Українська православна Церква КП - 430 громад, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) -22, Російська істинно-православна старообрядницька церква (РПСЦ) -1, Російська істинно-православна церква (РІПЦ) -2, Харківсько - Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви (оновленої) УАПЦ (о) - 1. Крім того, 22 громади Римсько-Католицької церкви, і 24 - Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Ще додати протестантські церкви - євангелістів-баптистів, християн віри євангельської, Церкви Христа, адвентистів сьомого дня, мормонів, назарян ... Ще є громади харизматичного напряму ... Не буду перевантажувати інформацією. Але немає тільки одного церкви-матері всіх Християнських Церков. Немає Елладської Церкви. Наші предки, перебуваючи але нові місця насамперед зводили храми. І сьогодні вони є окрасою християнського світу України. Тільки по сьогоднішній день греки не отримали назад жодного храму. І вина в цьому - не владі, а наша провина ... Ще цифри - на Київщині реліозним громадам передано в користування -69 споруд- пам'ятників архітектури. За 26 років збудовано 592 Храму, на різних стадіях будівництва перебувають ще 69. Дорогі греки! Скільки Храмов побудовано за 26 років нами, в яку з перерахованих Церков Ви ходите? В яку Церква будуть ходити наші діти і внуки? Озирніться навколо-всі будують: вірмени, грузини, поляки, ... Тільки у нас - інші проблеми або це так здається. І всіх влаштовує нинішній стан речей. Розумію, що ця стаття може бути самотнім голосом у пустелі. Але думаю, що є і однодумці. . Хочу Вас почути.

Інші новини

 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГО" СОЮЗ ГРЕКІВ УКРАЇНИ" У 2018 РОЦІ
  Культура
  ГО "Союз греків України" в важких умовах окупації, захоплення частини території України, був і є проукраїнською організацією, яка не пішла ні на яку співпрацю з агресором, з ворогами українського народу. ГО "Союз греків України" в межах своїх можливостей підтримував свою діяльність та членів своєї організації. В грудні 2018 року прийнято рішення про зміну місця знаходження ГО "Союз греків України" з м. Донецьк (окупованого російськими військами ) на місто Київ за адресою вул. Жилянська, 146, офіс 117. Також внесені зміни до складу президії ГО "Союз греків України". Першими віце-президентами ГО "Союз греків України" призначено Корецького Миколу Христофоровича з правом представлення інтересів організації від імені Президента ГО "Союз греків України" Холіна О.І. та Шабана Геннадія Васильовича. Внесені зміни до Статуту у відповідності з останніми вимогами діючого законодавства. Відповідні зміни затверджені Міністерством юстиції України. Разом з ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" проводимо перереєстрацію першої грецької газети в Україні "Логос", яка буде видаватися українською та новогрецькою мовами. Про зміни, які відбулися в ГО "Союз греків України", був офіційно проінформований представник Консульства Грецької Республіки в Україні делегацією в складі Президента ГО Холіна О.І,, перших віце-президентів ГО Корецького М.Х. та Шабана Г.В., віце-президента ГО Колесника С.В.
 • ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ГС "КИЇВСЬКЕ МІСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГРЕКІВ ІМЕНІ КОСТЯНТИНА ІПСІЛАНТІ" ЗА 2018 РІК
  Культура
  Діяльність ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" була направлена на виконання статутних вимог в діяльності громадської організації. Вся діяльність здійснювалась згідно затвердженого плану роботи, фінансувалась власним коштом за рахунок фінансової допомоги ТОВ "Грік Груп" без підтримки Федерації грецьких товариств України при повній відсутності інформації про заходи, які проводилися Грецькими державними та громадськими організаціями. 1.Національні свята Греції. 24 березня до Дня Незалежності в Будинку письменників Спілки письменників України була проведена зустріч членів Громадської спілки з грецькими письмениками та поетами, авторами книг на грецьку тематику. За запрошенням ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" на зустріч з читачами прибула письменниця з Греції Валіда Будакіду з книгою "Теметерон" (Народжені від однієї матері). Книга за її проханням зі вступним словом до українського видання Голови Громадської Спілки професора Корецького М.Х. була видана коштом ТОВ "Грік Груп". Крім зустрічі з київськими греками нами була організована зустріч письменниці В. Будакіду з Ніжинськими греками, студентами та викладачами Ніжинського державного університету імені М.В.Гоголя. В Будинку письменників відбулася також зустріч з грецькою поетесою Галиною Чумак та письменником Іваном Аврамовим. 25 березня в День Незалежності Греції власними силами ГС "Київське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті" провела мітінг-протест біля Історичної пам’ятки "Будинок-садиба князя Костянтина Іпсіланті" проти незаконного проведення будівельних робіт, проти незаконної приватизації історичної пам’ятки. 27 березня в приміщенні "Укрінформу" з цього приводу відбулася розширена пресс-конференція за участі представників засобів масової інформації. Розіслані листи про підтримку позиції ГС до Грецьких та українських державних та громадських організацій. 25 березня відбулася Святкова літургія , 24 жовтня літургія - в Соборі Святої Ольги та Свято-Іллінській Церкві на Подолі.
 • Підписано Патріарший і Синоідальний Томос
  Культура
  Шановні друзі! Шановні Члени ГО "Союз греків України", ГС "Київське міське товариство греків імені костянтина Іпсіланті"! Вітаємо всіх українців, українців в Україні і за кордоном, українців незалежно від національного походження, українських греків з історичною подією. Вселенський Патріарх Варфоломей у присутності Президента України П.О. Порошенка та Митрополита Київського і усієї України Епіфанія підписав Патріарший і Синодальний Томос про надання Автокефалії Православній Церкві України. Сам Томос було зачитано з амвона грецькою мовою. Православна Церква України стала 15-ю Помісною Православною Церквою. Ще раз запрошуємо всіх Вас на Різдвяно-Святкову Літургію до Андріївської церкви 7 січня на 9 годину.