Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква???

Греки, де ж наша Елладська церква??? Сьогодні приймав участь в Київському обласному фестивалі національних спільнот "Київщина - сузір'я злагоди", котрій проводиться вже третій раз по ініціативі Управління культури, національностей і релігій КОДА, що очолюється членом нашого Київського міського товариства греків імені К. Іпсіланті Подолянцем І.І. Фестиваль як завжди пройшов на Ура. Спочатку був круглий стіл, де представники і керівники релігійних і національних організацій знайомили присутніх зі своєю діяльністю. В тому числі, і ми - греки Києва. Але пишу цю статтю для греків, не тільки Києва. Інших регіонів України, небайдужих людей, які думають самостійно і думають не тільки про своє майбутнє, а й майбутнє своїх дітей і онуків. Спочатку наведу такі цифри (інформація по Київській області, не думаю, що в інших областях і регіонах вона істотно відрізнятиметься). Так ось, Православ'я в області представляють 5 церков і одна єпархія. Вдумайтеся в ці цифри. Українська православна Церква МП - 727 громад, Українська православна Церква КП - 430 громад, Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) -22, Російська істинно-православна старообрядницька церква (РПСЦ) -1, Російська істинно-православна церква (РІПЦ) -2, Харківсько - Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви (оновленої) УАПЦ (о) - 1. Крім того, 22 громади Римсько-Католицької церкви, і 24 - Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Ще додати протестантські церкви - євангелістів-баптистів, християн віри євангельської, Церкви Христа, адвентистів сьомого дня, мормонів, назарян ... Ще є громади харизматичного напряму ... Не буду перевантажувати інформацією. Але немає тільки одного церкви-матері всіх Християнських Церков. Немає Елладської Церкви. Наші предки, перебуваючи але нові місця насамперед зводили храми. І сьогодні вони є окрасою християнського світу України. Тільки по сьогоднішній день греки не отримали назад жодного храму. І вина в цьому - не владі, а наша провина ... Ще цифри - на Київщині реліозним громадам передано в користування -69 споруд- пам'ятників архітектури. За 26 років збудовано 592 Храму, на різних стадіях будівництва перебувають ще 69. Дорогі греки! Скільки Храмов побудовано за 26 років нами, в яку з перерахованих Церков Ви ходите? В яку Церква будуть ходити наші діти і внуки? Озирніться навколо-всі будують: вірмени, грузини, поляки, ... Тільки у нас - інші проблеми або це так здається. І всіх влаштовує нинішній стан речей. Розумію, що ця стаття може бути самотнім голосом у пустелі. Але думаю, що є і однодумці. . Хочу Вас почути.

Інші новини

 • Подарунок від нашого представництва в м. Суми
  Культура
  Голова Сумського Представництва ГО "Союз греків України " Сергій Л. ( одного з 16 ) передав нашому центральному офісу ГО "Союз греків України " в м. Києві ( вул. Жилянська, 146 ) картину юної грекині Світлани М. "Греція - моя мрія ". Вдячні нашим друзям за увагу та співдружність.
 • Μήνυμα του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Προκοπίου Παυλόπουλου προς τον Απόδημο Ελληνισμό με την ευκαρία της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου
  Культура
  Εορτάζουμε την καθοριστική περίοδο της σύγχρονης Ιστορίας μας, την «Ανάσταση» του Γένους μας, η οποία οδήγησε στην εγκαθίδρυση του Νεώτερου κυρίαρχου Ελληνικού Κράτους. Υπό τα δεδομένα αυτά η Εθνική μας Επέτειος πρέπει ν’ αποτελεί, για κάθε Έλληνα και διαχρονικώς, πηγή Εθνικών Διδαγμάτων και Έμπνευσης. I. Η Επανάσταση του 1821 εκδηλώθηκε σε μιαν εποχή, κατά την οποίαν η πολιτική συγκυρία στην Ευρώπη, που ήταν τότε ουσιαστικώς το αποκλειστικό πεδίο διαμόρφωσης της διεθνούς πολιτικής, δεν εμφανιζόταν ευνοϊκή γι’ αυτήν. Και τούτο διότι οι γεωπολιτικοί συσχετισμοί και οι διαφόρων ειδών Συμμαχίες μεταξύ των «ισχυρών» της εποχής εκείνης δεν συνιστούσαν πρόσφορο έδαφος για την Εθνεγερσία των Ελλήνων.Εντούτοις, την 25η Μαρτίου το Έθνος των Ελλήνων τόλμησε την εξέγερση κατά του τουρκικού ζυγού και αγωνίσθηκε, με απαράμιλλον ηρωισμό, για την κατάκτηση της Ελευθερίας του και για την κατοχύρωση της Κυριαρχίας του.
 • Грецька операція 1937 року та розстріляні греки Києва
  Культура
  Греки України пережили свого часу і переживають зараз непрості часи. Дуже важко усвідомити ті події, через які пройшли більшість грецьких сімей. Перед Вами матеріали: протокол і акт розстрілу 25 греків як громадян тодішнього Радянського Союзу так і громадян Грецької держави. Останніх в цьому списку навіть більше, їх 19 чоловік. І це ще більше підкреслює злочинність влади, яка знищувала як своїх громадян , так і іноземних. В чому ж їх була вина, коли наприкінці 1937 року їх всіх по списку заарештували, потім катували, вимагаючи зізнання що вони є всі шпіони, і потім всіх 26 чоловік було приговорено до розстрілу? В наказі , який був надісланий з Москви (Москва, площа Дзержинського,2) записано:" Негайно привести у виконання приговор відносно всіх 26 чоловік, приговорених до розстрілу. Справи на них та акти виконання приговорів вислати до Москви!". Москва не залишала ні на хвилину в спокої Україну і українців незалежно від національності. І хто сьогодні дивиться в бік Москви - знайте , що сотні років до України біда приходила для всіх її мешканців незалежно від національності від Москви та Московії. І ось виконавці 25 лютого 1938 року вніч розстріляли всіх 26 греків в підвалах НКВС ( сьогоднішній Жовтневий палац), тіла погрузили навалом на автомобілі, заштабілювали і під покров ночі вивезли до підготовлених ям-могил на так званну "спецділянку" в лісі під Києвом (сьогодні це Національний заповідник "Биківнянські могили". В цьому страшному лісі, де практично 20 років закопували жертв репресій лежать поряд і українці, і німці, і поляки, і греки, і росіяни, і євреї... Практично представники всіх національностей України. Лежать без могил, без пам"ятників, без прізвищ, імен. Дуже велику увагу приділили пам"яті загиблих, репресованих поляків польські державні і громадські організації. Було побудовано цілий меморіал, виведені на дошки пам"яті імена всіх загиблих поляків. Щорічно їх могили відвідують представники уряду Польщі, політичні і громадські діячі, прості поляки, родичі загиблих. Родичі загиблих можуть сюди привести своїх дітей і онуків та показати місце, де поховані їх діди й прадіди. На жаль, цього не має у греків. Не має ні монумента, ні пам"ятника, ні таблички з іменами.