Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті
Громадська організація «Союз греків України»

День "ОХІ" в Греції

День "ОХІ" в Греції

День «Охі» в Греції (грец. Επέτειος του « 'Οχι») - державне свято, яке щороку відзначається в країні 28 жовтня в пам'ять про події 1940 року. Грецьке слово «όχι» означає «ні». В ніч з 27 на 28 жовтня 1940 року італійський посол в Греції з'явився в дверях кабінету прем'єр-міністра Іоанніса Метаксаса і передав телеграму Муссоліні, в якій Греції пропонувалося здатися на милість італійському диктаторові без жодних умов, здати національні позиції. Відповідь грецького прем'єр-міністра був категоричним: «Ні!» (По-грецькі «охі»). На ультиматум італійського посольства було заявлено, що такий спосіб звернення розцінюється як оголошення війни Греції з боку Італії, а в 6 ранку з санкції італійського парламенту збройні сили почали окупацію грецьких територій.

Так Греція вступила в Другу світову війну. 28 жовтня 1940 року війська Італії вторглися з Албанії на територію Греції. Греки з усіх куточків країни прибували на лінію фронту, армія зайняла панівні висоти і відбила натиск, а 14 листопада перейшла в контрнаступ. Протягом п'яти місяців грецька армія чинила опір у багато разів переважаючим силам противника, ще раз довівши світові, що у війні не завжди перемагає сила, чисельність, зброя і техніка, важливий ще і дух народу. Грецька армія змогла не тільки зупинити італійців, але і відкинула їх війська в Адріатичне море.

Італійський диктатор змушений був просити допомоги у союзників.  Так 6 квітня 1941 року в країну, з уже окупованої Болгарії, вторглися гітлерівські війська. К 23 квітня спільними зусиллями союзників грецька армія була розбита, і 27 квітня німці зайняли Афіни. Грецькі частини, що уціліли, разом з англійцями обороняли колиску цивілізації - острів Крит, проте в результаті німецької повітряно-десантної операції 20 травня 1941 року острів довелося залишити. Греція була повністю окупована, що не означало повної капітуляції: залишки грецьких військ продовжували боротися з Вермахтом в Північній Африці, а з листопада 1942 року по всій Греції розгорнувся партизанський рух. У жовтні 1944 року німецькі війська були виведені з Греції, оскільки наступали на Балканах радянські війська та могли їх блокувати, і в Грецію увійшли англійці. В день пам'яті про рішучу відсіч фашистських військ, 28 жовтня є в Греції святом. У цей день влаштовуються військові паради, народні гуляння і демонстрації. На багатьох державних установах і громадських будівлях вивішуються державні прапори.

Інші новини

  • ΜΗΝΥΜΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΠΡΟΣ ΑΠΟΔΗΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ  ΕΠ’ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΟΡΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΚΑΙ ΝΕΟΥ ΕΤΟΥΣ   ЗВЕРНЕННЯ  ПРЕЗИДЕНТА ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ  КАТЕРИНИ САКЕЛЛАРОПУЛУ З НАГОДИ РІЗДВЯНИХ ТА НОВОРІЧНИХ СВЯТ ДО ГРЕКІВ УКРАЇНИ
    Культура
    Αγαπητοί μου συμπατριώτες, Με ιδιαίτερη χαρά απευθύνομαι, ενόψει των Χριστουγέννων και του νέου έτους, σε όλους εσάς, τους ομογενείς μας, τους απανταχού Έλληνες. Όλους εσάς που, όπου και αν βρίσκεστε, διαφυλάσσετε ευλαβικά τη μητέρα πατρίδα στη μνήμη και στην καρδιά σας. Εσάς που παλέψατε να γεφυρώσετε αντιθέσεις ανάμεσα στον τόπο της καταγωγής και τις νέες σας πατρίδες, που μοχθήσατε, δημιουργήσατε, διακριθήκατε, όχι μόνο προοδεύοντας σε ατομικό επίπεδο, αλλά διαπρέποντας και σε συλλογικό, τιμώντας έτσι τις ελληνικές σας ρίζες, βαθύ και στέρεο κομμάτι της ταυτότητας σας.
  • З Днем Української Державності!
    Культура
    Греки України вітають з Днем Української Державності! Ми - за Перемогу, за сильну Українську Державу, за майбутнє наших дітей у вільній, свободній, демократичній Україні! Від імені Президії ГО" Союз греків України" Корецький М.
  • Заява ГО "Союз греків України"
    Культура
    В контексте існуючої загрози воєнного вторгнення Росії, наша організація отримує чимало звернень у тому числі від мешканців Греції із запитаннями про ситуацію в Україні та становище представників нашої спільноти. Тож, в сьогоднішній ситуації хочемо висловити публічну позицію нашої організації. Греки України є невід'ємною складовою Української держави та Українського народу. Наші предки зробили свій неоцінимий вклад у розвиток її державотворчих процесів та демократичного курсу. Не випадковим є й те, що з українських земель, а саме зі створеної в Одесі організації «Філікі Етерія», фінансованої братами Зосимами з Ніжина та очоленої представниками сім'ї Іпсіланті з Києва, почалася незалежність Греції, 200 річчя якої ми відсвяткували в минулому році.