Київське міське товариство греків ім. Костянтина Іпсіланті

19 травня - день скорботи для греків-понтійців, для греків всього світу

19 травня - день скорботи для  греків-понтійців, для греків всього світу

19 травня є скорбною датою для греків - понтійців, для греків всього світу. Де б вони не були, всі греки пам'ятають цей день і події пов'язані з ним. В цей день ми - греки, відзначаємо День пам'яті геноциду греків Малої Азії турками- османами. На цей день, 19 травня приходиться початок геноциду понтійських греків, одного із самих страшних епізодів багаторічної різні. 

Жертвами геноциду, який включав в себе прямі вбивства, примусову депортацію, масові висилки , Казні, питки, жорстокі покарання , стали по різним розрахункам від 350 тисяч до 1,2 млн греків. Геноцид супроводжувався планомірним розрушенням православних пам'ятників та святинь. 
В цей день19 травня о 9 годині 30 хвилин  в Свято- Іллінському Храмі на Подолі Настоятелем  Храму отцями Віталієм буде відслужена паніхіда в пам'ять жертв Геноцида греків Малої Азіі. По завершенню Паніхіди всіх запрошуємо на поминальний обід в Трапезній Храму. Чекаємо всіх греків Києва, філеллінів, всіх наших друзів -кому небайдужа наша біль і наші втрати. Забути - це неможливо. І через 100 років пам'ятаємо! 
З повагою, Корецький Микола , голова ГС" Киівське міське товариство греків імені Костянтина Іпсіланті".

Інші новини

  • День пам'яті геноцида греків Малої Азії
    Культура
    19 травня греки всього світу відзначають трагічну дату в своїй історії - День Пам"яті геноцида греків Малої Азії. В цей день сумують та оплакують своїх співвітчизників, що стали жертвами жорстокого знищення, яке влаштували турки-османи у 1916-1923 роках. У 1908 році до влади в Турції прийшла партія " младотурків" зі своїм гаслом " Турція - для турок ". І вже у вересні 1911 року відкрито обговорювалося питання про знищення етнічних меншин, в першу чергу вірмен і греків. Сьогодні мало хто знає про геноцид греків. Младотурецька революція ввела ідеологію фактично расистської доктрини, яка стала основою для тотального знищення христинянських народів. Сотні тисяч греків , які не одне сторіччя щасливо проживали на благодатних землях, були вигнані з рідних місць, по звірячому замучені та вбиті. Голод та холод, хвороби та смерть , роки поневірянь - все це випало на долю багатостраждального грецького народу. Події тих років по відношенню до греків підпадають під всі складові юридичної категорії " геноцид" - масове систематичне знищення мирного населення. Кількість вбитих та замучених офіційно вимірюється цифрою в 353 тисячі чоловік , що складає більше половини всього населення -греків до початку примусового переселення та вбивств.